string(15) ""
» Blog » XX chromosome only! - Zarys Gry.
31-01-2013 23:34

XX chromosome only! - Zarys Gry.

Odsłony: 6

XX chromosome only! - Zarys Gry.

 

Aniołki Karolki to gra narracyjna opracowana z myślą o kobietach, chcących grać we własnym towarzystwie. Jest to gra, w której wszystkie osoby grające tworzą wspólnie opowieść. Gra opiera się na modelu rozgrywki znanym z klasycznych gier fabularnych (znanych również jako Role-Playing Games lub RPG), gdzie jedna z osób grających wciela się w postać mistrza gry, który prowadzi scenariusz, opisuje świat i zajmuje się mechaniką rozgrywki. Pozostałe osoby grające wcielają się postaci bohaterów, przeżywające przygody i reagujące na świat przedstawiony przez mistrza gry. W klasycznych grach RPG gracze zwykle kontrolują tylko to, co dzieje się z ich postacią, natomiast mistrz gry odpowiada za całą resztę.

 

W Aniołkach Karolki modyfikujemy nieco ten model. Mistrz Gry (tutaj zwany Koordynatorką) odpowiada za świat, tak jak w klasycznych grach fabularnych. Graczki nie ograniczają się jednak do deklaracji dotyczących ich postaci, uczestniczą aktywnie w kreowaniu wydarzeń w których uczestniczy ich drużyna, tworząc fabułę w równym stopniu co Koordynatorka. Dodatkowo to graczki tworzą fabułę scenariusza, w której będą uczestniczyć ich bohaterki. Sama gra oparta jest na formule „wirtualnego reality show”. Wirtualnego, bo oczywiście to tylko gra wyobraźni, i „reality show”, bo strukturą przypomina nieco ten typ dokumentalnych programów telewizyjnych. Koordynatorka jest tutaj niejako „ekipą telewizyjną”, która wprowadza bohaterki w strukturę programu, nadzoruje warunki kontraktu i oczywiście wszystko obserwuje, jednakże nie ingeruje w działania Aniołków, które same muszą wypełnić czas antenowy.

 

W grze pojawia się także kilka innowacji...

 

Po resztę wpisu sięgnij na mojego bloga, TUTAJ 

 

PS. Wklejam poniżej podstawowe ustawienia rozgrywki z karty BHG, prosiłbym, napiszcie mi, jak byście widziały w waszej grze poszczególne elementy - na jakiej wartości? Czy dodałybyście jakieś?

Panowie też mogą, jak chcą, oczywiście.

 

PS II "Złotą Zasadę" na razie ignoujemy w rozważaniach. 

 

 

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1
Czy ten tekst nie powinien się znaleźć wśród polecanych? W końcu chyba powinno się popierać rodzimych twórców gier. Tym bardziej gier dla dyskryminowanej grupy. Wstydź się Polterze!
03-02-2013 11:35
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Nie polecają, bo zigzak :)
05-02-2013 22:32
Agrafka
   
Ocena:
0
jestem niesamowicie zaskoczona, jak bardzo dużo pracy można włożyć w wyśmianie czegoś. super inicjatywa!
09-03-2013 12:27
Z Enterprise
   
Ocena:
0
W wyśmianie? Praca była włożona w grę.
09-03-2013 13:11
Agrafka
   
Ocena:
0
ja to widzę tak - żeby kabaret był dobry trzeba w niego włożyć kupę pracy. Trudno mi uwierzyć, żeby gra była w 100% prawdziwa. Popraw mnie jeśli się mylę.
09-03-2013 19:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.