string(15) ""
» Blog » Wiwat Revekolucja!
14-09-2011 19:58

Wiwat Revekolucja!

W działach: Revek, Publikacje, Zajawki | Odsłony: 8

Wiwat Revekolucja!
Oświadcza się wszem i wobec, że dnia 14 września 2011 roku Revekolucjoniści szturmem zdobyli pałac letni Cesarza Poltergeista! Wiwat Revekolucja!

Wielka Próbka Przewodnika Po Revek trafiła pod strzechy Poltera i na stronę domową świata.

Mówiąc pokrótce, oferuję wam ponad 50 początkowych stron wczesnej wersji (pre-alpha) Przewodnika Po Revek, wraz z opisami ras i pełnym, soczystym opisem jednej z trzynastu głównych krain Starego Kontynentu - Rivengarthu. Dostępne są wersje Black & White (przeznaczona do druku, bez szaty graficznej) i wersja pełna, kolorowa. Do pobrania także wielka mapa świata.

Z fabularnego punktu widzenia, macie tu praktycznie wszystko, by móc poprowadzić na Revek pierwszą kampanię/przygodę. Gdybyście nie mieli na nią pomysłu, zapraszam do zapoznania się z pierwszymi modułami kampanii "Portal Stworzenia" na stronie domowej (poprawione wersje modułów powinny także pojawić się na Polterze) - dla starych wyjadaczy momentami lekka sztampa, ale na dobry początek powinno wystarczyć. Ponoć apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Klimatem Revek zbliżone jest do innych światów osadzonych w 'pseudośredniowieczu', co mam nadzieję nie zrazi ewentualnych przeciwników tego typu konwencji na tyle, by w ogóle nie zajrzeli do tej próbki (choćby z ciekawości). Zapewniam - ten świat nie gryzie, jest bardzo plastyczny i otwarty na inwencję twórczą mistrzów gry. Można go dopasować do rozgrywki w niemalże dowolnym stylu. Na Revek poprowadzić można wszystko, od zawiłych rodowych intryg (a la Gra o Tron) i sesji pełnych mroku i rozpaczy (o rozpuście nie wspominając), poprzez epickie przygody oparte na motywie podróży (a la Władca Pierścieni), po beztroskie perypetie przy kuflu piwa i dynamiczne przygody pachnące prochem strzelniczym i rumem (a la Piraci z Karaibów).

Niespodziewane niespodzianki:

1. Projekt ma jednego autora i zerowy budżet. Próbka nie przeszła przez żadną zewnętrzną korektę, literówki i błędy są możliwe. Niech nie zdziwi was także widok ambitnych rycin i grafik mojego autorstwa + paru ciekawszych ilustracji przedstawicieli ras autorstwa mojego kolegi - Jakuba "Rumcajsa" Mrugowskiego. Cały layout i grafiki zdobiące Przewodnik to tak zwane 'placeholdery' czyli tymczasowe ozdobniki, służące do przełamania bloków tekstu, a nie do pochwalenia się oszałamiającą szatą graficzną. Z tego wszystkiego najbardziej oko cieszy chyba logo Revek by Rafał "Ninetongues" Sadowski - serdeczne dzięki dla autora.

2. Revek nie jest tworzone z myślą o jednej mechanice, a w próbce nie ma odnośników do BG, czy MG, ponieważ Przewodnik został napisany przez mieszkańca Revek, dla mieszkańców Revek. To z kolei sprawia, że BG mogą go kupić wewnątrz świata i korzystać z niego podczas przygód.

Moje dalsze plany przewidują zabawę z Savage Worlds i DnD 3.5 i utworzenie darmowych dodatków mechanicznych, by na starcie można było sobie wybrać ulubiony system - ale to w odległej przyszłości.

Dla nowych Revekolucjonistów parę możliwości zadania pytania, wypowiedzenia swojej opinii lub podzielenia się wrażeniami z sesji:
- Via prywatna wiadomość na Forum.
- Możliwość komentowania w temacie otwartym w dziale DnD (Światy Autorskie) Tutaj.
- Komentarze pod tą notką i notką na 'głównej'.
- Wszelkie uwagi można przesyłać także na mojego maila: [email protected]

Wasze wsparcie i zainteresowanie zapewne zdecyduje o dalszym rozwoju Revek, więc nie krępujcie się i weźcie aktywny udział w Revekolucji, albowiem ona jedyna nie zna równych i równiejszych!

Pozdrawiam, miłej lektury i... miłej gry? :)

Komentarze


Xolotl
   
Ocena:
+1
Od razu widać, kto robił logo:P
14-09-2011 20:04
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Albo przylaczcie sie do WTS i zrobcie wlasne swiaty! :)
14-09-2011 20:12
Wędrowycz
   
Ocena:
+1
Zawsze się cieszę, kiedy czyjś świat autorski zostaje ukończony (może dlatego, że z moim własnym na razie się na to nie zanosi :P). Ogromne gratulacje!
14-09-2011 20:20
Ramirez Kel Ruth
   
Ocena:
0
@ Wędrowycz
Wielkie dzięki. Nie zapędzajmy się jednak - Revek jest jeszcze dalekie od ukończenia. Próbka przedstawia jeden z kilkunastu opisów krain, a sam Przewodnik posiada też inne działy, nad którymi powoli pracuję. Jak u Majewskiego - Końca nie widać ;)

@ Xolotl
Zgadza się. Toć od razu widać rękę mistrza dziewięciu języków! Ja żem zaledwie tło do loga dorobił i smarnoł żem 'nibypłomienie' dla ozdoby.
14-09-2011 20:37
Wędrowycz
   
Ocena:
+1
Ale jest to już coś konkretnego, co możesz bez wstydu pokazać światu :) A szczegóły mają to do siebie, że zawsze da się jakieś nieopisane znaleźć.
14-09-2011 21:13
Aure_Canis
   
Ocena:
+1
Nawet nie wiedziałem, że jest takie imię jak "Wadim".

Fajne. ; ) Z takim imieniem nie potrzeba w Polsce już mieć ksywy. ; )
15-09-2011 05:51
Ramirez Kel Ruth
   
Ocena:
0
Hah, zgadza się Aure. W ciągu lat namnożyło mi się różnych anegdotek z tym związanych. Gdy przedstawiam się szerszej grupie ludzi, muszę zawsze zaznaczyć, że a) jestem rodowitym Polakiem; b) nie, to nie jest ksywa :)
15-09-2011 07:09
Czarna Owca
   
Ocena:
+2
Na pierwszy rzut oka wygląda sympatycznie. Zapisuję sobie i może kiedyś się przyda ;)
15-09-2011 12:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.