string(15) ""
» Blog » Witaj polterze
08-01-2014 21:57

Witaj polterze

Odsłony: 707

Cześć wszystkim.

Założyłem konto na polterze, bo słuszałem, że jest to największy portal o RPG w kraju, który miesięcznie odwiedza ponad milion osób. Bardzo się zdziwiłem, że temat RPG poruszany jest tu tak rzadko. Mimo to, mam nadzieję, zajdziecie chwilę, żeby mi pomóc.

Szukam podręcznika, który pozwoliłby mi poprowadzić w świecie znanym z serii gier i filmów Mortal Kombat. Czy może się takim czymś podzielić? Najlepiej ma mechanice D&D 3ed.

Pozdrawiam

Maciek

Komentarze


Aure_Canis
   
Ocena:
+5

O D&D nic nie wiem, za to bardzo dobrze sprawdzą się Savage Worlds (jest polska edycja) z dodatkowym podręcznikiem Almanach Superbohaterów, umożliwiających nadanie postaciom wyjątkowych cech, bardzo łatwych do zaadoptowania w konwencji Mortal Kombat. Niedługo ma wyjść (a może i wyszła) druga, polska edycja.

08-01-2014 22:02
noilytper
   
Ocena:
+2

Dziękuję Aure_Canis.
Nad tym Savage Worlds się zastanowię, jak ściągnę. Dziękuję za podpowiedź.

08-01-2014 22:07
Rincewind1
   
Ocena:
+3

Osobiście polecam małpki bonobo, choć niestety nie na D&D 3e to bardzo dobry system do walk w stylu Mortal Kombat.

08-01-2014 22:47
Agrafka
   
Ocena:
+2
I właśnie pokazujesz jak się nie znasz. Ciało Dziecka nadałoby się o wiele lepiej.

A tak poważnie. Ale po co ci system? Nie możesz stworzyć czegoś swojego? Nie trzeba być geniuszem żeby sobie z tym poradzić. Trochę inwencji, dużo immersji i gotowe.
08-01-2014 22:50
Gawk
   
Ocena:
0

tóry miesięcznie odwiedza ponad milion osób

 

To nie to samo, co milion nicków...

 

Co do Mortal Kombat, to nie potrzebujesz żadnego podręcznika specjalnego, tylko podręcznika mistrza podziemi do D&D. Na podstawie informacji tam zawartych stwórz sobie odpowiedni setting, a zasady będą już dostosowane.

08-01-2014 23:44
nerv0
   
Ocena:
+5

jest to największy portal o RPG w kraju, który miesięcznie odwiedza ponad milion osób.

Buahahahaha. XD

08-01-2014 23:57
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+2

http://l5k.polter.pl/Droga-ku-chwale-c7325

Droga ku Chwale 

prosty, tani systemik dla fanów kung fu

09-01-2014 00:33
Kamulec
   
Ocena:
+1

Poczekaj na Furię RPG. Zajawka była trzy lata temu – można podejrzewać, że premiera niedługo.

09-01-2014 03:08
Headbanger
   
Ocena:
+2

Tak Agrafka stworzenie od zera kompletnego systemu RPG jest proste. Totalnie. Zwłaszcza w stettingu na tyle oryginalnym i innym od wszystkiego jak MK. Dlatego te komercyjne nie powstają latami, a potem nie są poprawiane kolejnymi edycjami po czym ciągle mają pełno trudności.

Stworzyłem swój system RAZ, jak raczkowałem w RPG i myślałem, że to takie łatwe. Po jego ukończeniu stwierdziłem, że komercyjne robią to samo lepiej i wrzuciłem go do szuflady. Tak jest lepiej.

Co do odpowiedzi na pytanie. Savage Worlds nie lubię, ale może faktycznie dobrze działać z MK, od tego bym zaczął.

@Anioł Gniewu
Wiesz... nie jestem przekonany do drogi ku chwale bo MK to więcej niż kung-fu. Spluwy, miecze, potwory, bomby i cyborgi. Tu potrzeba czegoś bardziej uniwersalnego jednak.

