string(15) ""
» Blog » Zgłoszenie na Kufel - Mysz i Małgorzata
27-05-2014 13:22

Zgłoszenie na Kufel - Mysz i Małgorzata

W działach: scenariusz, konkurs, kufel | Odsłony: 640

Zgłoszenie na Kufel - Mysz i Małgorzata
Dzisiaj wpis będzie krótki. Chciałem zgłosić swoją pracę na konkurs Karczmarza - Kufel. Przygoda rodziła się w mojej głowie już od dłuższego czasu, a ogłoszenie konkursu tylko zmotywowało mnie do jej spisania. Okazuje się, że 18 000 znaków w moim wypadku jest zabójcze, gdyż z przyjemnością pododawałbym jeszcze wiele innych wątków, jednak co za dużo, to nie zdrowo!

Mysz i Małgorzata ściągnij

Mechanika: Fate Accelerated (statystyki postaci)

Świat: parowy świat myszy/kotów/karaluchów w postapokalipsie

Klimat: Mroczna Baśń

Komentarze


Ifryt
   
Ocena:
+3

Scenariusza na razie nie czytam - pracuję nad własnym, więc nie chcę się inspirować/wpadać w kompleksy.

Gratuluję szybkiej mobilizacji i sprawnego spisania pomysłu.

27-05-2014 14:03
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Szperaczami powinny być sowy - naturalny wróg myszy. Sowy atakują bezszelestnie, spadając na mysz i łapiąc ją w szpony. Jedna z nich powinna zrobić jump scare'a wpadając do domu razem z dachem i z miejsca zabijając Behemota. Otwarcie sceny byłoby mocniejsze, a zagrożenie lepiej zdefiniowane. 
27-05-2014 14:25
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ktoś posłużył sie obrazkiem z przygody "gwiazdka rogatego szczura...." 
27-05-2014 14:37
~ta sama tylda

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Ponadto opis królestwa karaluchów gmatwa realia świata. Do tego miejsca wygląda to jak klasyczna bajka, w której miejsce ludzi zajmują antropomorfizowane zwierzęta. Mają własną technologię, statuę, komputery itp., wszytko naturalnie dopasowane do ich rozmiarów. Tymczasem w królestwie krajobraz przypomina Kingsajz - regały i garnki wyprodukowane jakby przez ludzi (ołówki i widelce zresztą też). Niepotrzebnie mieszają się dwa światy. Albo technologia pochodzi od ludzi, a zwierzęta jedynie wykorzystują jej artefakty, albo pochodzi w całości od zwierząt.
27-05-2014 14:40
Wlodi
   
Ocena:
0

@Ifryt

Dziękuję! Czekam na Twój tekst, bardzo chętnie przeczytam.

@~ Tylda 1

Faktycznie sowy mogą być dobrą opcją (choć kruki, jak zwykle wydają się tymi mroczniejszymi stworzeniami :) ). Natomiast co do rozwiązania zabójstwa, to nie do końca jestem pewien (wolę dać szansę graczom na uratowanie), jednak mogłoby to zrobić dobre wrażenie. Pomyślę!

@~ Tylda 2

Dore i "Narada szczurów" jest dość znaną ilustracją. :)

 

Co do rozmiarów, to karaluch jest mniejszy w stosunku do myszy, choć może być mylące podanie niektórych epitetów. Dziękuję również za uwagę!

 

P.s. Zastanawiam się czy w takim wypadku może niewyraźnie zarysowane są elementy otoczenia karaluchów, myszy i kotów. Gdyż przedmioty codzinnego użytku kotów, są np. dla myszy dużo większe, a dla samych karaluchów olbrzymie?

27-05-2014 14:44
~marudna tylda

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
P.s. Zastanawiam się czy w takim wypadku może niewyraźnie zarysowane są elementy otoczenia karaluchów, myszy i kotów. Gdyż przedmioty codzinnego użytku kotów, są np. dla myszy dużo większe, a dla samych karaluchów olbrzymie?


