string(15) ""
» Blog » Zastanawianka
02-02-2009 23:45

Zastanawianka

W działach: Nawarony | Odsłony: 46

Jakoś tak się złożyło, że nawet się nie odwróciłem, a zacząłem pracować 6-7 dni w tygodniu. Do tego uparcie tłukę się po FNMach, odhaczam pre i cały czas pilnuję przerobu literek, no i wisi nade mną to zaoczne studiowanie.

Zerknąłem sobie na Poltera, zobaczyłem Borejków po avatarach niektórych. O ile u części użytkowników można to jeszcze jakoś zrozumieć, to na (tzzzt...tzzzt... ALK-ZNALEŹĆ-EDYTUJ... tzzzt... TAK PROSTE, A TAK ODLEGŁE). Ale nie o tym akurat zastanawianka.

Jeśli ktoś czyta, mam prośbę o jakiegoś linka, jakąś rzeczową wypowiedź(z naciskiem na rzeczową). O co chodzi z banem dla Borejki? Polter sobi samobóje strzela? Jeśli komuś zależy na tym, by było nudniej w blogosferze to faktycznie swój cel osiągnął.

Dla mnie poza dozą humoru(niekoniecznie wysublimowanego) Polter stracił usera inteligentnego i co się wbrew pozorom nierzadko zdarza - usera, który nie jest nadęty jak balon i nie leje się z niego miłość do samego siebie.

Komentarze


Alkioneus
   
Ocena:
+6
Alk, jak możesz zedytuj notkę i przywróć mi dobre (chociaż i tak już nadszargane) imię. Będę Cię czcił i wychwalał co najwyżej i w każdym wpisie będę się bił w piersi za swą porywczość. (jestem szary user, nie mogę znaleźć opcji Edytuj Notkę, podobnie jak boli mnie używanie załączania obrazków czy jakakolwiek estetyka). Gwoli tematu, cieszę się widząc rzeczowe wypowiedzi, w których jest doza obiektywizmu i nie ma ani kropli jadu czy frustracji. Niektórych jednozdaniowych regulamin zabrania komentować, ale co ja mam komuś etykietki negatywne przyklejać, skoro ta osoba sama sobie gwoździami przybija do czoła. Kurde mol, czy wszyscy muszą mówić o "jakichś" napuszonych użytkownikach, "jakichś" głupich blogach, "jakichś" niedojrzałych eliciarzy i "jakichś" kiepskich artach? Czy może ktoś wreszcie zdobyć się na odwagę i naprawdę udowodnić, że życie Borejki (którego głównym celem przecież było wchodzenie na serwis, którego nie lubi - ja na przykład z powodu niechęci nie wchodzę na V, Gildię i tak dalej. Widać, że jestem niedojrzały, bo dojrzali ludzie wchodzą zwłaszcza na te serwisy, które im nieodpowiadają) miało sens? DZIĘKUJĘ ZA TĄ KOMCIĘ! Mógłbym mówić o konkretnych - ale jestem za stary i nie jestem z pokolenia 2.0. I jestem niedojrzały, bo:
  • nie odpowiada mi Polter, nie lubię w nim wielu rzeczy. Nie lubię tandetnego lansu, który bije od niektórych osób.
  • nie drażni mnie regulamin, drażni jego interpretacja - drażni fakt, że kilka osób uważa się za Bóg wie kogo
ALE:
  • Polter siłą rzeczy stanowi WAŻNE skupisko osób z wielu środowisk - już od dłuższego czasu można wyróżnić trzy pokolenia Polterowców, chciałbym doczekać czwartego
  • Serwis po osiągnięciu pewnego rozmiaru nie jest czymś, co jest BE, albo jest GUT. Polter to nie zupa pomidorowa(nie smakuje mi, to jem grzybową). Tu jest wiele fenomenalnych elementów, potężny dział książkowy wolny od fanaberyzmów typowych dla złotych cielców, którzy uważają fakt uczęszczania na uczelnię do bycia intelektualnie i moralnie lepszymi
  • Polter JEST ISTOTNYM ZJAWISKIEM w świecie fantastyki.
I jest chyba na Polterze miejsce dla osób, którym się ten Polter nie podoba, prawda? Chyba, że Aureusie, wyznajesz pogląd, że bycie uczestnikiem Poltera równa się temu, że on mi się podoba i jest fajny i w ogóle.
03-02-2009 14:26
SethBahl
   