10-01-2014 12:03
Agrafka
   
Ocena:
0
Widzisz Head, może się do tego nie nadajesz. Spytaj Selekosa. Poza tym tworzenie systemu dla mas a dla swojej grupy to dwie różne rzeczy. Dla grupy można na kiblu stworzyć. Spytaj Selekosa (jeszcze raz dzięki za zombiaki). Krótko mówiąc Head - tak jak cię lubię, tak dalej się nie znasz.
10-01-2014 15:07
Headbanger
   
Ocena:
0

Ty się znasz z pewnością lepiej chociaż sama się przyznajesz, że tak naprawdę, żadnego systemu nie poznałaś (swego czasu się chwaliłaś, że nawet podstawek nie czytasz, a na suplementy nawet nie patrzysz). W system zrobiony na kiblu grałem i był jak to na kiblu do dupy. Robienie systemu na kilka sesji jest bez sensu - lepiej zmodyfikować istniejacy. Robiłem obie rzeczy. Oczywiście co ze mnie za ekspert - w końcu gram i bawię się kilkoma mechanikami. Efekty są dużo lepsze przy modyfikowaniu bo sporo pracy sobie odejmujesz (choć i tak narzucają się pewne ograniczenia zastosowanego silnika, w mechanice symulacjonistycznej trudniej zrobić odjechany pulp i vice versa). Zupełnie jak z grami video.

Z czałym szacunkiem dla wspomnianego pana, ale Selekos to z dupy przykład bo on tylko mówi, że zrobił system (na razie nikt inny go nie widział, no może 1k8 jego kolegów), więc temat bezzasadny. O tym czy dobry system, też się jeszcze długo nie przekonamy.

Co innego jeszcze zrobić setting, mechanikę, a cały grywalny system. Znam ludzi co robią system od 10 lat (Narokan się zowie) i ciągle jest niedokończony, ciągle tweakowany.

10-01-2014 17:31
Agrafka
   
Ocena:
+1

Ty się znasz z pewnością lepiej

Oczywiście, że tak. Ja przynajmniej widzę gdy ktoś trolluje - ty uparcie bierzesz moje ewidentnie jajcarskie wpisy na poważnie.

chociaż sama się przyznajesz, że tak naprawdę, żadnego systemu nie poznałaś

To nie w pełni prawda. Poznałam całkiem nieźle Warmłotka I ed. i AD&D dwójeczkę.

swego czasu się chwaliłaś, że nawet podstawek nie czytasz, a na suplementy nawet nie patrzysz

Już nie. Przynajmniej zazwyczaj. Jeśli podstawka nie ma w sobie nic czego nie jestem w stanie wymyślić na szybko z ekipą to po co?

W system zrobiony na kiblu grałem i był jak to na kiblu do dupy.

Nie będę polemizować. W system od Selekosa jeszcze nie grałam, ale wydaje się sensowny.

Robienie systemu na kilka sesji jest bez sensu - lepiej zmodyfikować istniejacy.

Nie zgadzam się. Zmienialiśmy warmłotka kilka lat. Potem drużyna się rozpadła. Część (razem ze mną) stworzyła coś swojego i kłótnie o mechanikę ustały (ostatnio JEDEN przypadek o wysokość skoku w uberhiperprzekozaczonej sesji), a druga część dalej modyfikuje warmłotka. Od kilku lat. I dalej co sesję się kłócą.

Efekty są dużo lepsze przy modyfikowaniu bo sporo pracy sobie odejmujesz

Chcesz zrobić coś dobrze - zrób to po swojemu i od podstaw. Inaczej zawsze coś nie będzie tak jak być powinno. Odejmowanie sobie pracy często odbija się na jakości tworu.

Z czałym szacunkiem dla wspomnianego pana, ale Selekos to z dupy przykład bo on tylko mówi, że zrobił system (na razie nikt inny go nie widział, no może 1k8 jego kolegów), więc temat bezzasadny.

