string(15) ""
» Blog » Znikające notki suplement
07-01-2011 23:52

Znikające notki suplement

W działach: Ciekawość | Odsłony: 3

Sprawa się niby wyjaśniła. Zostałem poproszony o skasowanie notki. Ja ją edytuję, bo chcę coś napisać.

Potwierdzam zdanie, że problemem poltera nie są trolle, userzy lub tyldy. Problemem poltera jest administracja, która, w mojej opini, zachowuje się niewłaściwie. Rozumiem usuwanie wpisów łamiących regulamin. Pochwalam to. Ale fakt aż takiej ingerencji w blogi, jaka ma miejsce na polterze uważam za rzecz niefajną.

Jasne, ktoś napisze, że mogę blogować gdzie indziej. Jasne, mogę, ale tutaj są użytkownicy, których opinie mnie interesują, więc chciałbym móc blogować tutaj. I chciałbym, by każdy, kto nie łamie regulaminu mógł spokojnie blogować tutaj.

Niestety, administracja bardzo stara się to utrudnić.
Szkoda patrzeć na to, co się ostatnio dzieje.

Komentarze


Malaggar
   
Ocena:
+2
Więc ciągnąć nie będę, choć nadal nie znam tajemniczego przesłania za wpisem. Cóż, widać ja jestem za mało inteligentny.

@praca: nie jest to za dobre być zbyt zadowolonym z samego siebie.

@początki: Wielu ludzi zaczyna karierę na forum/blogosferze od wpisów, które powodują opad witek u każdego, kto ma coś w głowie. Po czym potem się okazuje, że stają się świetnymi forowiczami/blogerami.
Pamiętasz Darklorda z dnd.pl? Sam kiedyś stwierdził, że się wstydzi swoich początków na forum. Po czym stał się chyba najważniejszym gościem tam.

EDIT: Czy ktoś, czyjej inteligencji nie obraża wpis o zwierzętach wyjaśni biednemu pastuchowi takiemu jak ja o co chodziło tak naprawdę?
08-01-2011 00:55
Repek
   
Ocena:
0
@Mallagar
@praca: nie jest to za dobre być zbyt zadowolonym z samego siebie.

Nie wiem, gdzie to wyczytałeś. Przeczytaj jeszcze raz i upewnij się, kto jest zadowolony z kogo.
08-01-2011 01:06
Pantokrator
   
Ocena:
+6
Swoją drogą, usuwanie notek wywołuje moim zdaniem 1 podstawowy efekt:
szok i niedowierzanie, a następnie podejrzliwośc. OK, ktoś zakłada typowy troll thread, ogień płonie, poziom wzajemnej niechęci rośnie i nagle... Nie ma notki, nie ma komentarzy, nic nie ma. O ile uczestnicy "dyskusji" mogą wiedzieć "o co poszło", o tyle obserwator zewnętrzny widzi, że coś po prostu zniknęło nim zdążył przeczytać (i w efekcie stracił kontakt z polterowym folklorem ;p). A i sami uczestnicy "awantury" pewnie woleliby mieć w przyszłości możliwość sprawdzenia, o co poszło, kto co napisał etc. etc.

Wobec powyższego, może by tak wywalać tego typu notki do jakiegoś polterowego "śmietnika", ogólnodostępnego, w którym zablokowana jest możliwość komentowania i edytowania?
08-01-2011 01:06
Malaggar
   
Ocena:
+1
@repek: Fakt, źle przeczytałem. Jednak jestem już zmęczony.
08-01-2011 01:07
Repek
   
Ocena:
0
@Pantokrator
Przykro mi, ale nie ma takiej opcji. I dla zaspokojenia ciekawości userów, nie będziemy zostawiać notek i komciów łamiących regulamin. Wolimy zajmować się w serwisie innymi rzeczami.

O to, że notki znikają, proszę mieć pretensję do tych, którzy je zamieszczają. Zwłaszcza, jeśli zostali grzecznie poproszeni, by nie łamać regulaminu.

Pozdrawiam!
08-01-2011 01:09
Headbanger
   
Ocena:
+10
repek litości... nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale kreujesz tutaj wizję moderacji-gestapo dbającej o czystość serwisu.

