string(15) ""
» Blog » "Zbrodnia", zarys scenariusza
23-04-2012 22:11

"Zbrodnia", zarys scenariusza

W działach: rpg, radosna twórczość, warhammer | Odsłony: 112

Przedstawiam zarys detektywistycznego scenariusza do gry fabularnej osadzonej w klimatach magii i miecza. Stworzyłem go z myślą o Warhammerze, zaś miejscem akcji miało być miasto Middenheim, ale przygoda jest na tyle generyczna, że bez większych trudności da się zaadoptować do wielu innych systemów. Użyłem pojęcia "zarys", ponieważ nie zawarłem tu statystyk, imion, planów, lecz wyłącznie esencję w postaci faktów.

Wprowadzenie
Zakładam, że postacie graczy mają legitymizację władz do prowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa. To chyba jedyny warunek, bez którego trudno byłoby się obejść. W mojej kampanii, na potrzeby której powstał ten scenariusz, bohaterowie pracują dla jednego z middenmarszałków, przez co podjęcie tej sprawy wynika w sposób naturalny. Scenariusz można (a może nawet tak by było lepiej) prowadzić dla jednego gracza.

Na miejscu zbrodni
Bohaterowie zostają wezwani do domu pewnego dość zamożnego kupca, którego znaleziono z dziurą w głowie, leżącego wewnątrz pentagramu (czy też symbolu jakiegoś bóstwa chaosu) wyrysowanego na podłodze we własnym salonie. Po przybyciu na miejsce BG mijają się w drzwiach z miejscowym inkwizytorem reprezentującym kult Ulryka. Ów zmierzy bohaterów wzrokiem, po czym odejdzie w swoją stronę rzucając na odchodnym: "Nie ma tu dla mnie nic do roboty". Próbę zagajenia rozmowy utnie krótkim: "Śpieszę się. Z resztą nie mam nic więcej do dodania". Wejścia do domu pilnują strażnicy, wokół kłębi się tłumek gapiów. Pierwsze wrażenie z miejsca zbrodni jest takie, że denat przyzwał jakiegoś demona, który go zabił ciosem w głowę.

Prawda jest jednak, jak to zwykle bywa, zupełnie inna. Jeśli chcesz ją poznać, to zapraszam na quodmeturbat.

Komentarze


Bielow
   
Ocena:
0
Jutro lub pojutrze będzie testowane w praniu przeze mnie :)
Raportu z sesji raczej nie zrobię ale spostrzeżenia i wrażenia na pewno podeśle.
28-04-2012 22:54
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Super, życzę udanej sesji!
28-04-2012 23:27
Bielow
   
Ocena:
+1
No cóż. Jak zwykle nieplanowane jest wrogiem planowanego. Udało się zebrać graczy i zagrać - co zważywszy na przerwę majową było nie lada wyzwaniem.

Drużyna składająca się z dwóch graczy oraz przedstawicielki płci pięknej poradziła sobie doskonale. Co prawda z pewną "Bożą pomocą" ale zacznijmy od początku. Nie było żadnego kłopotu z liczebnością drużyny. Nawet ekipa ładnie się podzieliła i panna badała sprawę księgi gracze zaś resztę.

Ekipa: Strażnik miejski (m),łowca nagród (k) oraz wędrowny kramarz (m) - wszystko młotek 1ed).

Początki nie zapowiadały sukcesu. Gracze kręcili się w kółko próbując:
-dotrzeć do producenta pogrzebaczy i innych przyrządów do konserwacji kominka (wtf??)
-zbadać komin
-Ustalić skąd pochodzi książka
Potem akcja leniwie zaczęła się rozkręcać.

Przesłuchiwania przekształciły się w katowanie lokaja (ech). Spacer po rynku w drodze do lokalnego skryby w pościg pomiędzy straganami. Nie będę już nawet wspominał że w rozmowie z długowłosym elfem jeden z graczy zapytał
"Masz Ty może siostrę o blond włosach? Bo to pewnie sprawczyni..." co zaowocowało jedną z lepszych walk na broń improwizowaną w całej mojej marnej karierze.

Podsumowując- sprawca został ujęty. Śmiechu po sesji było co niemiara zaś w trakcie nastrój nawet się utrzymał. Mimo,że nie lubię improwizować i lubię mieć wszystko rozpisane to przygoda się udała. Taki powrót do przygód w starym stylu a'la przygody z MiM'a to fajna rzecz po latach.

Polecam na jedna sesje w sam raz. Dzięki Dzem!
01-05-2012 20:16
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Brzmi swietnie! Pewnie jakies 80 procent, to zasluga Twoja i Twoich graczy. Ale ciesze sie, ze te pozostale 20 procent udzialu scenariusza dalo rade. I dzieki wielkie za informacje zwrotna, daje pozytywnego kopa i wiare w sens publikowania w sieci. Pozdrawiam!
01-05-2012 21:58
dzemeuksis
   
Ocena:
0

O, ludziki, dopiero teraz zauważyłem, że jakaś dobra dusza dała mi 200 sztonów za ten scenariusz! Ale czad!

29-09-2016 14:04
Kaworu92
   
Ocena:
0

To z konkursu :) Pamiętasz, wygrałeś? :P :)

30-09-2016 19:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.