string(15) ""
» Blog » WAva Legendarnie, czyli co i jak ostatnio i garść zapowiedzi
31-03-2012 16:15

WAva Legendarnie, czyli co i jak ostatnio i garść zapowiedzi

W działach: Fantasy dzieciom, WAva dzieciom | Odsłony: 2

Jak ostatnio zapowiedział Dzikowy powróciłem do prowadzenia zajęć okołofantastycznych dla najmłodszych.

Już w trakcie pierwwszych prowadzonych przeze mnie zajęć nowego cyklu dokończyliśmy tworzenie opowieści o Rolandzie Ponurym i Księżniczce Izezie. Z dumą muszę również wspomnieć, że przekonwertowaliśmy opowiadanie na warunki teatralne, powstał przepiękny rymowany scenariusz owej mrożącej krew w żyłach opowieści.

Dzieciaki z zajęcia na zajęcia naprawdę pozytywnie zaskakują nas swoją niezwykłą, bardzo rozwiniętą wyobraźnią. Wspólna praca twórcza stanowi niebywałą przyjemność i z każdym rodzącym się i realizowanym ambitnym planem artystycznym, czy literackim, łezka wzruszenia i dumy kręci się w oku skromnego prowadzącego.

Utarło się nawet powiedzenie Dzikowego: "To Wy jesteście tu artystami. My tu tylko sprzątamy" ;)

Niecały tydzień temu powstały kukiełki wyobrażające postaci występujące w przedstawieniu. Rozdałem też role. Oczywiście zasady BHP zostały zachowane i osoby szyjące nosiły obowiązkowe naparstki :)

16 kwietnia powstanie scenografia niezbędna w każdym przedstawieniu. Tydzień później porozmawiamy o teatralnych kulisach, roli reżysera i przeprowadzimy pierwszą próbę.

21 maja z dumą możemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na długo oczekiwaną premierę kukiełkowego przedstawienia "Tragiczna historia Rolanda Ponurego i księżniczki Izezy" wystawionego o godz. 17:00 na deskach Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży nr. 25 przy ul. Żytniej 64 w Warszawie, na Woli.

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
fajna erpegówka z warszawy wyśle artystyczne zdjęcia za doładowanie
31-03-2012 17:51
~Tylda Paffryka

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Umiarkowanie zabawny komentarz. Pod warunkiem, że jest się pseudokibicem, lub człowiekiem od 40 lat układającym kostkę brukową.
31-03-2012 18:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.