» Blog » Zapomniane rytuały - Odyn
31-05-2016 20:00

Zapomniane rytuały - Odyn

W działach: gry, koncepcje, ilustracje | Odsłony: 238

Zapomniane rytuały - Odyn

Witajcie

Poniżej karta przedstawiająca Odyna :) Co o niej sądzicie?

PS. Stworzyłem profil FB gdzie również będę publikował karty. Jeśli komuś będzie wygodniej, zachęcam do polubienia. Chciałbym aby info o grze dotarło do szerokiego grona graczy :) Aczkolwiek nie nalegam.

ODYN PODSTAWOWY - ODYN POPRAWIONY 

Komentarze


Bakcyl
   
Ocena:
0

Wszystko fajnie, ale...

 

Dlaczego tyle niebieskiego? W zestawieniu z szarymi psami jakoś blado to wypada. Zmień kolor jego zbroi.

Odyn powinien mieć tylko jedno oko!

Po cholerę mu skrzydła Hermesa przy hełmie? Co to, brat Asterixa? Rogi mu przypraw!

31-05-2016 20:14
Reckles
   
Ocena:
0

Oko - to jest czas kiedy jeszcze je miał :) Wersja bez oka będzie na innej karcie
Kolor - tu akurat się nie zgodzę ;) Aczkolwiek jeśli feedback będzie w większości negatywny to oczywiście zmieniamy bo zdaje sobie sprawę, że mogę się mylić :)
Skrzydła - tu jest dziwna sprawa, bo opierałem się na rycinach. Staram się w miarę trzymać oryginałów. Tam Odyn faktycznie nie miał rogów ale skrzydła.
 

31-05-2016 20:40
WekT
   
Ocena:
0

Wygląda super ! choć taki grzeczny ten Odynek :P

Co do uwagi Bakcyla- popatrz sobie w shopie na ten obrazek w BW, sporo barw jest na jednej tonacji- w BW na jednym kolorze szarości- podkręcił bym spektrum kolorów aby zwiększyć czytleność elementów ;)

31-05-2016 20:58
TO~
   
Ocena:
0

Fajna karta :) "Grzeczny Odynek" - zgadzam się w pełni, ale skoro Reckles pisze, że będzie inna "bezoka" karta, można założyć, że to taki Kinderodyn i zabieg celowy. Dużo niebieskiego też mi się podoba - północ Europy mróz, śnieg, zimno, zespół Immortal ;)

31-05-2016 21:04
Bakcyl
   
Ocena:
0

@Reckless

Ty się nie masz zgadzać, tylko masz zmienić kolory, albo dodać trochę cieplejszego odcienia do tej karty, bo zamiast Odyna mamy Dziadka Mroza. I masz się słuchać, bo dam cynk chłopakom na Patreonie i zobaczysz...

Nie sugeruj się też aż tak mocno rycinami. Operuj więcej mainstreamowymi skojarzeniami. To się lepiej przyjmie. Jeśli koniecznie zależy ci na edukowaniu pospólstwa, to możesz dołączyć do gry jakieś broszury z ciekawostkami typu: "Czy wiesz że..." "Odyn na większości rycin jest przedstawiany w hełmie ze skrzydłami (...)"

Dużo niebieskiego nie jest fajne bo karta jest zbyt blada i tyle. Zawsze można dołożyć trochę sniegu na kartę, ale ten niebieski mnie mierzi.

31-05-2016 21:43
Reckles
   
Ocena:
0

@Bakcyl zjedz snickersa :D Mam nadzieję, że zrobisz mi tą przyjemność i zagrasz jak już to wydam hehe
Dorzuciłem poprawki w treści bloga. Niebieska skóra musi być :) założenie jest takie aby byli zmarznięci.

31-05-2016 23:10
Bakcyl
   
Ocena:
0

Oczywiście, że zagram! O ile zrobisz to tak, jak mówię, bo jak nie, to nie zagram, bo jak będzie zrobione inaczej, to wiadomo, że będzie bez sensu. Tylko nie zapomnij na torenta wrzucić, bo przecież nie będę wspierał komunistycznego reżimu,napychając kiesę czarno-czerwonym. 

 

Weź pod uwagę to, że za stylistykę kart odpowiada też sama ramka, więc właśnie w tym rzecz, że nie musisz w każdym elemencie karty podkreślać jej przynależności. Zobacz na karcianki ogółem. Kategorię oznacza się kolorem ramki i symbolem, a reszta kolorystycznie musi być jedynie klimatyczna i estetyczna. Ten odyn w spiżowym pancerzu zdecydowanie lepiej wygląda, bo elgeancko kontrastuje się z ramką, przyciąga uwagę i nie zlewa się tak z tłem. Bardziej też pasuje do czarnych kruków. 

Moim zdaniem psy powinny mieć ciemniejszy odcień.

31-05-2016 23:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.