string(15) ""
» Blog » Z główki o półfinale
27-06-2012 23:33

Z główki o półfinale

W działach: Bzdety | Odsłony: 7

No i stało się. Pierwszy raz w życiu kibicowałem Portugalii.
Niestety, przegrali, ale pokazali, że Barceszpania gubi się w swoim wymiotnym futbolu gdy przeciwnik zamiast dawać im grać w dziada stosuje pressing i walczy o piłkę.

Jestem generalnie spokojny o finał. Niezależnie, czy będą w nim grać Włosi czy Niemcy to obydwa te zespoły są fizycznie zdecydowanie lepsze od Hiszpanów i, jeśli powtórzą sposób gry Portugalii, to drużyna kurdupli pożegna się z Euro przegranym meczem.

I tylko trochę będzie mi szkoda Casilliasa.

Komentarze


Gotlib
   
Ocena:
0
Hiszpanie trochę się motali przy szybkich kontrach Portugalii, ale ogólnie zdecydowanie bardziej należał im się finał :) Szkoda, że od początku meczu nie grali jak w dogrywce, bo było by dużo ciekawiej :)
27-06-2012 23:42
Malaggar
   
Ocena:
+1
Hiszpanii nie należało się nic na tym turnieju.
27-06-2012 23:46
39442

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Super, Niemcy na których stawiam będą mieli łatwiej :>
28-06-2012 00:06
Tyldodymomen
   
Ocena:
+3
Potwierdziły się moje przypuszczenia o sabotażu w wykonaniu del Bosque, ale tym razem res ad triarios fecit -zmuszony rewelacyjną murarką zmienił najsłabszego zawodnika Hiszpanii w tym turnieju- kurdupla z żelem na głowie. Gdy pojawiło się do tego dwóch skrzydłowych to-uwaga-dało się to nawet oglądać! Rzuty wolne w wykonaniu Alonso i Ramosa stanowiły w końcu jakieś zagrożenie a uwolniony od przymusu grania w dziada z emerytem barcelońskim Iniesta zaczął grać na jeden kontakt z kolegami.
A mecz znacznie lepszy niż rzygi angielsko-włoskie.
28-06-2012 00:40
Sting
    Cóż...
Ocena:
0
...dedykuję ten kawałek wszystkim nieskutecznym "cyborgom współczesnego futbolu"(Szpako) Cr7, R2d2,3PO, którzy "obsługują kolegów między nogami" (Szpako), ale w meczach o stawkę zawodzą.

http://www.youtube.com/watch?v=x8L oTfEegzI
28-06-2012 09:04
dzemeuksis
   
Ocena:
+2
@Gotlib

Szkoda, że od początku meczu nie grali jak w dogrywce, bo było by dużo ciekawiej

Bo mieli na szpicy kompletnie bezproduktywnego Negredo a na skrzydle nie było Pedro. Wystarczyło poprawić te dwa elementy i od razu zrobiło się ciekawiej.

@Mal

Barceszpania

Akurat wczoraj grę robił Arbeloa (Real) i Alba (Valencia), potem też Navas (Sevilla). Czyżby Barca odcisnęła na Tobie takie piętno, że jak otwierasz lodówkę, to też ją tam widzisz? ;)

Hiszpanii nie należało się nic na tym turnieju.

W sensie mecze były ustawione a ktoś zabraniał ich rywalom wygrywać?

@Selekos

Super, Niemcy na których stawiam będą mieli łatwiej :>

Ostatnie trzy potyczki Niemców w meczu o stawkę z Hiszpanami zakończyły się trzema porażkami, natomiast z Portugalią trzy razy wygrali. To oczywiście nic nie przesądza, bo ostatecznie decyduje dyspozycja dnia i inne detale, ale jednak.
28-06-2012 10:59
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1
"
Bo mieli na szpicy kompletnie bezproduktywnego Negredo a na skrzydle nie było Pedro. Wystarczyło poprawić te dwa elementy i od razu zrobiło się ciekawiej.
"

Bezproduktywność Negredo wynikała z braku podań ze środka pola. Zarządzany przez Xaviego system "wchodzimy-do-bramki" nie działał, bo Bento zrobił dokładnie to, co Mourinho.A, jak już wielokrotnie powtarzałem ,Xaviemu nie powiedzieli, że nie gra Messi. Barcelona w ubiegłym sezonie, grając w ten sposób , straciłaby mnóstwo punktów, gdy nie kurdupel z Argentyny. A Hiszpania, kiedy zaczęła grać normalny futbol, stała się drużyną o niebo groźniejszą.

"Barceszpania"
Tak, wczoraj do siedemdziesiątej minuty mieliśmy Barcoszpanie, ze wszystkimi wadami Barcy.Bezproduktywnymi stałymi fragmentami, brakiem dośrodkowan etc. Powstała zadziwiająca(fanbojów Barcy) korelacja miedzy wzrostem liczby sytuacji i strzalów a zmianą Xaviego.

"
Super, Niemcy na których stawiam będą mieli łatwiej :>"
Tru, też tak sądze. Del Bosque nie odważy się posadzić na ławce Xaviego, zapewne zareaguje na jego bicie głową w mur dopiero wtedy, kiedy Niemcy będą już prowadzić. A to zbyt mocna drużyna by łatwo oddać prowadzenie.
28-06-2012 11:56
Malaggar
   
Ocena:
0
@dzeme: Gdyby sędziowie bramkowi nie byli notorycznie ślepi to Ramos wyleciałby z boiska w meczu z Chorwacją za wślizg w polu karnym, który prawie urwał nogę Mandzukicia. No i Chorwaci mieliby karniaka, a wtedy byłaby spora szansa na Adios Espania.

I nie na mnie zespół na B odcisnął piętno. On je odcisnął na zawodnikach, którzy bawią się w grę w dziada zamiast strzelać na bramę.

@T-men: Swoją drogą, nawet (odpukać w niemalowane!!!oneoneone) jak Niemcy przegrają z Włochami, to marakony się przejadą po Hiszpanach.

Jasne, w grupie był remis, ale powiedzmy sobie szczerze, pierwszy mecz turnieju to nie to samo, co finał.
28-06-2012 12:19
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
@dzemeuksis: Akurat dzisiaj media doniosły, że Blaugrana pozyskała Albę (no bo oczywiście...).

Rezultat spotkania rozczarowuje, Portugalia pokazała się ze świetnej strony na tych finałach.
28-06-2012 15:14
Tyldodymomen
   
Ocena:
0
Apropo dzisiejszego meczu:

‎"Najpierw kibicujemy Polakom, potem krajom katolickim, wreszcie chrześcijańskim. I tu wolimy prawosławie niż heretyków. Jeśli nie grają chrześcijanie, kibicujemy monoteistom. A na końcu wszystkim, byle nie Niemcom". Marian Piłka, były prezes ZChN.
28-06-2012 16:20
Malaggar
   
Ocena:
0
O, poznałem kolejnego przedstawiciela planktonu politycznego.
28-06-2012 16:27
Marigold
   
Ocena:
0
A ja ciągle wierzę w Italię...
28-06-2012 18:11

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.