string(15) ""
» Blog » Yay, jesteśmy legalni!
14-08-2015 18:09

Yay, jesteśmy legalni!

W działach: Polter | Odsłony: 1108

Hej!

Właśnie otrzymałem odpowiedź od Posthuman Studios. Możecie ją przeczytać tu: http://eclipsephase.com/did-i-violate-cc-license

W wielkim skrócie: tłumaczenie Eclipse Phase na Polterze jest zgodne z licencją Creative Commons i wolą twórców. To oznacza, że mogę się w pełni skupić na tłumaczeniu Eclipse Phase i nie bać się o bycie nielegalnym! :D

Myślę, że to rozwiązuje spór w komentarzach pod rozdziałem o Umiejętnościach :)

Komentarze


Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4

Krótko mówiąc, zabrałeś się za tłumaczenie bez wcześniejszego zapytania i rozwiania wątpliwości, a o tym sobie przypomniałeś w momencie, jak ci ktoś to wytknął?

14-08-2015 20:05
Kaworu92
   
Ocena:
+3

Fenrisie: nie.

Krótko mówiąc: tłumaczenie na Polterze zawsze było darmowe i nikt nie wymagał za nie pieniędzy, uznałem więc, że spełnia warunki licencji i nie musze z każdym głupim detalem męczyć twórców. Dopiero po przeczytaniu komentarzy zdałem sobie sprawę, że to wcale nie jest tak oczywista sprawa jak założyłem i dlatego spytałem autorów. 

A w ogóle to gratuluję trollerki. 

14-08-2015 21:13
Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2

Właśnie mi podwójnie ręce opadły...

14-08-2015 21:21
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm? xD

14-08-2015 21:41
Vitalius
    Działaj Kaworu!
Ocena:
0

Nie przejmuj się "specjalistami" i bierz się do roboty :) bo chętnie poczytam sobie Eclipse Phase. Do dzieła!!

15-08-2015 08:39
ivilboy
   
Ocena:
+3

Działaj Vitalius!

Zapisz się na porządny kurs angielskiego, wtedy nie będziesz musiał polegać na koślawych tłumaczeniach ignorantów.

15-08-2015 22:07
Kaworu92
   
Ocena:
0

Ah, więc teraz "koslawo tłumaczę" i jestem "ignorantem", tia? :/

Ciekawi mnie jak zamierzasz uzasadnić taką skrajną opinię...

15-08-2015 22:16
Adeptus
   
Ocena:
+6

@ ivilboy

Czemu pod każdą internetową wypowiedzią w typie "chciałbym żeby tę grę/film/książkę przetłumaczono na polski/pomóżcie mi znaleźć tłumaczenie/cokolwiek związanego z tłumaczeniami" MUSI prędzej czy później pojawić się odpowiedź "UCZ SIĘ JĘZYKÓW"?

 

16-08-2015 00:06
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0

Bo to kolejny dowód, że akcja wynaradawiania Polaków trwa i ma na usługi potężny aparat propagandowy.

16-08-2015 08:42
ThimGrim
   
Ocena:
+2

Tera przyszedł Duda więc będziemy kupować tylko polskie. Bronie, helikoptery, banany i podręczniki do gier fabularnych, a nie "rpg".

16-08-2015 10:51
ivilboy
   
Ocena:
+2

Bo nauka języków otwiera świat i dzięki niej nie musisz polegać na wątpliwej  jakości 'tłumoczeniach' różnych domorosłych speców od przekładu.

 

16-08-2015 12:58
Z Enterprise
   
Ocena:
+3

Xelloss ty masz jakiś syndrom wyparcia czy po prostu zapomniałeś, że polskie tłumaczenie EP już dawno jest zrobione i wkrótce ma się ukazać dzięki LordowiKoniowi &co?

16-08-2015 15:30
Adeptus
   
Ocena:
+1

Bo nauka języków otwiera świat i dzięki niej nie musisz polegać na wątpliwej  jakości 'tłumoczeniach' różnych domorosłych speców od przekładu.

1. Nie każdy ma obowiązek być "otwartym na świat".

2. Jeśli nauczyłeś się języka obcego sam dla siebie, a nie używasz go w pracy czy codziennych kontaktach z obcokrajowcami itd. to prawdopodobnie i tak nie znasz go na poziomie wyższym niż "domorosły spec od przekładu", więc efekt jest taki sam, tyle że robotę odwalasz samodzielnie.