No, ja tam część widziałam więc raczej chciałeś powiedzieć "z dupy przykład bo JA go nie widziałem".

O tym czy dobry system, też się jeszcze długo nie przekonamy.

I znów piszesz o sobie a nie o nas :P

Co innego jeszcze zrobić setting, mechanikę, a cały grywalny system. Znam ludzi co robią system od 10 lat (Narokan się zowie) i ciągle jest niedokończony, ciągle tweakowany.

I znów nie odróżniasz zrobienia systemu dla mas a dla ekipy. Dla mas musisz go spisać, załatwić grafiki, zrobić bestiariusz etc. Dla ekipy - wymyślić, wytłumaczyć, spisać podstawy.

 

Wybacz, że pocięłam twoją wypowiedź, ale bez tego nie ma dobrego trollingu. Twój ruch.

10-01-2014 20:00
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Agrafko, uwaga techniczna - zbytnio się uzewnętrzniasz, co daje lekkie wrażenie zbytniego zaangażowania się w dyskusję z trollem na poziomie emocjonalnym. Do poprawki. Krótkie, cięte zdania, dobrze wycelowane szpile, zero wątków osobistych po twojej stronie. Mantrę pamiętasz?

Początek bardzo dobry.

 

10-01-2014 20:24
Agrafka
   
Ocena:
0

zbytnio się uzewnętrzniasz, co daje lekkie wrażenie zbytniego zaangażowania się w dyskusję z trollem na poziomie emocjonalnym.

To bardzo istotne na początku dyskusji w celu wciągnięcia rozmówcy w sieć. Ma wrażenie, że ci zależy i że za chwilę cię pokona, że coś o tobie wie. Na początku prowokujesz, dopiero później wykańczasz Zet. Wy mężczyźni nigdy nie zrozumiecie idei gry wstępnej.

 

10-01-2014 20:32
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

My jesteśmy uczeni do miłosiernego dobijania przeciwnika, a nie babrania się w jego flakach dla zabawy gdy jeszcze krzyczy :) A co do gry wstępnej... na kiblu w dyskotece? 

No ok, poobserwuję sobie ten sposób, może to zadziała. Jakby co, to krzycz :)

10-01-2014 20:37
Agrafka
   
Ocena:
0

Na pewno cię zawołam gdy będziesz potrzebny. Choć muszę przyznać, że twoja wstrzemięźliwość wypowiedzi w ostatnim czasie napawa mnie niepokojem. Emerytura czy czujna obserwacja?

10-01-2014 20:40
Z Enterprise
   
Ocena:
0

W trollowych kościach mnie łupie, coś czuje, że wkrótce spadnie na Polter gównoburza która położy kres wszystkim gównoburzom, więc zbieram siły i oceniam sytuację. 

Poza tym, mam duży projekt na głowie, do tego za kilka dni będę tatą, no i ostatnio bawię się z chłopakami z Solaris 7, więc wybacz. Ale patrzę, widzę, kontynuuj.

10-01-2014 20:49
Agrafka
   
Ocena:
+1

Zet!

zbytnio się uzewnętrzniasz, co daje lekkie wrażenie zbytniego zaangażowania się w dyskusję z trollem na poziomie emocjonalnym

Zaangażowałeś się emocjonalnie? ;)

10-01-2014 21:13
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Próbuję twoją technikę. Ale dobry chwyt zastosowałaś, dobry, pochwalę :)

(choć wydaje się, że ma raczej słabe zamocowane w mojej wypowiedzi - bo co tam emocjonalnego? Nie uzewnętrzniam się przecież z mojszyzmami) 

10-01-2014 21:17
Agrafka
   
Ocena:
0

Zecik... :)

Poza tym, mam duży projekt na głowie, do tego za kilka dni będę tatą, no i ostatnio bawię się z chłopakami z Solaris 7, więc wybacz.

jeśli to nie jest emocjonalne, jeśli to nie jest uzewnętrznianie się - to ja naprawdę nie wiem co jest. ;) Swoją drogą - gratulacje.

10-01-2014 23:22

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.