» Baza książek » Autorzy » Wiktor Żwikiewicz

Wiktor Żwikiewicz

Wiktor Żwikiewicz
Wiktor Żwikiewicz to polski pisarz science fiction. Urodził się 19 marca 1950 r. w Bydgoszczy.

Ukończył Technikum Geodezyjne, od 1971 do 1975 pracował w Bydgoskim Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym. Od 1975 do 1979 działał w studenckim teatrze Próba jako scenarzysta, reżyser oraz aktor. Później pracował jako plastyk w bydgoskim Kombinacie Budowlanym Wschód oraz jako specjalista od reklamy w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W 1979 założył Bydgoski Klub Miłośników Fantastyki Maskon.

Debiutował w 1971 opublikowanym na łamach Młodego Technika opowiadaniem Zerwane ogniwo. Jego utwory ukazały się w takich czasopismach, jak Nurt, Problemy, Przegląd Techniczny oraz w almanachach: Kroki w nieznane, Wołanie na Mlecznej Drodze, Stało się jutro, Wehikuł wyobraźni i Gość z głębin. Jest autorem ilustracji i okładek do swoich książek. Jego utwory to to często eksperymenty myślowe, dotyczące zachowania człowieka w ekstremalnych sytuacjach i stawiające pytania ontologiczne. Ich przesłanie jest zwykle wieloznaczne.

Jego utwory tłumaczone były na bułgarski, czeski, niemiecki, rosyjski, słowacki, węgierski. Od stycznia 2007 roku na łamach miesięczniku Science Fiction, Fantasy i Horror ukazuje się wywiad-rzeka z Wiktorem Żwikiewiczem (Żwikipedia), który prowadzi Marek Żelkowski.

Autorami powyższego tekstu są użytkownicy Wikipedii. Jest udostępniony na zasadach licencji GNU Free Documentation License 1.2 (lub nowszej).
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.