Ocena:
+4
jestem szary user, nie mogę znaleźć opcji Edytuj Notkę
-- Prawy panel. Avatar. Pod nim 6 linków "profilowych". Pod nimi "Wyślij wieść". Pod nim "Edytuj wpis".
03-02-2009 14:35
Alkioneus
   
Ocena:
+2
Dziękuję
03-02-2009 14:46
~Przystojny Pan Adrian

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-1
i tak Erudyta SethBahl zniszczył Alka rozważania, jednym zdaniem o Web.
PS. nawiasem co tam w hardcore'owym świecie muzycznym?
03-02-2009 14:56
~Przystojny Pan Adrian

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-1
Niedługo tu bedzie taka blogosfera że jak napiszesz tekst, to dyskretnie zasugerują ci żebyś zeedytował bo jest mało optymistyczny.
03-02-2009 14:58
~Umiarkowanie przystohny Pan Marian

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+10
Moim zdaniem Borejko zaliczył autoshota. Przestał czepiać się z sensem - to było ważne. Ironiczne i abstrakcyjne teksty Borejki pokazywały różne głupotki czy to serwisu, czy blogosfery (o co chodzi z panem z Breslau to do dziś nie wiem). To było potrzebne - nie da się zbudować fajnego serwisu z samymi potakiwaczami. Widać na konkurencyjnych przykładach.
Ale potem okazało się, że czepianie się bez sensu jest lepsze. I Borejko uderzył w bedbojowy lans - "Jestem taki zły i szalony i normalnie złośliwy taki, że aż fajny". Lens rebelianta, to najmocniejszy z lansów. I skończył się inteligentny dowcip, a zaczęła kiepska pozera.
03-02-2009 17:20
27532

Użytkownik niezarejestrowany
    Ja tam wcale nie jestem przystojny
Ocena:
+4
+1,
ale pamiętaj, że Borejko zawsze podkreśla, że mu na lansie nie zależy. I robi to bardzo głośno, tak, żeby wszyscy widzieli.

Swoją drogą, na POGROM wrzucił kolejny, fajny wpis.
03-02-2009 18:48
Mandos
   
Ocena:
+4
@Neurocide
A jakie były gwarancje, że web 1.5 będzie lepszy niż web 1.0?

Jak dla mnie to ciągle kwestia gustu i preferencji (oraz ilości wejść). Nie wiem jak tam ze statystykami ale jeżeli formuła serwis plus forum plus blogi (tylko) jako dodatek ciągle się sprawdza i znajdują redaktorów to nic dziwnego, że nie chcą z tego zmieniać.

No to zrobił POGROM, znalazł się Jarl fra Oslo, razem znaleźli inne blogi, zrobili blogrola i się tam zaczyna toczyć.

Zapomniałeś o najciekawszym czyli o Bagnie, gdzie bardzo się udziela. Tylko, że tam też widać w tej chwili syndrom KWE, łudzę się jeszcze, że to kwestia małej (jeszcze) ilości użytkowników.

@Alkioneus
I jest chyba na Polterze miejsce dla osób, którym się ten Polter nie podoba, prawda?

Jest jeszcze tylko kwestia formy i natężenia. Mam wrażenie, że w pewnym momencie Borejko jako "obśmiewacz" polskiego fundomu (zwłaszcza internetowego) sam bardzo dobrze wpasował się w tą formację.

Edytka:
@Aureus
Swoją drogą, na POGROM wrzucił kolejny, fajny wpis.

Który został już utopiony w bagnie, za to "Borejko dostał bana. Nareszcie!" ma wysokie noty i cieszy się niesłabnącą popularnością. Ot fundom nie tylko na Polterze.
03-02-2009 19:01
~Umiarkowanie przystohny Pan Marian

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Aureus: No jasne, ale każda gwiazda podkreśla, że nie chodzi jej o sławę. Co nie przeszkadza jej lansować się na całego ;)
To chyba ten casus.
03-02-2009 20:29
Alkioneus
   
Ocena:
+2
PS. nawiasem co tam w hardcore'owym świecie muzycznym?

