string(15) ""
» Blog » Warhammer Fantasy Role Play 2ed - Kampania "Losy bohaterów przez żarna czasu ścierane" - Epizod 1: "Ogniste organy z Karak-Din"
19-06-2022 20:49

Warhammer Fantasy Role Play 2ed - Kampania "Losy bohaterów przez żarna czasu ścierane" - Epizod 1: "Ogniste organy z Karak-Din"

W działach: Warhammer 2ed, Kampania "Losy bohaterów przez żarna czasu ścierane", Epizod 1: "Ogniste organy z Karak-Din" | Odsłony: 116

Po kolejnej długiej przerwie w środę 15 czerwca 2022 r. udało nam się rozegrać sesję w klasycznego Warhammera edycję 2. W związku z tym mamy początek Kampanii o tytule „Losy bohaterów przez żarna czasu ścierane”, która "dziedziczy" cześć elementów fabularnych z 2 Sag - Kampanii rozegranej lata temu zatytułowanej "Potęga nie dla głupców", w której Gracze wcielali się w Wojowników Chaosu stojących po drugiej stronie barykady dobra oraz Kampanii "Listy z Praag", w której Bohaterowie Graczy zwalczali Armię Wielkiego Wodza Chaosu Grobara Błądzącego jako herosi Imperium. W historii znalazły się również nawiązania do jednostrzałowej sesji rozegranej na 4 edycji Warhammera "Sukno z Langre".

Dalsza część notki do przeczytania na: 

https://arkadiusz-rygiel.blogspot.com/2022/06/rpg-papierowe-rpg-gry-fabularne.html

 

1
Notka polecana przez: Johny
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Johny
   
Ocena:
0

Warhammer wiecznie żywy :). Szkoda, że już Anioł Gniewu się nie pojawia na Poltku, on był fanatykiem Warhmmera. Ale nie wiem czy poleciłby notkę, bo preferował pierwszą edycję.

To jest fajne w RPGach, mają baaaardzo długą żywotność. Może dla wydawców to nie jest super, bo ciężej sprzedawać nowe produkty, ale dla fanów to ogromna zaleta.

20-06-2022 20:40
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Warhammer 2e wiecznie żywy, zupełnie jak D&D 3e ;)
 

21-06-2022 21:03
Arkadiusz Rygiel
   
Ocena:
+1

Johny, potwierdzam Warhammer wiecznie żywy. W ogóle "stare systemy" zawsze niosą w sobie tę niezapomnianą nutkę nostalgii. Anioła Gniewu kojarzę z dawnych lat "polterowania" ;) Polecanki rzecz drugorzędna ;) W RPG wspomniana przez Ciebie długa żywotność sprawia, że w dosłownie każdym czasie można usiąść z "erpegowymi dinozaurami" i zrealizować zacny powrót do przeszłości. Jeśli gra ma dobrą linię wydawniczą i wierne grono fanów Wydawca również będzie miał super ;) 

Aesthevizzt, klasyki mają w sobie ten "wieczny ogień" ;)

22-06-2022 20:08
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

@Arkadiusz Rygiel

Poza tym materiały ze starych edycji można wykorzystać w nowych. Warto pamiętać o tym aspekcie "wiecznego ognia" ;)

22-06-2022 20:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.