» Blog » Wieści Wikipedyjne
29-05-2024 04:23

Wieści Wikipedyjne

W działach: Polter, Wikipedia | Odsłony: 85

Hej ;-)

Kamulec mi pisze, żebym ciągle nie pisał komci pod swoimi własnymi komentarzami, zresztą, troszkę się przemyśleń nazbierało i powinienem napisać osobną notkę, myślę.

Bardzo wstępna ("wstępna"???) wersja artykułu o samookaleczaniu na Wikipedię już poszła jakiś czas temu, od tamtego czasu nieco ją rozwinąłem. Patrzę teraz po plikach i folderach i przeczytałem około 40 artykułów naukowych w temacie. Niby fajno, ale mam jeszcze X do przeczytania, w tym z samego Plos One około 25 xD

W tym momencie pojawia się pytanie – czy jest jakaś górna granica rozwijania artykułu i dopisywania doń referencji naukowych? Nie chciałbym, w sensie, przesadzić, ale z drugiej strony, skoro są najwyraźniej naukowcy, którzy się interesują tematem, to może powinienem troszkę "zaszaleć" i zrobić naprawdę pełen szczegółów i danych artykuł na Wikipedię? W końcu, wiecie, nie ogranicza mnie rozmiar kartki papieru ani cena tuszu.

Inną rzeczą, nad którą dalej pracuję, jest artykuł o historii Kowar. Jestem obecnie w "grubej książce" na czasach II Rzeszy Niemieckiej. Źródło jest dosyć pokaźne i nie wiem kiedy się przez nie przegryzę, ale myślę, że warto. W ogóle strasznie mi się podoba ten artykuł o historii co nad nim teraz pracuję – muszę KONIECZNIE jak już skończę przetłumaczyć go na angielski i wrzucić na anglojęzyczną Wikipedię. Może nawet uda mi się załatwić tłumaczenie na niemiecki i czeski…?

Myślę też, czy by nie kupić więcej książek naukowych o RPG, ale to już nie na Wikipedię, a ewentualnie pod potencjalną pracę licencjacką. Problem jest taki, że serio nie mam gdzie książek trzymać, a musiałbym zakupić x woluminów… i drogie są jak cholera xD

Takie myśli luźne mam teraz w swojej głowie i chciałem się podzielić ;-) Thx :3

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Exar
   
Ocena:
0

Kaworu, może byś dodał tekst o ASL?

31-05-2024 06:17
Kaworu92
   
Ocena:
0
Słucham? :) w sensie przetłumaczyć z ang na polski? :) ale wiesz, ja nie siedzę w planszowkach, a tą konkretną znam tylko z Twoich opowieści... :)
31-05-2024 18:35
Exar
   
Ocena:
0

Przetłumaczyć albo napisać samemu. Lubisz wszak prace badawcze:).

01-06-2024 11:10
Kaworu92
   
Ocena:
0

Nah, samemu to nie napiszę xD Do artykułów o samookaleczaniu (albo historii Kowar) mam z x źródeł, takich wiesz, naukowych :-P Wątpię by to była prawda odnośnie gry planszowej... :-P :-)

01-06-2024 18:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.