Tak w ogóle cenzurowanie komentarzy pod czyimś wpisem jest wystarczająco niepoważne. Tam skąd pochodzę jak ktoś łamie regulamin to dostaje warna na Privie, ale teść pozostaje niezmienna. Tak czy siak sam fakt czegoś takiego jest wyjątkowo niesmaczny, a kasowanie wpisów i banowanie kont za jeden bezsensowny wpis jest po prostu niepoważne. Doprowadzacie do tak komicznej sytuacji, że boje się poruszać tutaj kontrowersyjne tematy - żadnych wpisów o Historii, kościele, aborcji, polityce, GMO, cholera nawet sporcie - kto wie czy nie nacisnę na odcisk jakiemuś czułemu na ten temat moderatorowi i stracę konto! Fajnie jest się dowiedzieć, że ma się bana bo zrobiłem wpis chwalący Barcelonę kiedy mod jest za Milanem o.O! Na dodatek, bez żadnego ostrzeżenia, ani prób wyjaśnienia czegokolwiek. Trochę kiepski PR, nie wiem czy wiesz. Ciężko w taki sposób budować atmosferę, luzu, przyjaźni i zabawy.


Tak na marginesie uważam, że powinieneś cenić swój czas bardziej, niż czytanie wszystkich wpisów i komentarzy, a następnie kasowanie wszystkiego co w twoim mniemaniu jest złe, ohydne i niemoralne. Szczerze myślę, że ten czas warto poświęcić na zrobienie czegoś bardziej konstruktywnego np. Rafantynkę, którą można sprzedać i kupić wódkę!
08-01-2011 01:12
Malaggar
   
Ocena:
+4
@Head: Edytowanie komentarzy userów nie jest akurat niczym złym, o ile ma ręce i nogi.
08-01-2011 01:14
Repek
   
Ocena:
+5
@Headbanger
a kasowanie wpisów i banowanie kont za jeden bezsensowny wpis jest po prostu niepoważne.

Ban nie został założony za jeden wpis. Tylko za kilka wpisów wrzuconych jeden po drugim. Poprzedziły go tradycyjne: prośba i warn.
08-01-2011 01:17
Xolotl
   
Ocena:
+9
Pogrążasz się Repek. Nie można pisać notek dla jaj, nie można pisać notek o bzdetach, które mogłyby się komuś(ale na trwogę i nieszczęście- nie Tobie) spodobać, albo kogoś rozśmieszyć. Z takim podejściem nie na łamach internetu powinieneś robić karierę.
08-01-2011 01:20
Headbanger
   
Ocena:
+6
@Malaggar

A zaraz ci powiem dlaczego tego nie lubię! Już kilka razy pojawiła się sytuacja kiedy ktoś kto napisał komentarz posądził autora wpisu o kasowanie niewygodnych komentarzy, nie zawsze udało się wytłumaczyć, że to nie ON skasował a moderacja. Czasami zdarzało się to, że odnosiłem się do JUŻ NIE ISTNIEJĄCEGO komentarza... istny absurd! Niech autorzy wpisów sami dbają o kulturę dyskusji u siebie, a jedynie naprawdę przegięte (ale to już tak ostatecznie przegięte), komenty zwracają uwagę moderacji inaczej z dyskusji robimy ser szwajacarski... chyba nie o to chodzi?!
08-01-2011 01:25
Malaggar
   
Ocena:
+1
Ok, takie stanowisko rozumiem. Zresztą, co innego kasowanie komentarza, a co innego zastąpienie wulgarnego słowa czymś łagodniejszym.
08-01-2011 01:27
Repek
   
Ocena:
0
@Headbanger
Moderator zaznacza skasowane części komciów w widoczny sposób.
08-01-2011 01:43
Headbanger
   
Ocena:
+1
@Repek

Przeczytaj jeszcze raz - nie mówię o "części komciów"...
08-01-2011 01:46
Repek
   
Ocena:
0
@Headbanger
Jeśtli komć jest kasowany w całości przez moda to:
- jeśli to komć anonima, to sorry [nie ma nawet jak się skontaktować]

- jeśli to komć zalogowanego usera, to w przypadku ciągłego łamania regulaminu dostaje informację [unikamy, dla nikogo to nie jest przyjemne]

- w przypadku jednorazowych naruszeń taka informacja pojawia się od razu pod komciem w osobnym komciu "Od moderacji", tam pojawia się prośba o stosowanie się do regulaminu i inne tego typu apele. Z tego nietrudno wywnioskować, że skoro komć nam zniknął, to właśnie z tego powodu.

