» Baza RPG » Systemy autorskie » Zły: Władza, Moc, Nieśmiertelność (edycja II)

Zły: Władza, Moc, Nieśmiertelność (edycja II)

Zły: Władza, Moc, Nieśmiertelność (edycja II)
"Świat gry jest osadzony w realiach XXI wieku. Różnice, między naszą rzeczywistością a światem gry, polegają na tym, iż w fikcyjnym świecie paranormalne zjawiska zdarzają się dużo częściej. Czarna magia i złe moce istnieją naprawdę. Dla równowagi moc Boga objawia się także, w świętych miejscach i ludziach o ogromnej wierze. Toczy się podziemna, niewidoczna walka Dobra ze Złem – zimna wojna. Obie strony boją się "odsłonić karty". Siły Zła obawiają się otwartego polowania na ludzi praktykujących czarną magię, a siły Dobra lękają się ogólnoświatowej paniki. Światem rządzą agencje supermocarstw i potęg gospodarczych, międzynarodowe korporacje oraz Kościół. Wszystkie te siły manipulują mediami i ludźmi. Zwykły człowiek żyje jakby w półśnie, otaczająca go rzeczywistość ukrywa inną – mroczną, pełną spisków, intryg i manipulacji."

Zły... to RPG, który ukazał się pod skrzydłami Wieży Snów, internetowego kwartalnika poświęconego m.in. systemom autorskim. Tam też regularnie ukazują się artykuły do tegoż systemu.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


~Fi-Fi

Użytkownik niezarejestrowany
    Opinia
Ocena:
0
Jestem nowicjuszem gier RPG
(nie cRPG - comuter Role Playing Game -
to komputerowe gry RPG, jak np. Diablo)
więc dopiero się "rozwijam" oraz "oswajam".
Z tego powodu powiem narazie tylko o tym
systemie RPG, że jak dotąd mi się podoba.
Dopiero zacząłem w nim grać.
24-07-2006 13:18
A. K.
   
Ocena:
0
Ta gra to jakiś horror czy co?
07-08-2007 18:50
Cronos
    To RPG
Ocena:
0
w realiach świata alternatywnego. Przygody w klimatach Horroru, też można prowadzić. Kulty pod wodzą Opętanych przez Diabły Kapłanów jako Antagoniści. Grzechy przeszłości Bohaterów graczy. Co to są Grzechy przeszłości jak i na inne pytania dotyczące sposobu rozgrywki w Złego najdokładniej odpowie art System Joker w 12 wieży snów. To obowiązkowy materiał do II edycji Złego. W skrócie w Złego gra się trochę jak w CRPG a sam system rozgrywki kwalifikuje Złego do gier RPG z gatunku Indie.
Aktualnie robi się dodatek System Joker, który po skończeniu zamieszcze na Poletrgeiście.
10-08-2007 16:45
Cronos
    Dodatek System Joker
Ocena:
0
już jest. Do ściągnięcia ze strony Złego http://evil-one.pl/ . Dodatek wspomoże wasze rozgrywki/Nowele i wyjaśni wiele w temacie prowadzenia gry w Złego.
14-02-2008 11:01

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.