» World of Warcraft TCG » Artykuły » W przygotowaniu na MazuCon

W przygotowaniu na MazuCon

W przygotowaniu na MazuCon
MazuCon, który odbędzie się w trakcie konwentu Pyrkon w Poznaniu, zbliża się dużymi krokami. Ci, którzy jeszcze nie wiedzą, o czym piszę, powinni wejść tutaj. MazuCon to świetna okazja do pogrania w WoW TCG, ponieważ odbędzie się tam seria większych i mniejszych turniejów w różnych formatach.

Jest to impreza zorganizowana dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Właśnie z tego powodu chciałbym wziąć go pod lupę, przeanalizować parę aspektów dotyczących tego, co napotkamy w trakcie konwentu i przekonać do przyjścia tych, którzy nie są jeszcze pewni swej obecności na MazuConie.


Gwoździem programu związanego z WoW TCG będzie Turniej Główny. Jest to najbardziej złożony turniej, którzy zaoferowali nam organizatorzy i to na niego z pewnością przybędzie wielu doświadczonych graczy z całej Polski i nie tylko (wieść niesie, że pojawić się może spora grupka graczy z zagranicy).

Format, w jakim będzie rozgrywany Turniej Główny oraz pula nagród za czołowe miejsca jak najbardziej zachęcają do wzięcia w nim udziału, a ja, jako wielki fan połączenia draftu z formatem constructed, z pewnością wezmę w nim udział. Jednak, by zagrać w samym draftcie, trzeba najpierw zająć pozycję w top 32, a biorąc pod uwagę, że do Poznania przybędą bardzo doświadczeni gracze, nie będzie to takie proste. W związku z tym, każdy, kto jest zainteresowany wzięciem udziału w Turnieju Głównym, powinien przedsięwziąć pewne przygotowania, między innymi przeanalizować metagame.

Jakich decków core constucted możemy się spodziewać w Poznaniu? Od wyjścia najnowszego dodatku Crown of the Heavens, ilość talii mogących wygrać cały turniej znacznie się poszerzyła i nie możemy być nigdy pewni, który deck będzie w stanie ostatecznie zwyciężyć. Istnieje jednak paru pretendentów do tytułu, którzy odnieśli sukces w innych turniejach na całym świecie. Radzę prześledzić historię ostatnich DMFów na wowtcg.com, które odbyły się nie tak dawno temu. Tam, między innymi, znajdziecie odpowiedź, które talie mogą stać się naszym głównym przeciwnikiem na MazuConie.

Jednym z nich będzie z pewnością Mage - po dłuższej nieobecności na scenie turniejowej powrócił i w niedługim czasie zdołał zawojować turnieje w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Crown of the Heavens dał mu wszystko, czego potrzebował. Karty takie jak: Overload, Flame Lance, Ice Barrier, Frost Blast oraz Miniature Voodoo Mask udostępniły mu potrzebne wsparcie w walce z taliami opartymi na Paladynie i Shamanie, które wcześniej dominowały na scenie turniejowej. Należy dodać do tego karty z poprzednich dodatków takie jak Mazu'kon, Timriv the Enforcer oraz Cairne, Earthmother's Chosen, dzięki którym Mage nagle stał się siłą, z którą należy się liczyć.

Poza Mazu'konem istnieje również inny ally, który sieje postrach wśród graczy i bije co chwilę rekordy cenowe na rynku karcianym. Jest nim Edwin Vancleef, który kosztuje teraz około 150$ za sztukę. Tak niebotyczna cena za kartę w dużej mierze wynika z tego, że jest ona bardzo rzadka i istnieje mała szansa wyjęcia jej z Dungeon Treasure Packów. Mimo tak niskiej podaży tej karty i zawrotnej ceny, można się spodziewać, że paru graczy będzie ją miało w Poznaniu i to właśnie w talii maga.

Czarodziej i Edwin to jednak nie jedyne postacie, które mogą zawojować MazuCona. Innym wyborem jest Warrior lub inna klasa płytowa. One mogą przybrać zupełnie inny styl niż Mage, który teraz opiera się głownie na kontrolowaniu armii sojuszników wroga oraz wygrywaniu własnymi ally’ami w późniejszej części gry.

Warrior jest w stanie zupełnie zanegować poczynania standardowego Mage’a. Wystarczy, że gracz dobierze odpowiednią liczbę pancerzy oraz broni i za tą ścianą stali jest w stanie odeprzeć znaczną ilość ataków przeciwnika opierającego swoją talię na ally’ach. Na dodatek, w przypadku talii magowych, część ich kart, takie jak Flame Lance, może się okazać bezużyteczne w przypadku, gdy Warrior nie będzie posiadał znaczącej ilości ally’ów.