Pustki, wciąż się żywię nowym Triarii, które jest już stare, tańczę przy Parzivalach a w ogóle to odkurzyłem Toola i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.
03-02-2009 21:54
~Adrian w łóżku z Aledelirą

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie ciebie pytalem Alk o HC a krytyka muzycznego.
Gdybym pimpował swoje ego jak Kaka i reszta z Was (zauważcie gdzie i jak sie plusuje wiesci czy komcie) od czasu kiedy coś tam gdzies tam napisałem tańczyłbym na Waszych balach przebierańców i bawił się w inne prelekcje, albo pisał na Polterze teksty z merytoryczną korekta 3 miesieczna.
Lansować to sie można było na papierze, teraz to nawet bekon eseje pisze, inny bukins felietony, czy przywołany wczesniej krytyk muzyczny specjalista od oldschoolHC.
A moim zdaniem Marian ty zaliczasz autoszota nie przedstawiajac sie, jednak glosowac trzeba poprawnie politycznie
Na trzeżwo Mandos piszesz?
blogi jako dodatek do serwisu?
i co że sie udzielam na Bagnie, sam miałem wczesniej pomysł na coś takiego, okazało się ze Magnes zrobił to lepiej, fajniej, wczesniej i od poczatku pimpowałem ta inicjatywe i jeszcze popimpuje.
Tylko po co do tego mieszacie własciciela tej strony, za to że miałem ochotę utopić kiedyś kilkadziesiat wiesci dziennie nie oznacza że pimpuje Magnesa. Pimpuje dobre inicjatywy.
Nie hermeteczne, albo jak kto woli Kólka Wzajemnej Adoracji.
03-02-2009 23:05
~Brzydki Pan Kazik

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Utopione na bagnie, nie utopione - bagno ma to do siebie, ze jak sie ludziom nie podoba, to nie glosuja. A widac bawia sie na tyle dobrze, ze glosuja. A moze wiadomosc byla na tyle istotna? Bagno sie samo reguluje, z tego co widze. No i Magnes nie daje banow. :P
03-02-2009 23:44
Alkioneus
   
Ocena:
+2
Nie ciebie pytalem Alk o HC a krytyka muzycznego.

Eh, szarego usera nikt o nic nie pyta.

Na trzeżwo Mandos piszesz?

do braci Arian - obstawiam nie znając, że pisze na trzeźwo. Uprasza się o nudne merytoryczne, długaśne wypowiedzi - tu nie jest blog fejmusa, tu jest Blog Szarego Usera - tu się wciąż ceni rzeczowość.

Gwoli eseistów, felietonistów - nie wrzucam wszystkich do jednego worka(bukinsa kojarzę z kilku recenzji, cenię jego zdanie), choć kwestię lansu usilnie poruszam - teraz każdy jest redaktorem, felietonistą, ekspertem od czegoś. To ja też mianuję siebie Szarym Userem, albo lepiej Userem Szarym i pod tym kryptonimem będę blogował w imię pradawnych zasad rzeczowości.

Nie będą to co prawda felietony i eseje, ani nawet fajne wpisy, bo nie załączam obrazków i dopiero ostatnimi czasy odkryłem, że to można edytować. Spory mogę wywołać tylko niecelowo, mimochodem i przypadkowo, ergo w sprawie światłej. Zresztą bez fejmu i tak żaden fejmus nie będzie mnie komciował, ale się postaram.

I mam małą prośbę.
Proszę mimo wszystko niezarejestrowanych o nie podszywanie się pod zbanowanych. Utrudnia mi to rozeznanie.
03-02-2009 23:47
Wizzzard
   
Ocena:
+1
Prowokacja prowokacją, wytykanie błędów wyykaniem błędów, ale to w jaki sposób to robisz Borejko jest odrzucający.

Gówno wiem o wewnętrznej pracy serwisu i gówno mnie to, jako czytelnika, obchodzi, podobnie jak Twoje z owym serwisem niesnaski. Na bloga Twojego wchodziłem od czasu do czasu i widziałem tam (przynajmniej ostatnio) niemal wyłącznie nieskładne teksty o Web xx.xx i jakoś nie znalazłem tam owego humoru i inteligencji, o kórych wspomina Alk. Ani też umiejętnej prowokacji, o której zdaje się pisał ktoś w pokrewnym temacie.

