» War Plan Orange: Dreadnoughts in the Pacific 1922-1930

War Plan Orange: Dreadnoughts in the Pacific 1922-1930

Dodał: Przemek 'Bicuś' Bicki

War Plan Orange: Dreadnoughts in the Pacific 1922-1930
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: War Plan Orange: Dreadnoughts in the Pacific 1922-1930
Producent: 2BY3 Games
Wydawca: Matrix Games
Dystrybutor polski: Nicolas Games
Data premiery (świat): 23 listopada 2005
Data premiery (Polska): 24 listopada 2006
Wymagania sprzętowe: Pentium III 800 MHz, 256MB RAM, karta grafiki 8MB.
Nośnik: 1 CD
Strona WWW: www.matrixgames.com/games/game.asp?...
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 19,99 zł

Na Pacyfiku II wojna światowa zaczyna się wcześniej! Lata 20, era boomu i kryzysu gospodarczego, radia, gangsterów, prohibicji i emancypacji kobiet. Skończyła się I wojna światowa, ale narastało napięcie w rejonie Pacyfiku. War Plan Orange zakłada, że Japonia odrzuciła Waszyngtoński Traktat o Marynarce Wojennej. Głównym ramieniem Marynarki Wojennej są nadal pancerniki i krążowniki, lotniskowce uważa się za kosztowne eksperymenty. Wojna na Pacyfiku nie zostanie rozstrzygnięta przez przewagę w powietrzu, ale w bitwach na morzach i brzegach. Japonia nie zaangażowała się jeszcze w Chinach, ale jest to jej cel strategiczny. Francja, Holandia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone mają w tym rejonie kolonie i dostateczne siły morskie, by zmierzyć się z każdą agresją. War Plan Orange był zbiorem trzech planów opisujących potencjalną wojnę z Japonią. Drugi plan zakładał, że amerykańska flota Pacyfiku sama lub wsparta przez flotę Atlantyku, weszłaby na Filipiny i zmusiła Japończyków do walki. Jeśli Japonia nie przełamałaby blokady lub nie weszła do walki, ich siły zostałyby zagłodzone i musiałyby się poddać. Gdyby doszło do bitwy, zakładano zwycięstwo większej floty amerykańskiej. Jako dowódca realizujący Pomarańczowy Plan Wojny, wybierz kampanię 1922-26 lub późniejszą kampanię 1926-1930, oraz inne scenariusze, w tym "Pacyfik i Jutlandia"".
  • Osiem scenariuszy, 2 kampanie, każda w trzech wariantach, oraz dwa mniejsze scenariusze.
  • Historyczne stany wyposażenia lotnictwa, ponad 74 różne typy samolotów, w tym wersje kołowe i hydroplany.
  • Historyczne wyposażenia sił morskich, ponad 311 klas okrętów japońskich, amerykańskich, brytyjskich, francuskich, kanadyjskich, australijskich, duńskich, chińskich, a nawet syjamskich.
  • Wierne odtworzenie uzbrojenia wszystkich armii tamtego okresu, od amerykańskiego cztero calowego moździerza Mark I do brytyjskiego działa 60 funtowego i japońskiego działa polowego 240mm Wzór 45.
  • Dostępne są wczesne i eksperymentalne modele czołgów, od francuskiego FT-17 do amerykańskiego czołgu średniego US M1921.
  • Dokładne graficzne odwzorowanie okrętów, w tym przeróbek i modernizacji.
  • Dobra SI, zapewniająca wysoki poziom rozgrywki i zabawy.
  • Bez systemy produkcji! Utrzymano system produkcji z War in the Pacific, ale nie jest on wykorzystywany w żadnym ze scenariuszy, pozwala on nowym graczom od razu rozpocząć grę po stronie japońskiej.
  • Dokładne odwzorowanie dywizjonów lotniczych, oparte na dokumentach z czasów I wojny światowej i lat 20, opisujących prawdopodobne rozmieszczenie i stany, oraz w miarę możliwości rozmieszczenie historyczne.
  • War Plan Orange wiernie przedstawia problemy, z jakimi musieli zmierzyć się stratedzy marynarki wojennej w latach 20, znakomicie odwzorowuje też siły jakimi dysponowały poszczególne kraje.
  • Otwarte kampanie! W wariantach dużych kampanii rozgrywanych przez e-mail początkowa ilość punktów zwycięstwa jest równa dla wszystkich, umożliwiając rozegranie różnych scenariuszy. Chiny, Indochiny, Filipiny, wszystko jest możliwe, bo nic nie ogranicza graczy. Kampanie rozgrywane z SI przedstawiają wojnę opartą na prawdziwym planie, grając z sobą przez e-mail, gracze mogą naprawdę "poszaleć".
  • "Nie było takich okrętów!"? W War Plan Orange znaleźć można okręty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, w tym pancerniki klasy Tosa, Kii, i South Dakota, oraz krążowniki klasy and Amagi, Lexington, i G3.
Tagi: War Plan Orange | Dreadnoughts in the Pacific 1922-1930

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.