» Blog » Znikające notki suplement
07-01-2011 23:52

Znikające notki suplement

W działach: Ciekawość | Odsłony: 3

Sprawa się niby wyjaśniła. Zostałem poproszony o skasowanie notki. Ja ją edytuję, bo chcę coś napisać.

Potwierdzam zdanie, że problemem poltera nie są trolle, userzy lub tyldy. Problemem poltera jest administracja, która, w mojej opini, zachowuje się niewłaściwie. Rozumiem usuwanie wpisów łamiących regulamin. Pochwalam to. Ale fakt aż takiej ingerencji w blogi, jaka ma miejsce na polterze uważam za rzecz niefajną.

Jasne, ktoś napisze, że mogę blogować gdzie indziej. Jasne, mogę, ale tutaj są użytkownicy, których opinie mnie interesują, więc chciałbym móc blogować tutaj. I chciałbym, by każdy, kto nie łamie regulaminu mógł spokojnie blogować tutaj.

Niestety, administracja bardzo stara się to utrudnić.
Szkoda patrzeć na to, co się ostatnio dzieje.

Komentarze


Qball
   
Ocena:
+6
Malaggar przejmuje pałeczke po Borejce? Litości. Malaggar nie jest nawet w połowie tak zabawny, zgryźliwy jak Borejko. Poza tym u Malaggara widać przejmowanie się losem poltera. Sam kiedyś też się przejmowałem, dawno temu, kiedy dopiero zaczęła toczyć poltera chorobabraku ciekawych notek, newsów, artykułów. Teraz mam to gdzieś, nic z tym raczej nie da się zrobić przy obencym podejściu redakcji. Zaglądam tu niejako z przyzwyczajenia.

Miłego dnia trolle, nietrolle, półtrolle i troll-wannabe.
08-01-2011 09:53
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+10
IMO niepotrzebnie czepiacie się repka. Reprezentuje administrację, jako red-nacz stara się dbać o dobry wizerunek serwisu. Usuwa notki i komentarze w dobrej wierze - co prawda zdarza się mu popełnić jakiś niewielki błąd, ale kaman, za blogową spamnotką raczej nawet autor nie powinien tęsknić.

Czepić, jeśli już, trzeba by się całej linii moderacyjnej Poltera, ale to też trochę bez sensu, bo serwis działa w ten sam sposób od dłuższego czasu. Jeśli komuś zaczęło przeszkadzać cenzurowanie notek, zawsze można zagadać z Wordpressem albo Blogspotem, napisać maila do Paladyna i dołączyć do blogosfery - tam nikt nie stoi z batem nad autorem wpisu, choć oczywiście, liczba odbiorców jest pewnie mniejsza, niż odwiedzających na Polterze.
08-01-2011 10:11
Nefarius
   
Ocena:
+3
Qball ma rację. Choć Malaggarowe komentarze w wielu moich notkach np. kibicowskich uważałem za zgryźliwe i czepliwe, to jednak w tym temacie popieram go w 100%. Ba! Nawet trochę mi to przypomina sytuację o której wielokrotnie pisałem dotyczącą właśnie kibiców (Legii Warszawa), w konflikcie z włodarzami klubu. Cenzura, komuna, MO i temu podobne hasła padały z ust kibiców w stronę władz klubowych. Nie chciałbym porównywać Malaggara do "Starucha" czy innego kibica ani Repka do pana Waltera, żeby mnie źle nie zrozumiano.

Powiem tyle, że kibice tak długo bojkotowali ITI w najróżniejszy sposób, że to w końcu koncern odpuścił i pozwolił kibicom kibicować.
08-01-2011 10:13
~tmk

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Nie lubisz polteracji (odróżniajmy tutejsze zjawisko od moderacji - jeden Scobin wiosny tu nie uczyni) ?

To rób jak gan albo Khaki - tu wklejaj kopię (albo tylko "zajawkę") oryginalnego wpisu z blogspota/wordpressa. Traktuj to miejsce jak słup ogłoszeniowy albo darmową planszę reklamową.
Rób tak na własne życzenie moralnej p-milicji.
08-01-2011 10:55
Opieniek
   
Ocena:
+10
Chciałem na blogu napisać notkę o zrazach wołowych, ale teraz się boję.
08-01-2011 11:01
   
Ocena:
+3
Prawda prawdą, że admina nie powinna kasować notek, które nie łamią regulaminu.


Inna sprawa Malaggar, nie rób z siebie aż tak pokrzywdzonego, bo gdy byłeś moderatorem, też kasowałeś notki bez powodu. Vide pierwsza moja notka z cyklu „Cień i Czerwona Gwiazda”, którą (paradoksalnie) uznałeś za pro komunistyczną, albo słynna afera z „Siódmą herbatą po Szczurze”


No i jednak coraz więcej notek blogowych jest bezużyteczna, i gdyby to ode mnie zależało, to bym wykasował. (Łącznie z moją ostatnią)


W ogóle trochę mnie smuci, że wiele bzdurnych notek ma tyle samo poleceń, co notki merytoryczne. (patrzcie wpis pietnastolatki)
08-01-2011 11:13
Malaggar
   
Ocena:
+1
Uwierz, nie pamiętam co Ci kasowałem, prócz tego, że sporo śmiecia.


