» Blog » Zjava, dzień 1
27-01-2013 01:35

Zjava, dzień 1

W działach: konwenty | Odsłony: 13

Pierwsza rzecz na jaką zwróciłem uwagę to bardzo fajna organizacja, na luzie, ale i na odpowiednim poziomie jeśli chodzi o ogarnianie wszystkiego, czy też pomoc. Rzadko niestety jeżdżę na konwenty, więc nie mam porównania jak to jest "gdzie indziej", tym niemniej bardzo mi się podobało.

Ponieważ na Zjavę przyjechałem z córką, siłą rzeczy większość czasu spędziliśmy w Games Roomie. Udało mi się wynegocjować możliwość pójścia na trzy prelekcje, z których pierwsza przez większość czasu nie bardzo do mnie przemawiała, a potem zrobiła się bardzo fajna (z tekstami o szpitalu dla emerytowanych, psychicznie chorych wilkołaków). Druga będąca spotkaniem z autorami autorek, którzy nie lubią słowa "autorka" zgromadziła zaledwie 8 osób, a szkoda, bo była bardzo przyjemna.

Dla trzeciej trzeba poświęcić osobny akapit.
"Panel dyskusyjny" dotyczący damskiej grupy na FB, zamkniętej dla facetów, był chyba w zamierzeniu autopromocją jednej z osób działających w tej inicjatywie, troszkę na zasadzie "byłam dyskryminowana, jestem dyskryminowana, będę dyskryminowana", a przynajmniej można było odnieść takie wrażenie... Wysiedziałem lekko ponad 2 godziny, niewiele usłyszałem mądrych rzeczy. W zasadzie najbardziej w pamięci utkwiło mi to, że poglądy głoszone przez gospodynie dyskusji zostały najcelniej wypunktowane nie przez facetów, ale dwie dziewczyny, a także to, że temperatura dyskusji opadła, oraz nagle wśród spierających się zagościły spokój & kultura, kiedy salę opuściła jedna z głównych dyskutantek...

To było samo zło. Na szczęście negatywne emocje szybko zniknęły kiedy córka sklepałą mnie w Hoop i kilka innych gier. Potem zajęła pierwsze miejsce o konkursie dotyczącym MLP (My Little Pony - na wypadek gdyby jakiś no life nie wiedział !) i w ogóle twierdziła że zabawa jest niesamowita.

Komentarze


42017

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Gratulacje dla latorośli :D
27-01-2013 01:45
gower
   
Ocena:
+2
Coraz bardziej żałuję, że mnie nie było... Ale w poniedziałek egzamin, trzeba chociaż udawać, że się człowiek uczy:p Kto wymyślił taki termin zjAvy w ogóle, toż to hańba! Co do samego panelu zaś, widzę, że potwierdziły się moje obawy, które miałem po zobaczeniu składu panelistów - że dyskusja będzie bardzo jednostronna. Chyba że źle zrozumiałem Twoje wrażenia?
27-01-2013 03:13
KFC
   
Ocena:
+1
nudaa tylko o tym nudnym flejmie wszędzie piszooo, a sesji nie było pewnie z kim zagrać nawet . . . czemu rpg umierasz? . . .
27-01-2013 03:22
chardros
   
Ocena:
+2
Autorzy, którzy nie lubią słowa "autorka"? Co za seksizm!
27-01-2013 08:55
Overlord
   
Ocena:
+14
W sumie podczas panelu "Czy kobiety dzielą fandom" najciekawszy tekst dotyczył tego, co zrobią panie zgromadzone w tej zamkniętej grupie, kiedy będzie chciał do nich dołączyć transwestyta. Panie odpowiedziały, że zdają sobie sprawę z tego poważnego problemu i że myślą nad jego rozwiązaniem.

I w tym momencie przypomniała mi się anegdotka o socjalizmie, o którym mówiono, że odważnie stawia czoła problemom nieznanym w innych ustrojach ;)))
27-01-2013 09:05
earl
   
Ocena:
0
Żałuję, że mnie tam nie było, ale wyjazd do Warszawy w taką zimnicę jakoś mi się nie uśmiechał. W każdym razie fajne podsumowanie panelu :)
27-01-2013 13:08
Scobin
   
Ocena:
0
@Overlord

Panie odpowiedziały, że zdają sobie sprawę z tego poważnego problemu i że myślą nad jego rozwiązaniem.

1. O ile pamiętam, na to pytanie odpowiadała tylko Joanna, ale mogę się mylić, można sprawdzić w nagraniu. ;-)

2. Ha, ha, bardzo śmieszne, ale jak już się pośmialiśmy, to możemy zauważyć dość prostą rzecz: każdy ustrój pokonuje trudności nieznane w innych ustrojach. Chyba nie sugerujesz, że demokracja ateńska w V wieku p.n.e. mierzyła się z tymi samymi trudnościami co francuska monarchia absolutystyczna w XVII wieku? I co jest w tym dziwnego, że w grupie, która stosuje jakiekolwiek kryteria selekcji, pojawia się problem z przypadkami granicznymi?

(Do plusujących: zaskakuje mnie, że postanowiliście poprzeć ten komentarz, ale trudno, Wasza decyzja. Natomiast wszystkie powyższe pytania kieruję także do Was).


[...] temperatura dyskusji opadła, oraz nagle wśród spierających się zagościły spokój & kultura, kiedy salę opuściła jedna z głównych dyskutantek

Chodzi Ci o to, że Petra (i po jej powrocie Joanna) wyszła na chwilę do łazienki? Jeśli tak, warto też wspomnieć o komentarzu Nurglinga, który w moim odczuciu odegrał większą rolę w uspokojeniu sytuacji. Ale to kwestia sporna, więc nie będę Cię w tym miejscu do niczego przekonywał, zadowolę się wzmianką o Nurglingu. :-)


[EDIT z godziny 17.40]

W moim odczuciu Twoje podsumowanie panelu przynosi za mało konkretów. Jako uczestnik chętnie przeczytałbym o tym, jak postrzegasz konkretne wypowiedzi lub argumenty (niektóre głosy z sali, m.in. Janka Jęcza, dały mi trochę do myślenia). Gdybym był osobą z zewnątrz, niewiele bym się dowiedział o tym, co rzeczywiście się działo.

Natomiast oczywiście masz do tego prawo, to wolny kraj, a Twój wpis nie jest tekstem naukowym. :-)
27-01-2013 17:26
Kuzz
   
Ocena:
+1
No z tym panelem autorów trochę cienko wyszło z frekwencją, a szkoda bo było omówiono kilka serio ciekawych wątków (m.in. nie unikano zazwyczaj przemilczanych kwestii finansowych). Ogólnie bardzo pozytywne odczucia.

Zaś panel dyskusyjny (najpierw panel potem dyskusyjny) o grupie na fejsie lepiej wogóle przemilczeć, nie wiem czy sie śmiać czy płakać gdy to wspominam. W każdym razie żałuje że straciłem na niego czas.
27-01-2013 18:38

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.