Dlatego też rozumiem (nie mówię, że się zgadzam, bo nie czuję się kompetentny do takich sądów) decyzję polterowego szefostwa.

I odnosząc się jeszcze do komentarzy, Twoich nowo-wyklutych (a może i staro-wyklutych) followersów (nie chcę nikogo tutaj obrazić, ale przyro mi - takie to właśnie sprawia wrażenie) - znaczeni bardziej wolałem czytać nie mające nic wspólnego z tematyką Poltera (ale mające dużo wspólnego z, pozytywnym chyba, aspektem społecznościowym) wpisy o Lonce, czy o żarciu.
03-02-2009 23:57
~Przystojny Pan Adrian

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wizard przestań przeklinać bo razi to Aledelirę. Twój problem co czytasz, czy o żarciu na serwise erpegowym, ja tam jak mam problem z robieniem burritto po podbeskidzku otwieram ksiązke kucharską a nie właże na stronę kibiców Lecha Poznań, coby spytać o przyprawy.
I odnośnie "nie Ciebie się Alk pytam" - przepraszam bo głupio to mogłęś odebrać po prostu spiesze się z wypowiedziami bo mam wywiad jutro rano na Woroniczej potem jadę do radiowej Trójki, a wieczorem może znajdę nieco czasu żeby przeprać skarpetki i zobaczyć się z moim kochankiem.
04-02-2009 00:27
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Ziew.
04-02-2009 08:19
Mandos
    @~Adrian w łóżku z Aledelirą
Ocena:
+4
Na trzeżwo Mandos piszesz?

Tak. Chociaż pytanie wydaje mi się nie na miejscu, zwłaszcza w Twoich ustach.

blogi jako dodatek do serwisu?

No wiesz, ciężko jest traktować te wszystkie kotki, dzieci, polecanki muzyczne, sprawozdania z podróży czy przepisy kucharskie jako treści związanych z fantastyką. Na całe szczęście część użytkowników pisze na blogach rzeczy bliższe tematyce serwisu.

Smuci mnie Twój ban bo zacząłeś interesujący cykl wpisów dla fanów "Dzikich Pól". Mam nadzieję, że nie zaniechasz go i opublikujesz całość albo na swoim blogu albo być może nawet na Esensji. Ucieszy to nie tylko grających w ten system ale również niehermatyczne, pachnące fiołkami towarzystwo. Bo mimo, że kilku z nich próbuje przyprawiać kutasiki to czegoś w tym brakuje.

i co że sie udzielam na Bagnie,

Wymienialiśmy z Neurocide incjatywy w których bierzesz udział. To coś złego? Dlaczego mam wrażenie, że traktujesz to jako jakiś atak na swoją osobę?

Tylko po co do tego mieszacie własciciela tej strony,

YYYYYY... że co? Najpierw Wiewiór z "Sejim i Starliftem" teraz Ty z "Magnesem", co to właściwie jest? Jakiś nowy fundomowy teleturniej: "Zgadnij co złego miał Twój rozmówca na myśli i kogo to dotyczyło"?
04-02-2009 08:43
~Pan Adrian (Przystojny)

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-1
Polterosfera przypimpowała portera
Poczekam aż założą EsenCje z cyklem

"Zgadnij co złego miał Twój rozmówca na myśli i kogo to dotyczyło"?
skończyło się to zastanawianie w redakcji?
04-02-2009 10:53
Alkioneus
   
Ocena:
+6
Ziew.

Cieszę się, że wpadłeś ziewnąć na tym skrawku blogosfery. Pozdrawiam Cię.

Dziękuję.

Ta komcia coś znaczy.
04-02-2009 11:28
kaduceusz
   
Ocena:
+3
> Na trzeżwo Mandos piszesz?
blogi jako dodatek do serwisu?


Nie - spo - dzianka! ]:->

Zerknij sobie na przykład do antologii, gdzie bardzo wyraźnie to widać: multum artykułów przeplatane wyborem rozmaitości z blogów.

Tak samo newsletter - długaśny spis artykułów, a obok skromny wybór polecanych blogów.
04-02-2009 12:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.