I nie robię z siebie pokrzywdzonego. Nie mi usuwa się notki bez powodu.
08-01-2011 11:18
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
Uważam, że kryteria, jakimi kierują się administratorzy (moderatorzy) usuwający wpisy i komentarze, są niejasne - ja ich po prostu nie rozumiem. Raz to kasuje się notki ewidentnie naruszące regulamin, raz to usuwa się wpisy, które wydają się nie łamiać żadnych zapisów regulaminu. Ja nie o tym jednak.

Nie od dziś administracja serwisu prowadzi taką, a nie inną politykę wobec kasowania wpisów i komentarzy. Nieraz już toczono dyskusje na temat słuszności obranej przez administrację drogi. Padały argumenty zarówno na obronę administracji, jak i wykazujące błędność podejmowanych przez administrację decyzji. Obranego kursu administracja jednak nigdy nie zmieniała. Wydaje mi się, że i tym razem ta wymiana zdań nie przyniesie niczego poza niepotrzebnym podniesieniem temperatury.

Nie chcę, aby to zabrzmiało autorytatywnie, ale napiszę tak: szkoda po prostu Waszego czasu. Wielu z Was uczy się w szkole ciekawych rzeczy, studiuje na fajnym kierunku, pracuje w wymarzonym zawodzie, ma rozliczne, frapujące zainteresowania lub może spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a nie żyje drobiazgową lekturą wszystkich wpisów i komentarzy, koniecznością wyrażenia swego stanowiska w każdym temacie i potrzebą edytowania bądź usuwania notek i komentarzy, które się im nie podobają.

Żywię nadzieję, że mój wpis nie łamie regulaminu. Jeśli tak, to proszę Malaggara, faceta dość trzeźwo myślącego, o stosowne poprawienie komentarza. To tyle ode mnie w tej kwestii. Pozdrawiam.
08-01-2011 13:20
Kasmizar
   
Ocena:
0
A teraz z zupełnie innej beczki.

Mi moderowanie Repka odpowiada, właśnie dlatego znowu zacząłem tutaj pisać, a frustraci, anonimowi-tyldowcy- i inne nieboskie stworzenia (chociaż i oni czasem napiszą coś wartego uwagi) zawsze byli w pobliżu Poltera, ale to jest małe zagrożenie dla serwisu, jeżeli nie żadne. Coś w rodzaju wściekłego koteczka atakującego lwa.
08-01-2011 14:10
Repek
   
Ocena:
0
@Arioch
Dlaczego wciąż nie mogę czytać swoich PW?

Masz bana na forum, a PW są podpięte pod forum.
08-01-2011 14:25
Repek
   
Ocena:
+1
08-01-2011 14:37
   
Ocena:
+5
Rozumiem Malaggar, to dawne dzieje.

Tak czy siak jestem przeciwnikiem kasowania notek, które naruszają regulamin, chyba że wprowadzić wymóg tego, aby wszystkie notki dotyczyły fantastyki i ogólnie były merytoryczne
08-01-2011 14:48
Repek
   
Ocena:
+1
08-01-2011 14:54
von Mansfeld
   
Ocena:
0
Arioch, a nie możesz utworzyć nowego konta (na Google jest to szybkie i za darmo), a potem wysłać wiadomości na adres podany przez Repka?

EDIT: Jeśli przedstawisz się jako Arioch (konto poczty elektronicznej, nie Polterowe), to nie.
08-01-2011 15:07
Repek
   
Ocena:
0
08-01-2011 15:19
Repek
   
Ocena:
0
Dostałeś bana permanentnego, takie są niestety tego konsekwencje. Jeśli nie masz zamiaru skontaktować się mailowo [to jest oficjalna forma, potem możesz sobie te maile publikować - nie mamy nic do ukrycia], to nie mogę Ci w żaden sposób pomóc.
08-01-2011 16:00
~~~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Malaggar - nie możesz zrobić porządku i wywalić repkowo-ariochowy spam?
08-01-2011 16:02
Repek
   
Ocena:
+5
Z jakiej racji po kilkuletniej nieobecności otrzymuję na powitanie forumowego permabana

Po prostu masz go od tamtego czasu do dziś. Dlatego to się nazywa permban,


@Malaggar - jeśli o mnie chodzi, to możesz kasować, nie ma problemu.
08-01-2011 16:17
Malaggar
   
Ocena:
0
@kasowanie: Pokasuję jak będę miał wieczorem chwilę więcej.

Slann, nie wykluczam, że pokrzywdziłem Cię jakąś decyzją jako mod. Za co Cię taraz przepraszam, podejrzewam, że zmądrzałem i dziś lepiej bym wywiązywał się z zadań.
08-01-2011 18:09
   
Ocena:
0
Malaggar: mówiłem, że to co było już jest nie istotne. Ważne że administracja wtrąca się w cudze blogi. Blog to takie medium, że powinno się interweniować tylko w skrajnych przypadkach. (blog składający się tylko ze słów na g/p/k). W innych wypadkach powinno całą sprawę zostawić użytkownikom.

Choć jestem za zakazem komentowania niezarejestrowanym użytkownikom.
08-01-2011 19:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.