» Blog » Z erpegowej piwnicy do wrót TVN i na Pudelka
27-02-2023 01:20

Z erpegowej piwnicy do wrót TVN i na Pudelka

W działach: rpg, TVN | Odsłony: 161

Zbieram materiały i robię researche do nowego wpisu i podczas googlowania wpadłem na dość "osobliwe" informacje dotyczące autora takich gier fabularnych jak Robotica (2010), Afterbomb Madness (2014, 2017) oraz EpicWorld (2018) – Pana Rafała Olszaka.

Ze zbiórki na ostatni z wymienionych systemów można było się dowiedzieć, ze Pan Rafał poza grami fabularnymi, zajmuje się także – zawodowo – psychologią (obecnie sesja u niego kosztuje od 100 do 450 zł) – jest autorem kilku książek,  działa na YouTube (54k subów robi wrażenie) i na swoje nieszczęście udziela(ł?) się dość aktywnie na Instagramie. Skąd to "nieszczęście"? Prezentowanie w social mediach kontrowersyjnych (czy jak sam pisze "szczerych do bólu") poglądów może odbić się czkawką, zwłaszcza jeśli marzy się o karierze telewizyjnej. Pan Rafał miał jesienią ubiegłego roku wystąpić jako ekspert w ósmej edycji programu Ślub od pierwszego wejrzenia (uczestnicy na ślubnym kobiercu poznają współmałżonka, kolejne odcinki relacjonują pierwsze dni tych małżeństw, a w finale – po miesiącu razem – pary decydują, czy zostają ze sobą, czy biorą rozwód). Wszystko było już gotowe i ponagrywane, gdy na przełomie sierpnia i września rozpętała się burza po tym jak m. in. serwisy Teleshow WP oraz Onet Kobieta pozbierały jego najgorsze wypowiedzi z Insta, co ostatecznie doprowadziło do usunięcia go z programu, a producenta przemontowania materiału. Niemniej pomimo wszystko udało się mu z powodzeniem zorganizować i przeprowadzić zbiórkę na dalsze rozwijanie jego kanału na YT.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Exar
   
Ocena:
+1
Jeśli dobrze pamiętam to Rafał i tutaj się udzielał. Działo się.
27-02-2023 17:31
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Możesz rozwinąć? (nie znam człowieka, kojarzę tylko nazwisko w kontekście ww. systemów)

27-02-2023 20:55
Exar
   
Ocena:
+1
https://polter.pl/rpg/ROBOTICA-c22013

Ciężko mi znaleźć więcej na szybko, użytkownik ROL.
28-02-2023 07:08
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Fakt ciężko się połapać w sytuacji gdy wiele kont zostało usuniętych, a Pan Rafał, z tego co zrozumiałem, korzystał z co najmniej dwóch. O ile czepianie się recenzji, że nie została poparta ograniem systemu jestem jeszcze w stanie zrozumieć, o tyle próbę zawyżenie średniej swojej gry, jakieś nieczyste ruchy na portalu dla MG, zamieszanie z grafikami tłumaczą niechęć fandomu do autora (i sztuczne zaniżanie ocen jego tytułów).

Natomiast co do sytuacji z programem w TVN, w jednym z linkowanych źródeł była mowa o tym, że Pan Rafał zrobił się nadaktywny na Instagramie po ogłoszeniu informacji, że weźmie udział w programie - pomyślałem, że celowo podgrzał atmosferę wokół swojej osoby, żeby celowo zrobić zamieszanie i w ten sposób zyskać na popularności. Ale jak widać sytuacja wymknęła się spod kontroli i wyszło jak wyszło.

28-02-2023 10:09
Exar
   
Ocena:
0
Ah ten szołbiznes....
28-02-2023 12:17
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Jaki odbiorca taki szołbiznes. Jeśli Ślub od pierwszego wejrzenia wydaje Ci się kontrowersyjny, to co powiesz o TYM? ;)

28-02-2023 12:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.