» Artykuły » White Dwarf #361 - recenzja

White Dwarf #361 - recenzja


wersja do druku

oraz zasady do legendarnego Legion of the Damned

Autor: Redakcja: Bartłomiej 'baczko' Łopatka
Ilustracje: Games Workshop

White Dwarf #361 - recenzja
Grudzień minął, wraz z nim Święta i nastał nowy rok. Czy będzie to rok przełomowy dla firmy Games Workshop i jej produktów? Nie wiadomo. Jednak ma to być taki rok dla wielu regionów rynku międzynarodowego, więc zobaczymy, co najbliższe miesiące przyniosą. Samo wydawnictwo nie zwalnia tempa i to właśnie w styczniowym numerze Białego Krasnoluda zostanie opublikowana najnowsza odsłona armii Tyranidów do systemu Warhammer 40.000, tak jak zostało to zapowiedziane w ostatnim numerze. Skoro mowa już o Tyranidach, to prócz najnowszego Codexu ambitni kolekcjonerzy tej pradawnej rasy dostaną masę nowych, plastikowych modeli. Są nimi:
  • Olbrzymi model potwora zwanego Trygon lub Mawloc - w pudełku dostajemy jeden model, jednak z części można złożyć jednego z nich.
  • Następni są Ravener Brodo - w końcu doczekaliśmy się plastikowych modeli, a w pudełku dostaniemy trzy sztuki w cenie 27 GBP.
  • Chyba najbardziej kontrowersyjną nowością jest model Pyrovore, który służy jako jednostka artylerii. W pudełku znaleźć można jeden metalowy egzemplarz w cenie 20 GBP.
  • Kolejną nowinka są plastikowe i latające Gargoyles, a w pudełku dostajemy masę dodatkowych części, które pozwolą nam na wiele konwersji. Cena zestawu to 17,5 GBP
  • Venomthrope to również bardzo wyczekiwany model - zmienia wiele taktyk, które były wcześniej wykorzystywane podczas rozgrywek Tyranidami. Za 12 GBP dostajemy jeden metalowy model.
  • Ostatnim nowym modelem jest Hive Guard, który prezentuje się genialnie; nie wspominając już o fakcie, że świetnie sprawdza się na polu bitwy. Cena to również 12 GBP.
Więcej na temat nowych zestawów do armii Tyranidów możecie znaleźć w naszym Replikatorze, który obecnie prowadzi promocyjną przedsprzedaż.
Prócz nowej armii do Warhammer 40.000 dostaniemy również nowiutkie, a zarazem genialne modele do Legion of the Damned. Sam fakt świetnego wyglądu oraz dynamiki nowych wzorów nie jest jedynym atutem tej legendarnej jednostki – otóż sprawuje się tak samo świetnie na polu bitwy! Jak zwykle Black Library prezentuje kilka nowych książek, m.in. Dark Creed autorstwa Anthonego Reynoldsa, Shadow King Gav’a Thorpe’a oraz Sons of Dorn, którego autorem jest Chris Roberson. Jak podczas odsłony każdej nowej armii, nie mogło zabraknąć obszernego artykułu opisującego najnowszą armię Tyranidów wraz ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych jednostek, zatytułowanego The Great Devourer. Oprócz tego, nie zabraknie obszernego raportu bitewnego z krwawej bitwy pomiędzy Tyranidami z roju Leviathan a zakonem Salamandry Kosmicznych Marines. Wracając do tematu Legion of the Damned, to od strony 39 można dowiedzieć się niemalże wszystkiego na ich temat, mowa tu o szczegółowych statystykach oraz mechanice jednostek, czyli jak we właściwy sposób wykorzystywać ich podczas walk. Miłośnicy Warhammer Fantasy Battle otrzymają świetny artykuł traktujący o pomysłach na scenariusze. Prócz samych pomysłów dostaniemy w ww. tekście masę klimatycznych historyjek - całość zatytułowana jest The 13 Trials of the Ratmen. Dla kolekcjonerów Lord of the Rings ekipa z GW przygotowała artykuł taktyczny oraz krótki opis niektórych jednostek, pod tytułem Thralls of Mordor. Do tego wszystkiego dostaniemy jeszcze kilka innych naprawdę bardzo ciekawych artykułów w tematyce Warhammer 40.000. W następnym numerze:
  • War of the Ring – Mordor przejmuje kontrole nad niebem w Śródziemiu - czekają nas nowe plastikowe modele upadłych bestii.
  • Warhammer - Armia Zwierzoludzi nadchodzi, czyli najnowsza odsłona zasad i jednostek do tej bardzo specyficznej armii.
  • Warhammer 40.000 – Taktyki dla atakujących w Planetstrike oraz Datasheets dla armii Tyranidów.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
9.0
Ocena recenzentaCzytaj również

Warhammer Underworlds: Harrowdeep
Fotorelacja z Drużynowych Mistrzostw Polski
Warhammer Underworlds
Wielkie potyczki małych band
- recenzja
Blood Bowl
Kopnij i biegnij
- recenzja
White Dwarf #368
"The time of daemons is at hand"
White Dwarf #360
oraz zasady do Fortress of Redemption

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.