No koci garnek mógłby posłużyć karaluchowi co najwyżej za mały przydomowy basen, nie za budynek. Koty nie są aż tak wielkie. W chwili obecnej podróż rurami bardziej przypomina Kingsajz - czyli nie francuzo-myszy wkradające się do elektrowni angliko-kotów, a magiczne myszy wkradające się do dawnej ludzkiej elektrowni opanowanej przez magiczne koty. 
27-05-2014 15:09
Wlodi
   
Ocena:
0

@Marudna tylda

E, tam marudna. Masz rację, i myślę, że wprowadzę zmiany. Pewnie skłonię się do pozszywanych z kartonów budynków. A basen z odpadkami, dla podwładnych króla karaluchów, byłby ciekawy. ;)

27-05-2014 15:13
~ujęta pochlebstwem tylda

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Natomiast co do rozwiązania zabójstwa, to nie do końca jestem pewien (wolę dać szansę graczom na uratowanie), jednak mogłoby to zrobić dobre wrażenie. Pomyślę!


NPC-e służą do realizacji zasady show, don't tell. Behemot nie jest później potrzebny fabule, więc może się jej przysłużyć ostatni raz jako demonstrator siły szperaczy. 
27-05-2014 15:17
Wlodi
   
Ocena:
0

@Ujętatylda

Nie mówię nie. I prawdą jest, że w późniejszym etapie Behemot jest zbędny. Jego celem jest przedstawienie świata / przkazanie informacji. Opcja jego śmierci była też brana przeze mnie pod uwage, choć może sugestia Twojego rozwiązania może być lepsza. Jeżeli jeszcze pojawią się uwagi, to wszystkie przemyślę. Forma konkursu pozwala na wprowadzenie poprawek, więc każda rada się liczy.

Tekst dałem bez korekty, z nikim nie dzieliłem się jego pełnym zarysem. Chciałbym dzięki temu konkursowi poćwiczyć warsztat, bo bardzo dobrze to umożliwia. :)

27-05-2014 15:25
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
...przez nieznane okoliczności ginie elita władz

Jestem w trakcie czytania, póki co fajnie, ale ten błąd muszę wytknąć - "w nieznanych okolicznościach" nie "przez"
:)
29-05-2014 01:40
jesykh
   
Ocena:
+1

Scenariusz bardzo wporzo, czepiać się można nagłego wejścia głównego bossa, alee wszystko kwestią poprowadzenia jest tak naprawdę. Ogólnie bardzo sugestywne momenty pojawiają się w całej przygodzie, czuć myszość postaci, przydałby się jakiś koci adwersarz - choćby przywódca straży elektrowni. Cały scenariusz na duuuży plus za fabułę, klimat i pomysł.

Jeszcze jeden błąd językowy(?) się wkradł,a raczej zamieszanie: 

...dynamicznie, starając się przedstawić przeciwników by wzbudzali lęk przed bohaterami graczy.

Na pewno nie oto chodziło co wyszło:) to nie BG mają straszyć przy pomocy Szperaczy.

 

Co do Behemota, zdecydowanie nagła śmierć zaprezentuje Szperaczy w odpowiednim świetle. Zwłaszcza jeśli dach zapadnie się tuz po tym jak Behemot zapyta o dolewkę herbaty/zupy. Wjazd potworów w domową atmosferę przez dach - jedna z rzeczy, które bardzo podeszły mi w Hobbicie2:)

29-05-2014 02:19
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bajdełej - jak to jest z wykorzystaniem cudzych grafik w przygodach? W regulaminie nie ma o tym ani słowa. Wygranie konkursu prowadzi do korzyści majątkowej, więc...
29-05-2014 09:18
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
0

@ostatnia ~ (btw wygodniej bylo by uzywac jakis nickow)

Wykorzystuj co chcesz, pod warunkiem ze jest to zgodne z prawem. Tzn. jesli masz zgode autora, jesli grafika jest udostepniona na odpowiedniej licencji, badz jesli dana grafika nalezy do domeny publicznej, badz inne sytuacje ktore teraz mi nie przychodza do glowy.

Btw. tego typu pytania lepiej zasadac na stronie konkursu, bo inaczej moge je przeoczyc

29-05-2014 09:41
Wlodi
   
Ocena:
0

@jesykh

Dziękuję za miłe słowa i uwagi! Poprawię te błędy. Kolejny głos za ,,Nagłym atakiem Szperaczy". ;) W sumie dobre by nadać taki tytuł scenie... 

Natomiast co do adwersarza, byłby to kolejny wątek i taki mini boss byłby przydatny, jednak musiałoby to wpłynąć na konstrukcję opowieści, gdyż warto aby pojawił się nie tylko w elektrowni. Jednak pamiętać trzeba o objętości pracy - musiałbym z czegoś zrezygnować. :)

29-05-2014 19:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.