» Blog » Wspomnienie nieobecnych
02-11-2022 07:15

Wspomnienie nieobecnych

W działach: Polter, Nostalgia | Odsłony: 137

Wspomnienie nieobecnych
2 listopada, Dzień Zaduszny to okazja do wspomnienia o wszystkich członkach fandomu, których nie ma już z nami. Większość (jeśli nie wszyscy) z niżej wymienionych kiedyś przez dłuższy lub krótszy czas gościli na Polterze. Zapewne poniższa lista nie jest kompletna, więc jeżeli wiecie o jakiś osobach z fandomu, które odeszły z tego świata, piszcie w komentarzach.

 

Piotr 'Piotrek66' Bicki cierpiał na wrodzoną łamliwość kości i pod koniec lipca tego roku zginął w nieszczęśliwym wypadku, przygnieciony przez własny wózek. Piotr w ciągu zaledwie kilku miesięcy spędzonych na Polterze napisał ponad 400 newsów o tematyce gier wideo i następnie przeniósł się do CD-Action, a w ostatnim czasie pisał dla Eurogamera. Miał 32 lata.

Michał 'Furiath' Markowski, autor Klanarchii, bloger erpegowy i długoletni szef polterowego działu gier fabularnych i Warhammera, po kilkuletniej walce w lutym tego roku przegrał z nowotworem. W lipcu skończyłby 44 lata.

Adrian 'Borejko' Kuc, badacz polskiej historii gier fabularnych, inicjator Karnawału Blogowego. Zmarł w  marcu 2019 roku.

Krzysztof 'Krzemień' Kaźmierczak, bloger, jeden z administratorów facebookowej grupy Panie i Panowie zagrajmy w RPG, wielki fan "Młotka" i "Dedeków". Zmarł w lipcu 2018 roku.

Maciej 'lucek' Sabat, organizator konwentów, współautor Wolsunga, autor tłumaczenia gry fabularnej Honor i Krew, bloger, był także zaangażowany w działalność reaktywowanej Magii i Miecza. Zmarł nagle we śnie styczniu 2016 roku podczas obozu w Zakopanem, gdzie pracował jako opiekun. Miał 35 lat.

Krzysztof 'Funio' Świątek, członek Krakowskiego Klubu Miłośników Fantastyki, zasłużony działacz Galicyjskiej Gildii Fanów Fantastyki i współorganizator wielu konwentów. Zmarł nagle tuż przed Wigilią w 2012 roku. Miał 40 lat.

Jagoda 'Ailén' Jackiewicz organizatorka turniejów o Puchar Mistrza Mistrzów i konwentów zmarła nagle pod koniec lutego 2011 roku.

Marcin 'DAME' Jasiunas, wieloletni szef polterowego działu konwentowego, zginął w wypadku w sierpniu 2011 roku.

Marta 'Pieczyfko' Piekarz, która aktywnie udzielała się wśród fanów Star Wars, zmarła pod koniec maja 2009 roku. Marta rok wcześniej zasłabła biegnąc na tramwaj i doszło u niej do zatrzymania akcji serca. Z uwagi na to, że nikt nie udzielił jej pomocy do czasu przybycia karetki skutki niedotlenienia mózgu były poważne. Miała 21 lat.

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

:(

09-11-2022 12:12
Henryk Tur
   
Ocena:
+1

Szkoda każdego

  • 09-11-2022 16:33

    Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.