string(15) ""
» Blog » Zwycięzca konkursu "Setting"!
09-07-2015 18:39

Zwycięzca konkursu "Setting"!

Odsłony: 387

W imieniu studia Gibberling Press, strony wiatyk.pl oraz strony gryfabularne.pl mam przyjemność ogłosić zakończenie konkursu Setting, którego tematem był świat RPG-owy w konwencji dowolnej.

Otrzymaliśmy łącznie 11 prac, z czego trzy prace zostały spisane przez jednego autora, zaś dwie prace zostały napisane przez duety (dwóch autorów oraz autora i autorkę).

Jurorami konkursu byli: Wojtek „Onslo” Chełstowski, Szymon „Noobirus” Piecha, Anna Tratnerska-Baranowska, Tomasz „Salam” Widziński oraz Maciej „Aureus” Gajzlerowicz.

Z nadesłanymi pracami można zapoznać się tutaj.

Jako szczególnie warte uwagi prace chcemy wyróżnić Pionierów Atmeli Tomasza Walczaka oraz Elyon Łukasza Skarżyńskiego i Pawła Zygara. Te i pozostałe prace pozwolę sobie obszerniej zrecenzować w jutrzejszej publikacji na blogu Gibberling Press.

Praca, której postanowiliśmy przyznać główną nagrodę (podręczniki do systemów Wiatyk i Chimera [gdy już zostanie wydany] oraz koszulkę serwisu Gry Fabularne), to Bastion Pawła Marka Stasika.

Jego tekst to ogólny opis świata i konwencji gry stylizowanej na heroiczne seriale lat osiemdziesiątych (jak He-Man, Voltron, a nawet nieco młodsze Power Rangers). Bastion nie jest pracą doskonałą od strony formy, ma jednak bardzo ciekawy pomysł i mamy nadzieję, że Paweł zgodzi się go jeszcze rozbudować. Skontaktujemy się z Tobą, Pawle, w celu przyznania nagrody.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zachęcamy do zapoznania się z pracami i dyskusji na ich temat.

Komentarze


Z Enterprise
   
Ocena:
0

chcemy wyróżnić Pionierów Atmeli Tomasza Walczaka 

Ale to tylko remake "Samotnej Planety" Murraya Lenistera. Jedyna różnica to imię planety - nazywała się Alyx.

10-07-2015 20:35
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Ośmiu autorów, pięciu jurorów czyli tradycyjny przerost formy nad treścią.
 

10-07-2015 20:51
Kamulec
   
Ocena:
0

@Noobirus

Fajnie, że zrobiliście konkurs.

@Tyldodymomen

Zdarzyło Ci się kiedyś napisać komentarz miły lub jednoznacznie pozytywny, taki gdzie nikogo i niczego przy okazji nie skrytykowałeś? To krytykanctwo nie jest ani konstruktywne, ani ciekawe, ani przyjemne.

11-07-2015 13:32
Adeptus
   
Ocena:
+2

@ Kamulec

Jak się z czymś nie zgadzasz, to masz co pisać. Jak wszystko Ci się podoba, to o czym pisać? Po to jest możliwość plusowania, żeby wyrazić swoje poparcie bez pisania spamowych postów ograniczających się do "Fajnie, że zrobiliście konkurs". Na niektórych forach nawet regulaminy zabraniają/odradzają pisanie takich postów.

11-07-2015 15:34
Kamulec
   
Ocena:
0

@Adeptus

Krytyka ma sens, jeśli jest konstruktywna. W innym wypadku jest po prostu niemiła.

11-07-2015 21:06
Adeptus
   
Ocena:
+1

@ Kamulec

Tyldodymen odniósł się do, jego zdaniem, niewłaściwej proporcji jurorów do uczestników konkursu. Abstrahując od tego, czy ma rację, czy też przesadził, to wyraził swoje zdanie w konkretnej kwestii związanej z konkursem.

To krytykanctwo nie jest ani konstruktywne, ani ciekawe, ani przyjemne.

A na czym miałaby polegać przyjemna krytyka? Krytyka - także konstruktywna - z założenia wskazuje na nieprzyjemne rzeczy, jeśli jest przyjemnie, to co krytykować?

Poza tym, ktoś może po prostu chcieć wyrazić swoją negatywną opinię i tyle, na konstruktywności mu nie zależy. Ktoś, czyja merytoryczna wypowiedź ogranicza się do "Fajnie, że zrobiliście konkurs", nie powinien domagać się konstruktywnych i ciekawych stwierdzeń od innych.

Krytyka ma sens, jeśli jest konstruktywna. W innym wypadku jest po prostu niemiła.

Ja np. byłbym "zadowolony", gdybyś Ty na skutek krytyki kierowanej pod Twoim adresem poczuł się niemiło, bo to może by dałoby Ci coś do myślenia, zamiast życia w przekonaniu, że jesteś nieomylny.

Co to się stało, że próbujesz dziś udawać, że masz zamiar rozmawiać?

 

11-07-2015 22:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.