Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » Wyścig po Dyplom
17-08-2013 14:21

Wyścig po Dyplom

W działach: Karcianki | Odsłony: 324

Jeśli uważnie przeglądaliście listę atrakcji tegorocznego Polconu, zauważyliście pewnie turniej nikomu nieznanej gry o nazwie "Wyścig po Dyplom", a obok niego moje nazwisko. Otóż od 9 miesięcy pracuję ze znajomymi nad grą o właśnie takim tytule. Gra jest prawie gotowa. W zasadzie jedyne co musimy w tej chwili zrobić to skład i już możemy wysyłać do drukarni. Tym niemniej postanowiliśmy poddać ją ostatecznym testom w czasie Polconu.

Wyścig po dyplom to humorystyczna gra karciana dla 2-4 osób, w której gracze wcielają się w studentów rywalizujących ze sobą o to, który z nich pierwszy skończy studia. W każdym semestrze gracz może skupiać się na różnych czynnościach - czy to bardzo dbać o obecność, kuć po nocach, albo imprezować, zgarniając w ten sposób punkty określonego rodzaju, wymagane do zaliczenia sesji. Ponadto, można zagrywać karty wydarzeń na siebie lub innego gracza - a to ktoś utknął w korku na mieście i spóźnił się na zajęcia, a to ktoś wyczaił tani kebab i lepiej mu się myśli z pełnym żołądkiem. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zaliczy wymaganą, ustaloną przed grą liczbę sesji.

Głównym targetem gry nie jest fandom (choć oczywiście też), a raczej ogół studentów, szczególnie takich, którzy świata planszówek jeszcze nie znają (co ma ich zachęcić do wejścia w ten świat), dlatego też bardziej od balansu w grze zależy nam na humorze, a od hiper-eksluzywnego wydania bardziej zależy nam na niskiej cenie (co nie znaczy że na balansie i ładnym wydaniu nam nie zależy) 

Planowana premiera przewidziana jest na październik.

Zapraszamy do zapoznania się z grą podczas Polconu - w games roomie przez cały czas trwania konwentu prowadzić będziemy naukę gry, ponadto odbędzie się turniej, który potrwa około 3 godziny.

Do zobaczenia!

Komentarze


54591

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Gdzie chcecie promować grę dla studentów którzy nie są zainteresowani grami planszowymi? Konwent to chyba takie wątpliwe miejsce. Dodatowo - jak student stereotypowo jest biedny, to kupi Bacę czy inne Shitskie za 2 zyla zamiast wyżyłować te 30zł na karciankę. Hmmmmhmmmm.
17-08-2013 23:49
KFC
   
Ocena:
0
LAsz - na KULu.

Ulubiona gra studentów alko-chińczyk, porywacie się z motyką na słońce ;-)
18-08-2013 01:01
Mactator
   
Ocena:
0
Jeżeli dobrze kojarzę to mają asa w rękawie więc projekt może przynieść ciekawe rezultaty.
A co do gry o studentach to najwięcej ludzi w wieku licealnym to kupi (tak bym stawiał, bo oni mają jeszcze kasę) by poznać świat który ich czeka.
18-08-2013 10:39
Z Enterprise
   
Ocena:
0
E tam, Lukrecjo, Darken promuje swoją karciankę o przeżyciu zagłady wśród nerdów (którzy padną pierwsi z braku leków na alergie, nowych okularów i maści na trądzik) a nie wśród prepersów i survivalistów :P
18-08-2013 17:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.