string(15) ""
» Blog » Wrzutka o ćwierćfinałach
22-06-2012 23:47

Wrzutka o ćwierćfinałach

W działach: Bzdety | Odsłony: 0

Połowa ćwierćfinałów za nami, emocji wielkich nie było, ale tradycyjnie coś napiszę.

Czechy - Portugalia

Szkoda mi Czechów, choć było prawie pewne, że nie ograją bandy nażelowanego, to kibicowałem im. Pierwszą połowę mieli dobrą, drugą niezbyt i skończyło się tak, jak się skończyło.
Na pocieszenie gol "ceersiedem" ładny.

Niemcy - Grecja

Niemcy wykonali plan, ale zawiodłem się ich grą - momentami miałem wrażenie, że oglądam trochę ciekawszą Hiszpanię. Ten sam paraliż decyzyjny gdy można strzelać, takie same próby wejścia z piłką do bramki przeciwnika.
Jeśli ta, rozpoczęta w meczu z Danią choroba będzie się zaostrzać, to nie wróżę Niemcom sukcesów.

PS. Greków wybitnie mi nie szkoda. Nie lubię ich gry i typowo południowego cwaniakowania.
3
Notka polecana przez: Alkioneus, earl, Eva
Poleć innym tę notkę

Komentarze


earl
   
Ocena:
0
Ale przynajmniej w meczu Niemców z Grekami padło wiele bramek.
23-06-2012 07:39
Xolotl
   
Ocena:
+1
Mnie każda porażka bezpłciowego i obłego zespołu Niemców by cieszyła i miałem ogromną nadzieję, że Grecy znowu zrobią coś nieprzewidywalnego, ale niestety nie dało rady.

A na Portgalię szczerze liczę i trzymam za nich kciuki:) Nażelowany psuje image, ale dla mne Portugalia to Figo i wspaniały futbol lat minionych, a i niezgorszy teraz, a ja raczej jestem wiernym kibicem:P

A Czechów czemu wam szkoda? Za to, że w ostatnich minutach meczu z nami trener kazał zawodnikom zapomnieć o zasadzie fair play i jeden z nich zaczął wszczynać burdę na boisku? To było lamerskie i prostackie.
23-06-2012 08:18
27383
   
Ocena:
+1
A Czechów czemu wam szkoda? Za to, że w ostatnich minutach meczu z nami trener kazał zawodnikom zapomnieć o zasadzie fair play i jeden z nich zaczął wszczynać burdę na boisku? To było lamerskie i prostackie.
To było fajne i normalne.

Gra Greków była fajna, taka na jaką liczyłem - oparta na wzajemnym zaufaniu, grze obronnej i pewnej dozie szczęścia (a raczej niemocy strzeleckiej przeciwnika). Lubię oglądać Hellenów, kibicowałem im od początku (wygrałem strasznie dużo zakładów "o browara" w ich meczu z ekipą rosyjską) i liczyłem, że sprawią niespodziankę. Niestety, błąd bramkarza przy wyjściu do wrzutki okazał się tragiczny w skutkach i gdyby nie ta zła decyzja, wszystko mogłoby się potoczyć inaczej. No i w sumie tą pierwszą bramkę bardziej sprężysty bramkarz (Casillas, De Gea) raczej by wyciągnął.
23-06-2012 10:34
Alkioneus
   
Ocena:
+3
Czasami odnoszę wrażenie, że imprezy pokroju Euro kończą się po części grupowej, na placu boju zostają te same drużyny, co zawsze, dominuje wykalkulowany futbol, który nawet jak jest ładny dla oka, techniczny to nie ma w nim swobody i walki.

W MŚ to chociaż można liczyć na jakieś Urugwaje i inne niespodzianki.

Greków lubię.
23-06-2012 10:48
earl
   
Ocena:
+1
@ Alkioneus

Nie jest aż tak tragicznie. Były turnieje, które kończyły się niespodziankami: w 1976, gdy Czechosłowacja pokonała wicemistrza świata Holandię i mistrza świata Niemcy, zostając mistrzem Europy, w 1988 roku, gdy zwyciężyła Holandia, zostawiając na placu boju "papierowego" faworyta Anglię oraz wicemistrza świata Niemcy, w 1992 roku, gdy zwyciężyła Dania, która o awansie do finałów dowiedziała się kilka tygodni przed turniejem a potem wygrała z Francją, obrońcą tytułu Holandią i mistrzem świata Niemcami czy choćby rok 2004, gdzie Grecy triumfowali, wygrywając z Portugalią i Francją. Piłka nożna jednak, w przeciwieństwie innych drużynowych dyscyplin, jest dziedziną sportu gdzie wszystko może się zdarzyć.
23-06-2012 11:24
Eva
   
Ocena:
0
Czechów szkoda. Greków z Niemcami mi się nieźle oglądało, gra Niemców mi się podobała, ale ja zwykle nie widzę całości taktycznej i strategii poza oczywistościami pod tytułem bronią się/atakują/grają na czas i patrzę na to jakie rzeczy zawodnicy robią z piłką, a oni robili całkiem ładne momentami. No i ja jestem prostym człowiekiem, który się jara jak jest dużo bramek.
Anyway, Mal, nawet gdybym do piłki nożnej miała obojętny i lekko znudzony stosunek, jaki miałam kilka lat temu, dostawałbyś polecanki za tytuły tych notek ;)
23-06-2012 11:47
Malaggar
   
Ocena:
0
@Eva: To urocze:P
To = i dostrzeganie tylko "atakują/bronią się/grają na czas" jak i deklaracja o polecaniu:P

@Xolotl: Na Portugalię liczysz? Zespół, który w 2006 brał udział w tym?
23-06-2012 12:52
~Prostak nie zygzak

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Setting byś zrobił a nie mecze ogladał!
23-06-2012 15:28

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.