Warhammer Background Book

Artykuły

Darkness Rising

Darkness Rising

A complete history of the Storm of Chaos

31-12-2010 11:55 | Daniel 'karp' Karpiński | Komentarze: 0
Linia wydawnicza: Warhammer Background Book Autor: Phil Kelly, Anthony Reynolds Ilustracje: Dave Allsop, Alex Boyd, Lee Carter, Wayne England, John Gravato, Ralph Horsley, Dave Kendall, Naula Kennedy, Karl Kopinski, Cos Koniotis, Torstein Nordstrand, Eric Polak, Rick Sardinha, Adrian Smith, Geoff...

Noty

Darkness Rising: A complete history of the Storm of Chaos

31-12-2010 12:21 | Komentarze: 0
Darkness Rising to jedna z pierwszych wydanych przez Black Library książek, stylizowanych na napisane przez postać żyjacą w Starym Świecie. Darkness Rising przedstawia historię Burzy Chaosu, widzianą oczyma starego, altdorfskiego uczonego Fredericha Weirde'a i jego syna Stefana.

Darkness Rising: A Complete History of the Storm of Chaos

03-01-2011 13:31 | Komentarze: 0
Darkness Rising to jedna z pierwszych wydanych przez Black Library książek, stylizowanych na napisane przez postać żyjacą w Starym Świecie.

Darkness Rising przedstawia historię Burzy Chaosu, widzianą oczyma starego, altdorfskiego uczonego Fredericha Weirde'a i jego syna Stefana.

Grudgelore: A History Of Grudges And The Great Realm Of The Dwarfs

18-05-2011 21:30 | Komentarze: 0
Grudgelore to książka, która przybliży fanom Warhammera historię starożytnej rasy krasnoludów, od jej wspaniałych początków do skrytej mrokiem, niepewności przyszłości.

Liber Chaotica: Complete Edition

20-05-2011 13:10 | Komentarze: 0
Liber Chaotica: Complete Edition to zebrany w całość pięcioksiąg poświęcony Niszczycielskim Potęgom. Cztery pierwsze części dotyczące, po kolei, Khorna, Slaanesha, Nurgla i Tzeentcha wydane zostały wcześniej, a ostatnia opisująca Chaos, została napisana specjalnie dla Complete Edition.

Podobnie jak inne pozycje z serii Warhammer Background Book, książka napisana jest z perspektywy mieszkanca Starego Świata, którym tym razem jest sigmarycki zakonnik Richter Kless.

Liber Necris

20-05-2011 13:23 | Komentarze: 1
Liber Necris to stylizowany na napisany w Starym Świecie podręcznik, będący kompendium wiedzy o nieumarłych i nekromancji. Podobnie jak inne podręczniki z serii Warhammer Background Book, stylizowany jest na spisany ręką staroświatowca, którym w tym przypadku nie jest człowiek, a sam hrabia Manfred von Carstein.

Książka opisuje między innymi historię staroświatowych wampirów, badania nad nekromancją i dzieje wielkiego nekromanty Nagasha.

The Empire at War

20-05-2011 13:33 | Komentarze: 0
The Empire at War: A Study of Greatest Battles of the Empire, to suplement stylizowany na książkę wydaną w Starym Świecie. Narratorem jest marszałek von Vincke, dowódca Wielkiej Armii Altdorfu, a pozycja ta przybliża czytelnikowi historię, taktykę i strategię oraz największe wady ...

The Witch Hunter’s Handbook

20-05-2011 13:40 | Komentarze: 0
The Witch Hunter's Handbook opisuje sposób szkolenia, metody działania i podstawowe informacje niezbędne dla każdego członka Świętego Zakonu Templariuszy Sigmara, czyli imperialnego łowcy czarownic.

Podobnie jak inne pozycje z cyklu Warhammer Background Book książka stylizowana j...

Wieści

Grudgelore

Grudgelore

18-05-2011 21:49 | Krystian 'Krishakh' Pruchnicki
"Nigdy nie interesowałem się nadmiernie historią krasnoludzkiej rasy w uniwersum Warhammera, choć stwierdzenie, że byłem w tej kwestii ignorantem, byłoby lekkim nadużyciem. Mimo to, księga wydana pod znakiem Black Library bardzo mnie zaciekawiła. Tych, którzy również zainteresowani są tym, co kryje wielkie, podziemne królestwo, zapraszam do lektury tej krótkiej recenzji."

Dział WFRP zaprasza do lektury recenzji autorstwa Krystiana 'Krishakha' Pruchnickiego. » więcej