string(15) ""
» Blog » Wyzwanie książkowe 2015 - tydzień 1.
04-01-2015 14:27

Wyzwanie książkowe 2015 - tydzień 1.

Odsłony: 158

Nigdy nie prowadziłem bloga. Ale gdy człowiek się starzeje ( w tym roku 40 na karku) to lubi podejmować nowe wyzwania. I zawsze się zastanawiałem ile to ja w końcu czytam książek w roku. Jest szansa żeby to wreszcie policzyć. Zdecydowana większość książek w formie papierowej.  A więc zaczynam:

1. Droga królów - Brandon Sanderson. Zaczęta jeszcze w ubiegłym roku. Słuszny rozmiar (ponad 900 dużych stron), nieporęczna do czytania w komunikacji miejskiej (ale przy goniącym terminie do oddania do biblioteki da się). Ciekawie wykreowany świat z własnym systemem magii, pełnokrwiste postacie zarówno jak i te z pierwszego jak i dalszego planu. Akcja pokazana z perspektywy różnych bohaterów, stopniowo zazębia się. Zdecydowanie czekam na więcej. Oceniłbym 9/10.

2.Bezduszna - Gail Carriger. 7/10

3.Bezzmienna - Gail Carriger. Pierwszy i drugi tom przygód Alexii Tarabotti. Akcja cyklu rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej. Na świecie oprócz ludzi żyją także wampiry, wilkołaki, manifestują się także duchy. A także bezduszni tacy jak nasza główna bohaterka.  Miszmasz różnych gatunków literatury fantastycznej (min. urban fantasy, steampunk, paranormal romance). Lektura z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych, nie pozbawiona humoru. 7/10

3
Notka polecana przez: baczko, Clod, Krakonman
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Clod
   
Ocena:
0

Tyle mamy już tu osób, które podejmują się relacjonowania swoich tygodniowych bojów książkowych, że i mnie kusi, aby wziąć udział w takowym przedsięwzięciu! Życzę wytrwałości w postanowieniu i wielu przyjemnych lektur.
Co do Drogi Królów to muszę wreszcie wyszlifować moją recenzję i wrzucić na portal - ja nie oceniam tak wysoko tego tomu. Ale właśnie czytam Słowa Światłości i tu od początku dzieje się dużo i ciekawie :)

04-01-2015 15:18

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.