» Blog » Zostań Świętym Mikołajem
05-12-2012 18:20

Zostań Świętym Mikołajem

Odsłony: 6

Okres przedświąteczny to taki czas, kiedy ludzie częściej niż zwykle odczuwają potrzebę pomocy innym, a tak się składa, że jest mała grupka bardzo młodych ludzi, którym odrobina pomocy może bardzo się przydać.

Zacznę od początku: jestem streetworkerem (dziwna nazwa, biorąc pod uwagę, że w sumie rzadko działam na ulicy) w świetlicy środowiskowej na tzw. Starych Bronowicach w Lublinie. Jest to dzielnica z gatunku tych, w których bardzo nie chcecie znaleźć się po zmroku, a i w środku dnia bywa tam niebezpiecznie.

Mieszka tam sporo bardzo fajnych dzieciaków, które miały pecha nie urodzić w tzw. "normalnych" rodzinach, ale w dysfunkcyjnych, gdzie zwykle patologia goni patologię. No i właśnie tymi fajnymi dzieciakami przez 6 dni w tygodniu zajmujemy się my - wolontariusze programu MOST realizowanego przez Centrum Wolontariatu w Lublinie.

A z dziećmi wiadomo jak jest - czasem po prostu brakuje pomysłów na zajęcie ich uwagi tak, żeby nie broiły, ale jest jedna rzecz, którą wszystkie bez wyjątku uwielbiają - gry. W świetlicy jest trochę gier, ale to najczęściej rzeczy stare, niekompletne i niestety nudne jak flaki z olejem, za to te gry które często tam przynoszę (Fasolki, Dobble, itp.) robią prawdziwą furorę i takich gier najbardziej nam brakuje...

Stąd moja prośba i mój apel - jeżeli macie jakieś gry, które nadają się dla dzieci w wieku szkolnym (najlepiej 7-12 lat), a których już nie używacie, możecie dać tym grom drugie życie, a przy okazji wywołać na buźkach gromadki dzieciaków których los raczej nie rozpieszcza, wielkie uśmiechy.

Najważniejsze dla nas jest to, by gra była odpowiednia do wieku naszych podopiecznych i kompletna. Jeśli będzie w bardzo dobrym stanie - któreś z dzieciaków dostanie ją na święta w paczce, jakie przygotowujemy im zawsze przed Bożym Narodzeniem, jeśli będzie troszkę bardziej zużyta - wyląduje u nas na półce i będzie świetną rozrywką w świetlicy.

Jeśli więc ktoś z Was ma takie gry i chciałby się nimi podzielić, to proszę skontaktować się ze mną: [email protected] i ustalimy szczegóły. Paczki można będzie wysyłać na mój adres domowy, albo na adres Centrum Wolontariatu w Lublinie.Z góry wielkie dzięki !

Komentarze


Senthe
   
Ocena:
+5
Oddam na pewno parę drobiazgów, ale muszę ustalić szczegóły z rodziną (bo zwykle to oni w nie grają :)).

Może warto by zalinkować tę akcję na http://www.gry-planszowe.pl/forum/ ? Jest tam sporo osób, które kupują gry z kolei dla swoich dzieci - na pewno chętnie by się podzielili niepotrzebnymi zbiorami.
05-12-2012 22:26
Overlord
   
Ocena:
0
Senthe, dzięki za pomysł. Jutro z samego rana napiszę i tam informację :)))
05-12-2012 23:33
Eliash
   
Ocena:
+1
Kurde... Mam taką paskudną cechę charakteru, że nie potrafię rozstać się nawet z nieużywanymi elementami mojej kolekcji o__O

Z resztą chyba nawet nie mam nic odpowiedniego dla siedmiolatków.

Ale inicjatywa jest naprawdę fajna i z pewnością warto ją wspierać. Moja propozycja jest taka. Zajrzyj na Rebela i wybierz jakąś grę do 100 zł to ją dla Was kupię. W sumie niewiele, ale przed świętami nie mogę bardziej szastać gotówką :P

Tylko będę miał prośbę napisać mi jak się gra podobała. W końcu 2 PDK za komentarz drogą nie chodzi :P
06-12-2012 17:39
Senthe
   
Ocena:
+2
@Eliash,
Za 100 zł z powodzeniem można kupić ze 2-3 używki (zamiast płacić Rebelowi mordercze marże). Jeśli chcecie, mogę spróbować poszukać odpowiednich gier na forum i ponegocjować ceny.
06-12-2012 19:14
Eliash
   
Ocena:
+1
OK, jak coś znajdziecie to zapłacę. Ale niestety nie mam czasu szukać.

Poruszyłem też temat u mnie w kościele. Nie mogę obiecać, że coś z tego będzie, ale może ktoś coś odstąpi ze swoich zbiorów.
06-12-2012 19:17
Senthe
   
Ocena:
+1
Poszukiwania rozpoczęte. Wiadomości wysłane. Czekam na odpowiedzi od ewentualnych kupców.
06-12-2012 21:06
Eliash
   
Ocena:
+1
Sprzedawców chyba :D

Dzięki Senthe.
06-12-2012 21:16
Overlord
   
Ocena:
+1
Nie bardzo wiem jakie marże narzuca Rebel na planszówki, więc się w tej sprawie nie wypowiem. Ale jeśli chodzi o sprawy typu gra nowa/gra używana to jeśli tylko używka będzie w dobrym stanie, to jest to świetny pomysł.

To nie są dzieciaki które się obrażą, że nie dostały nówki w folii, raczej się ucieszą że w ogóle coś dostały...
06-12-2012 21:42
Senthe
   
Ocena:
+1
No tych, sprzedawaczy. Polski język trudna :P

Na forum już mi się zgłaszają ludzie, którzy chcą się dorzucić do funduszu. Jest dobrze. :)
06-12-2012 23:09
Overlord
   
Ocena:
0
Senthe, chyba będę musiał wymyślić jakiś sposób na okazanie Ci wdzięczności za pomoc, bo samo "dziękuję" nie wystarczy :)))
07-12-2012 12:13
Senthe
   
Ocena:
+1
Nie ma sprawy. Jestem jak szewcy z tej piosenki:
"Wędrowali szewcy przez zielony las,
Nie mieli pieniędzy, ale mieli czas"
;)
07-12-2012 14:17

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.