Jeśli autor bloga sam kasuje komcie - może kasować dowolne, nawet te niełamiące regulaminu - i nie informuje o tym userów to jego sprawa.
08-01-2011 01:57
~samozwaniec 30+

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
jestem z polterem od czasu II ed młotka jako człowiek dojrzały mam gdzieś wszelkie wojny i inne sranie w banie, ale ostatnio jest to denerwujące, co raz częściej banowani są ci co chcą coś powiedzieć.

Proszę admina o konkret czemu ma służyć to całe banowanie? Wprowadzono punkty/ srunkty od userów to nie wystarczy? Potrzebna jest władza od góry?? Kurde ludzie dajcie sobie na looz, bo najbardziej openminded stąd uciekają? jeśli polter jest portalem stricte zarobkowym to dajcie znać wtedy skumam z marszu co i jak jeśli nie to po co to ruszać??
08-01-2011 02:08
Alkioneus
   
Ocena:
+5
@Mal

Jednak jestem już zmęczony.

I to zmęczenie widać. Chciałbym być tak inteligentny jak ty jesteś zgryźliwy i czepliwy, a tak jestem zaledwie tak zgryźliwy i czepliwy jak ty inteligentny.

EDIT: Wiesz, że przejąłeś sztandar Borejki? Wiem, że i ty, i sam rzeczony mogliby się z tym nie zgadzać, ale tak to wygląda z punktu widzenia Szarego Usera, czy Usera Szarego.
08-01-2011 02:27
Malaggar
   
Ocena:
+1
Nie wiem, że przejąłem czyjś sztandar. Ja po prostu chciałem wyjaśnić kwestię, która mi się nie podoba.

Ty widzisz przejmowanie sztandaru, ja widzę milicję obywatelską ;)
08-01-2011 02:39
~samozwaniec 30+

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
I o to ho:) przejąłeś w tej chwili ten baner:) nie chcąc, przez przypadek, potykając się na ulicy, jako harduser pokazałeś co nie gra i to nie gra! Moderacja nie jest potrzebna przy point systemie!
08-01-2011 02:53
Malaggar
   
Ocena:
+1
Powiedzmy, że zrozumiałem ;)
08-01-2011 02:57
Headbanger
   
Ocena:
+3
@Repek

Z tym to bywa różnie, bo czasem się zapomina, czasem powstają 2 inne komentarze w międzyczasie, czasem wyjaśnienia są zwyczajnie z dupy i powstaje chaos. PO CO TO KOMU? Jest to tak durne i dziecinne, że aż smutno mi się robi kiedy poruszam tą kwestię, Większość tutaj to dorośli, albo przynajmniej trochę dojrzali ludzie, bawienie się w Cenzora (HAHA jestem modem, tu się wytnie, tam usunie HAHA!) jest po prostu żenujące - zwłaszcza, że często robione źle

przykład? "Obrzydzenie i obżydzenie"
Wątpie, żeby kogokolwiek taki kawał jak napisałem zgorszył - chyba tylko największą dewotę, ale link do obrazka, będącego na IDENTYCZNYM POZIOMIE, czy żartu, czy poprawności politycznej ZOSTAŁ, bo MOD nie zrozumiał/zauważył.
Inna sprawa na moim blogu zauważyłem znikające komenty tyldy - nie było w nich nic obraźliwego, w zasadzie zawsze to było mniej lub bardziej śmieszne jedne zdanie, jednak zastanawiało mnie jedno, co w nich było tak gorszącego że musiały zniknąć?! Istny idiotyzm i dzieciniada.

Te zasady które przedstawiasz, są zwyczajnie durne i wprowadzają niechciane napięcie, oraz zamieszanie - głównie dlatego, że dają podstawy do nadużyć, których ostatnio jest tak dużo, że aż nie jest to znośne...

----------------------EDIT---------------------
Ciągle uważam, żeby zamiast bawić się w moralną policję powinieneś zrobić rafantynkę...
08-01-2011 09:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.