3. Nie każdy, kto jest "otwarty na świat" zna akurat ten język, w którym sporządzony jest utwór. Dotyczy to także angielskiego. Taki przykład - wśród prawników starszego pokolenia, w tym wybitnych specjalistów, profesorów udzielających się w kraju i zagranicą jest wielu takich, którzy znają po dwa-trzy języki - z reguły niemiecki, francuski, rosyjski. Ale nie angielski. Bo angielski do niedawna był w pracy prawnika w zasadzie bezużyteczny (anglosaskie systemy prawne są znacznie odmienne od naszego, do niedawna jakichś większych kontaktów gospodarczych także nie było itd.)

4. Nie każdy kto zna dany język woli tłumaczyć sobie samemu. Ja np. znam nieźle angielski, mam certyfikat, używam języka w pracy, często czytuję sobie po angielsku, ale większa przyjemność sprawia mi czytanie po polsku i jak mam wybór, to wolę tłumaczenie. Musi być ono naprawdę ekstremalnie złe, żebym wolał sięgnąc po oryginał.

Tera przyszedł Duda więc będziemy kupować tylko polskie.

Co Ty, jakiś fanatyczny pisowiec? Sugerujesz, że za Dudy będziemy cokolwiek kupować? Gdybyś był prawdziwie światłym i postępowym człowiekiem (takim, jak np. Yabu), to byś wiedział, że po pierwsze nie będzie czego kupować, bo wszystko zostanie znacjonalizowane a całe fundusze, co do ostatniego grosza, pójdą na budowę pomników smoleńskich, a po drugie nie będzie komu kupować, bo PiS wszystkich wymorduje - już zaczął, już wymordowali jakieś dwieście milionów Polaków, tylko że tego nie widać i nie ma na to dowodów, co świadczy tylko o wyjątkowej podstępności pisowców. Przeżyją tylko członkowie PiS, księża pedofile i garstka niewolników służąca do budowania pomników smoleńskich.

Tak że daruj sobie tę żałosną propagandę kaczystowską.

16-08-2015 15:34
Kaworu92
   
Ocena:
0

Zigzak: Wiem, że polskie tłumaczenie EP ma się ukazać. Patrzyłem na parę terminów które przetłumaczyli i stwierdziłem, że mi nie pasują i że są źle przetłumaczone, dlatego robię własne tłumaczenie, które uważam za lepsze.

16-08-2015 16:22
Adeptus
   
Ocena:
+1

Może lepiej byłoby dogadać się z twórcami tamtego tłumaczenia? Bo trochę kiepsko, jak będą "na rynku" dwie konkurujące ze sobą wersje.

16-08-2015 17:58
Tyldodymomen
   
Ocena:
+3

Zigzak: Wiem, że polskie tłumaczenie EP ma się ukazać. Patrzyłem na parę terminów które przetłumaczyli i stwierdziłem, że mi nie pasują i że są źle przetłumaczone, dlatego robię własne tłumaczenie, które uważam za lepsze.

XD XD XD XD XD XD

16-08-2015 20:10
Z Enterprise
   
Ocena:
+6

Xellos, to dopytaj jeszcze, czy na pewno zezwolili ci na TWÓJ przekład, czy ten LK? Przecież już ten LK mają i ma się pojawić do ściągnięcia na stronie twórców EP.

Poza tym, patrząc na twoją dotychczasową działalność, to raczej wątpię, że kiedykolwiek to tłumaczenie skończysz, a nawet jeśli - jestem wręcz pewien, że je skopiesz dokumentnie. 

No i ciężko będzie równocześnie robić "lepsze" tłumaczenie EP i pisać "lepszą" Cywilizację Sida Meyera. Oczywiście w przerwach pomiędzy robieniem "lepszej" strony do hostowania twoich "lepszych" webkomiksów, których jeszcze nie umiesz rysować.  Przy okazji, nakręć może jeszcze "lepszego" Harrego Pottera i napisz "lepszego" Pana Tadeusza. 

16-08-2015 22:46
Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3

Akurat nakręcić "lepszego Harry'ego Pottera" to żaden wyczyn...

17-08-2015 01:27
Kaworu92
   
Ocena:
0

Oj Zigzak Zigzak :P Nie wiem co powiedzieć, ale trollujesz bardzo nieumiejętnie :P

Póki co nikt nie ma bana na moim blogu, ale jak zrobię listę to jesteś numero uno :P :)

17-08-2015 09:13
Tyldodymomen
   
Ocena:
+7

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi

17-08-2015 10:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.