string(15) ""
» Blog » WAŻNE! Prośba o wypełnienie ankiety dla pewnej studentki.
14-04-2011 08:53

WAŻNE! Prośba o wypełnienie ankiety dla pewnej studentki.

W działach: RPG | Odsłony: 6

WAŻNE! Prośba o wypełnienie ankiety dla pewnej studentki.
Cześć wszystkim. Przeklejam w tej notce post koleżanki, z pewnego forum z prośbą o wypełnienie przez was ankiety do badania. Zresztą sama opisze więcej:

Witam was :)

Macie przed sobą przyjemne badanie, które dotyczy was grających w gry RPG. Cały szczegółowy opis badania znajduje się w poniższym linku.

http://moje-ankiety.pl/respond-7872/sec-U9vEVIPE.html

Badanie potrzebuję na moje seminarium. Z góry dziękuję za wypełnienie

maluczka


Ja również dokładam się z góry do wszystkich którzy wypełnią ankietę i/lub przekażą ją dalej do swoich kręgów RPG. Maluczka potrzebuje ich całkiem sporo, żeby to miało sens.

Komentarze


~współtwórczyni ankiety

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
jeżeli nie podoba ci się ankieta to jej nie wypełniasz, po prostu robisz "zamknij ". To takie fajne utrudniać komuś pracę wpisując byle co? Ech. No trudno. Nikt Was nie zmuszał do jej wypełniania, zrobiliście to dobrowolnie. Nie róbcie nam pod górkę i tak mamy cieżko z tym semianrium:> - jest to także nasza pierwsza ankieta, więc badźcie wyrozumiali.
14-04-2011 23:20
Malaggar
   
Ocena:
+3
Ależ są wyrozumiali. Przecież krytykują mniej lub bardziej merytorycznie.

A to, że ankieta niewiele może sprawdzić, bo niektórzy robią postaci różne, raz podobne do siebie, raz zupełnie odmienne, raz coś pomiędzy, to inna sprawa.
14-04-2011 23:27
~współtwórczyni ankity

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
a moze my to własnie badamy;) co kto kiedy tworzy... Nie wiem czy wszystkie komentarze są merytoryczne.. ale dziękujemy za szczere wypowiedzi.
14-04-2011 23:31
Malaggar
   
Ocena:
+4
Tą ankietą? Jakoś marnie to widzę, bo moim zdaniem tworzenie postaci zależy od nastroju, tego, co niedawno się np. przeczytało/obejrzało i tak dalej. W tej ankiecie nie znalazłem nic, co mogłoby pomóc w odpowiedzi na pytanie "co kto kiedy tworzy".
14-04-2011 23:42
GlaViuS
   
Ocena:
0
Cóż myślę, że po prostu trzeba poczekać na efekty ankiety i zobaczymy co z niej wyjdzie.

A na razie Pax :)
15-04-2011 00:16
Kamulec
   
Ocena:
+3
1. Ankieta jest zrobiona byle jak. Na oko ktoś ma większy szacunek do swojego czasu, niż do czasu wypełniającego.
2. Moje postacie się diametralnie od siebie różnią. Postacie tych samych graczy między sobą też. Jak gdzieś się rzutuje własne cechy, to przy wymyślaniu psychiki postaci lub jej historii.
3. To co napiszę w statystykach postaci to rzeczy czysto losowa. Bo nigdzie nie jest podane, do czego miałbym robić tę postać.
4. Mogę podać imię postaci Himor, Urohim, Nomros. Czemu? Bo akurat mam zwrócony w moja stronę grzbiet Neuroshimy. Bardzo przydatne pole w ankiecie.
5. Co sprawdza pole charakter, skoro autor nie wie, co dany charakter oznacza?
15-04-2011 02:20
GlaViuS
   
Ocena:
0
Przekaże Twoje uwagi Kamulcu, dzięki za opinię.
15-04-2011 09:23
~współtwórczyni ankiety

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kamulec: jaki z ciebie psycholog:) ok ok nastepnym razem poprawimy to i owo. to nasza pierwsza ankieta, dopiero uczymy sie je robić.
15-04-2011 11:08
Rapo
   
Ocena:
+1
Do de99iala:
OK, tu masz nieco racji. Piszę "nieco" ponieważ to raczej mały błąd, raczej niezręczność. Lepsze byłoby coś w stylu "jak znane mi osoby". Dużo poważniejszy błąd to brak jednostek miar - tu można sobie poużywać. Bo dlaczego ktoś nie miałby np. podać masy w inertach?

Do współtwórczyni ankiety:
Kamulec: jaki z ciebie psycholog:)
Tani chwyt.

Uważam że niewiele wam z tego wyjdzie - macie kilka informacji o samoocenie respondenta, ale żadnych o stworzonej postaci. Bo chyba nie zamierzacie analizować tego, że ktoś np. waży 80 kg, a zrobił postać ważącą 82kg? Ponadto będziecie mieć jedną postać stworzoną przez respondenta w trakcie wypełniania kwestionariusza. Jak tu szukać trendów? Potrzebnych byłoby kilka, kilkanaście postaci, którymi respondenci grali.

Tak na marginesie, przypomniało mi to jak kiedyś sprawdzałem ankietę i dziewczyny były strasznie zdziwione, że kazałem im wywalić prawie całą metryczkę (wiek, płeć, dochody itd.). Jak to - pytały - przecież każda ankieta musi ją mieć. Dopiero po długiej rozmowie przyjęły do wiadomości, że żaden z tych parametrów nie pojawia się w ich hipotezach, więc są całkowicie zbędne.
15-04-2011 19:50
de99ial
   
Ocena:
0
@Rapo
Problem polega w tym, że diabeł zawsze tkwi w szczegółach. To one sprawiają, że wiele spraw w naszym kraju leżą że o kwiczeniu nie wspomnę. Wszelkie ustawy, pomysły polityków, itd. - wszyscy niby chcą dobrze, ale później okazuje się, że ktoś nie dopilnował szczegółów i wychodzi jak zwykle.

Tego typu sprawy powinny być traktowane z wyjątkowym pietyzmem, zwłaszcza przez osoby chcące aby uważać ich za poważnych naukowców. No ale jeśli szuka się ciągle wymówek itd... To co się dziwić?
16-04-2011 23:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.