string(15) ""
» Blog » Wolsung: A Summer Blockbuster
04-10-2012 22:51

Wolsung: A Summer Blockbuster

W działach: Wolsung | Odsłony: 6

Wolsung: A Summer Blockbuster

Dziś krótko i na temat.

Pewnie uznacie, że to marketingowy spam i że się przechwalamy.

Owszem, chwalimy się, ale chyba jest czym.

 

Dziś na blogu Bring Your A-Game ukazała się prawdopodobnie pierwsza (przynajmniej pierwsza, o której wiemy)  zagraniczna recenzja angielskiego Wolsunga. Zapraszamy do lektury tutaj.

 

Na zachętę nadmienimy tylko, że gra okrzyknięta została "hitem lata" i otrzymała ocenę 5/5 :)

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Określono tym mianem też "Battleship" z Rihanną, a na okładce każdej książki fantastycznej kupionej w taniej książce znajdziesz takie hasła jak "bestseller", "blockbuster", "epic" itd.
Mówię o tych anglojęzycznych.

Dlatego też, pomimo sensacyjności wpisu, można pogratulować... Pozytywnej recenzji.
05-10-2012 12:48
teoretyczneale
   
Ocena:
0
Zucho
No to sie zgadzamy nie ma o co sie spierac ja tez przepraszam jezeli cie urazilem

Scobin
dokladnie blockbuster to nic zlego a i nie ma co sie oszukiwac ze erpegie jest ambitne. To tylko rozrywka do tego bardzo fajna i cechy blockbustera dla erpegie tylko sa dobre bo swiadcza o przystepnosci rozrywki

dzemeuksis
Podwojnie najlepiej bo jestes gosciu strasznie agresywny
05-10-2012 13:10
40346

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
@teoretyczneale - tak, masz rację. Wolsung jest grą słabą, nastawioną raczej na klienta masowego, bez wyobraźni. W recenzji autor wyraźnie pisze, iż gra jest głupia, prosta i przeciętna.

"Overall this book is great" - ten zwrot w porównaniu do określenia "it's awesome" jest co najmniej niezbyt przychylny. Aktualnie słowa "great" używa się w odniesieniu do rzeczy poniżej przeciętnej, raczej odpowiednich dla klienta "z ulicy", nieznającego się, bez gustu.

"We are pleased to give this game a 5 out of 5 for its fun" - niestety to określenie też wcale nie oznacza pochwały dla produktu. Wszyscy znamy podstawy matematyki, a 5:5 to przecież 1 - a mogłoby być zero... Autor jednak zaznaczył wyraźnie "for its fun", więc ocena 1 jest po prostu przyjacielskim zawyżeniem w zamian za egzemplarz recenzyjny (który autor musiał sobie w dodatku kupić).

"style and light mechanics that make it a great game to introduce new players to or enjoy as an old timer" - tu z kolei autor recenzji wyraźnie wskazuje, iż lekka (by nie powiedzieć: plebejska) mechanika dobrze się sprawdza aby zaprezentować ją nowym (czyt. nieznającym się, bez gustu, przeciętnym) graczom.

Niestety z całej recenzji tytułu można wnioskować wyraźnie, iż autorowi system się nie spodobał - jest zbyt prosty, masowy, nastawiony na nieznających się na niczym graczy i GM, po prostu słaby.
05-10-2012 13:43
teoretyczneale
   
Ocena:
+2
WPIS USUNIETY
Po przeczytaniu wpisu Kuzni Gier usunalem post bo niepotrzebnie zaostrzal sprawe a mi na tym nie zalezy
05-10-2012 13:53
Kuźnia Gier
   
Ocena:
+8
Xero, nadinterpretujesz. Czy teoretyczneale napisał gdzieś, że Wolsung to zła gra? Nie.

Dziękujemy wszystkim za gratulacje. To oczywiście dopiero pierwsza recenzja, wprawdzie bardzo pozytywna, ale mamy nadzieję na kolejne, równie przychylne :)
05-10-2012 13:55
40346

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
@teoretyczneale - Przepraszam jeśli Cię uraziłem swoim znadinteprentowanym wpisem.
05-10-2012 14:07
Tyldodymomen
   
Ocena:
+5
Ponieważ widzę to w amrykańskich podach coraz częsciej to zapytam- umieściliście w wydaniu ENG disclaimer o tym że to tylko gra która nie ozwierciedla waszych poglądów, a rasizm, szowinizm i używanie męskich końcówek to tylko wygoda językowa?
05-10-2012 15:28
Kuźnia Gier
   
Ocena:
+5
@Tyldodymomen

Prawdę mówiąc, tak. Na potrzeby angielskiego wydania Garnek specjalnie dopisał jedną ramkę, której nie było w oryginalnej edycji, o tym jak traktować przedstawione w grze stereotypy i wiktoriański punkt widzenia świata.
05-10-2012 21:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.