string(15) ""
» Blog » Zjava 4 - Refleksje
27-01-2013 19:03

Zjava 4 - Refleksje

Odsłony: 4

--- Wbrew pesymistycznym opiniom, RPG nie umarło. Miewa się całkiem nieźle. Ciągle nie brakuje zapaleńców, którzy coś na ten temat mają do powiedzenia, a nawet śmiało wydają własne systemy w sposób coraz bardziej fachowy. Wyczuwa się, że nadchodzi renesans małych wydawnictw erpegowych, koncentrujących się wokół własnych, pojedynczych systemów.  

--- Nie licząc gamesroomu konwentowanie odbywa się przede wszystkim na korytarzu. To właśnie tam mają miejsce najciekawsze dyskusje, sesje, sympatyczne spotkania i akcje. No i głównie tam trwa bez przerwy widowisko – coś jak parada fantasy (jest to zasługą głównie larpowców, ale nie tylko).

 

--- Z konwentu chyba mało kto wyjeżdża z pustymi rękami. Nawet ja, mimo że znaczną część siedziałem na swoim Afterbombowym straganie otrzymałem coś fajnego. Imprezę opuszczałem mając dwie kostki k16 i system Kwiat Paproci RPG, ale to nic w porównaniu do tego, co gromadzili uczestnicy przeróżnych konkursów.    

 

--- Zjava 4 odbywała się w stosunkowo niedużym obiekcie, a to skutkowało fajnym klimatem. Było kameralnie i uważam to za atut.

 

--- Ogólnie muszę częściej bywać na konwentach bo pozwala to trzymać rękę na pulsie, być na bieżąco jeśli chodzi o oczekiwania graczy. Skoro o tym mowa, podziękowania dla osób, które pojawiły się na prelekcji i podzieliły swoimi refleksjami na temat Afterbomb i planowanego dodatku. 

Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.