» Blog » Wiedźmin - makieta warowni Kaer Morhen - Część 2
27-11-2018 18:21

Wiedźmin - makieta warowni Kaer Morhen - Część 2

Odsłony: 515

Poprzedni wpis - Wiedźmin - makieta warowni Kaer Morhen - Część 1

Na sam początek mała mapka pokazująca dalszy postęp prac i obszar roboczy.

makieta2_mapa

Ponieważ robota jest benedyktyńska - wyklejanie murów cegiełka po cegiełce, nie ma sensu opisywać wszystkich podstaw od nowa, to też w tej części bardziej skupimy się na obrazkach niż na opisach. No, do pewnego stopnia.

Na sam początek poszedł fundament makiety z papieru kartonowego, żeby było do czego doklejać kolejne płytki i cegiełki. Przy okazji mogłem też kontrolować poziom podłoża i przejścia z przedzamcza na mury, żeby było zbliżone do tego co mamy w grze.

Przy okazji sprawdziłem jeszcze raz czy otwór wejściowy pasuje do fragmentu murów z przejścia głównego. Następny etap to było użycie masy szpachlowej w celu wypełnienia fug i ubytków a także zaklejenie całości klejem mod podge i czarnym sprayem jako podkład. Potem już tylko trzy warstwowe malowanie i lakierowanie. I mogłem wziąć się za kawałek styropianu, przerabiając go na kawałek góry przy pomocy lutownicy.

Na sam koniec malowanie góry i wyrównywanie obiektów na sobie. Przy okazji dokleiłem w paru miejscach trochę trawy, ale przyznam się szczerze że nie chciało mi się wyklejać całości, to tylko we fragmencie ją widać. 

Na samym końcu pozdrawiam wszystkich przeglądających i życzę miłego dnia i wesołych świąt. Nie wiem teraz kiedy wrócę i czy się wezmę za kolejne przedzamcze, ale miejmy nadzieję że uda mi się projekt skończyć :) .

Komentarze


Exar
   
Ocena:
0
Fajna lutownica:)
01-12-2018 19:24

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.