» Blog » Ziemioskórzy – tajemnicza horda ze wschodu
06-08-2015 10:24

Ziemioskórzy – tajemnicza horda ze wschodu

W działach: gamedev, blog, Brama, Pojedynek | Odsłony: 186

Ziemioskórzy – tajemnicza horda ze wschodu

Cześć
Krasnoludy mieszkają na zachodzie zaś prastare puszcze elfów porastają północną część kontynentu. Pomiędzy nimi, na centralnych i południowych równinach rozsiadły się niezliczone ludzkie królestwa. Wszystkie te nacje, wszystkie te rasy mogą pochwalić się długą historią, czy to przekazywaną w pieśniach czy odnalezioną przez archeologów. Horda morderczych potworów, która przybyła ze wschodu około dwustu lat temu zdaje się nie posiadać żadnej przeszłości.

Ziemioskórzy wyglądają niczym potężnie zbudowani ludzie o wzroście nieco ponad dwóch metrów. Ponadto ich ciało jest nie tylko ciemnobrązowe, ale przypomina w dotyku ziemię. Na dodatek dość powszechna jest sytuacja, gdy któremuś wyrasta z ciała roślina. Równie często spotyka się ziemioskórych porośniętych mchem, co posiadających niewielkie drzewko czy kępkę trawy na ciele.

---

Wbrew opinii, jaką wyrobili sobie o nich ludzie, ziemioskórzy nie są bezmyślną bandą potworów, pragnącą tylko niszczyć i mordować. Co prawda czynią tak, jednak mają ku temu całkiem dobre powody. A przynajmniej tak uważają. Kultura ziemioskórych opiera się przede wszystkim na przekazach ustnych. Starsi opowiadają młodszym wiele legend, które mają wyjaśnić jak działa świat i dlaczego należy zniszczyć wszystkich pozostałych.

Pierwsi ziemioskórzy byli niewysocy, gdyż żyli w głębinach Matki Ziemi. Pewnego dnia odkryli oni, że Matka umiera, właściwie jest zabijana. Zrobili wszystko, co w ich mocy aby ją uratować, jednak nie udało im się i Matka Ziemia została zamordowana. Wszystko co żyje, żyje na jej zwłokach. Rośliny żywią się jej rozkładającym się ciałem. Zwierzęta kopią nory w martwym ciele Matki Ziemi. Ludzie i krasnoludy wyrywają jej kości, by zbudować swoje kamienne schronienia. Smoki wysysają jej moc, zaś bogowie zatruwają jej święte ciało swoją maną.

Zapraszam na blog,
Devisto

1
Notka polecana przez: Podtxt
Poleć innym tę notkę

Komentarze


zegarmistrz
   
Ocena:
+1

Powiem uczciwie: nie rozumiem tej notki.

Jak się domyślam pracujesz nad jakąś grą / settingiem. Może napisz najpierw co to za gra / setting i na jakich ma się opierać pomysłach, jakie będą zasady etc. a dopiero potem wrzucaj opisy kolejnych ras?

Bo w tym momencie nawet nie wiadomo, o co Ci chodzi.

A jeszcze jedno: jak już opisujesz te rasy, to może pokaż, co fajnego sobą zaprezentują, jakie będą postacie do wyboru, czy Elf będzie mógł faktycznie jeździć na smoku etc. Bo powiedzmy sobie szczerze: gry nie są po to, żeby czytać opisy.

07-08-2015 12:25
Devisto
   
Ocena:
0

Rzeczywiście, nie umieściłem nigdzie notki, że jest to fragment opisu rasy z planszówki, którą stworzyłem. Tak więc:
Ziemioskórzy to jedna z ras, które istnieją w świecie gry zwanej Bramą. Która została już dawno temu opublikowana i jest dostępna do ściągnięcia, wydrukowania i wolnej gry (choć aktualnie przechodzi dość poważne zmiany i poprawki [ale zawsze chętnie przygarnę uwagi, testerów i pochwały ;) ]). Znajdziesz ją w tym wpisie.

Równocześnie jest to podstawa dla gry paragrafowej - padła sugestia, że powinienem pierw zarysować świat, a dopiero potem prowadzić grę. Wobec tego spisuję i publikuję.

Rasa jako taka nie reprezentuje sobą nic oprócz krótkiej historii oraz ewentualnych ciekawostek fizycznych. Istotne są jednostki, magowie, w których wcielają się gracze.

07-08-2015 19:18
Podtxt
   
Ocena:
0

Podoba mi się. Już dawno bawiłem się konceptami różnych ras z motywem natury, jak elfy z liściami we włosach itp. Ten jest naprawdę niezły. Tylko założenie, że matka ziemia umarła zmieniłbym na to że dogorywa, uparcie łapiąc ostatni oddech - więc ziemioskórzy przepełnienie żalem próbują ją jeszcze ratować.

09-08-2015 13:23
Devisto
   
Ocena:
0

Cieszę się, że rasa Ci się podoba. :)
Pomysł przedni, skorzystam z niego w końcowej wersji ziemioskórych.

devedit:
Prezentacja rasy została zmieniona.

09-08-2015 15:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.