Wiele innych talii w metagme posiada często znikomą ilość źródeł niszczenia ekwipunku i na tym klasy takie jak Warrior mogą opierać swój plan. Trzeba również dodać, że połączenie Twilight Citadel oraz Etched Dragonbone Girdle, dostępne tylko dla klas płytowych, jest nadal najlepszym źródłem dociągu kart, jaki istnieje teraz w formacie core constructed. Oficjalnie Warrior na pancerzach nie odniósł jeszcze dużego sukcesu turniejowego, ale może on być dobrym wyborem w przypadku, gdy spora część talii nie liczy się z tym, że napotka talie oparte na ekwipunku.

Jednak mimo tego, że solo Warrior ma wiele mocnych stron, nadal możemy spodziewać się, że znacząca część talii w Poznaniu będzie raczej szukała zwycięstwa poprzez rozbudowę armii sojuszników. Dotyczy to talii opartych na kartach typu Grand Crusader lub Devout Aurastone Hammer (Mateusz Rybarkiewicz opisał te typy talii już wcześniej w dziale Talii).

Hunter ze swoimi myśliwskimi towarzyszami takimi jak Boomer i Yertle również mogą znacząco wpłynąć na rozgrywkę w Poznaniu. Także Warlock Victor Baltus może wejść szturmem wraz z armią demonów, które stają się silniejsze dzięki flipowi bohatera. W ciemnościach ukrywa się Rogue, który posiada parę mocnych kart, ale myślę, przy całym zamiłowaniu do tej klasy, że konkurencja jest zbyt mocna i talie oparte na łotrzyku nie będą w stanie przebić się przez masę magów z Ice Barrier.


Jeśli jesteście zainteresowani grą w Turnieju Głównym, pamiętajcie, jak ważne w trakcie przygotowania jest testowanie naszych talii przeciwko metagame. Obojętnie jaką talią zdecydujecie się grać, znajomość decków, których spodziewacie się napotkać, bardzo się wam przyda w trakcie rozgrywki. Śledźcie krajowe jak i obcojęzyczne fora oraz strony w poszukiwaniu talii - z pewnością część pojawi się w Poznaniu. Nasz dział również przeanalizuje jeszcze kilka talii przed rozpoczęciem Pyrkonu.


Jeśli zniechęca was rywalizacja w Turnieju Głównym lub nie macie doświadczenia ani topowych talii, to MazuCon oferuje wiele innych form gry, które mogą wam bardziej przypaść do gustu. Nie trzeba mieć kompletu Edwin Vancleefa, by móc dobrze się bawić z WoW TCG i organizatorzy dobrze o tym wiedzą. W związku z tym, przygotowali kilka innych, mniejszych turniejów. Będzie można grać w drafty oraz sealedy, które nie wymagają własnej talii.

W przypadku formatów typu draft lub sealed, otrzymacie zestaw boosterów, z których każdy będzie mógł złożyć talię i grać o dodatkowe boostery lub looty. Jeśli jeszcze nie znacie dokładnych zasad przebiegu formatów limited, to nadal nie macie się czego obawiać. Organizatorzy oraz sędziowie, obecni na konwencie, z pewnością wyjaśnią wam wszystko, czego jeszcze nie rozumiecie przed rozpoczęciem rozgrywki jak i w jej trakcie. Nawet osoby, które nie mają bladego pojęcia o grze, będą mogły nauczyć się jej podstaw oraz pierwszy raz w życiu zagrać z innymi początkującymi w przyjemnym, bezstresowym otoczeniu, dzięki turniejowi dla początkujących. Sędziowie, którzy będą służyć pomocą i pilnować porządku w trakcie imprezy, są ludźmi mającymi doświadczenie w sędziowaniu międzynarodowych turniejów, takich jak Darkmoon Faire czy Mistrzostwa Świata - możecie się więc z ich strony spodziewać tylko profesjonalizmu i solidności w pomocy graczom, jak i w innych czynnościach związanych z konwentem.

MazuCon to jedna z większych tego typu imprez w historii gry w Polsce. Łączy ona w jedną całość wszystko to, co jest najlepsze w WoW TCG - będzie rywalizacja, gra w przeróżnych formatach, nagrody, nauka oraz wiele ekscytujących potyczek między najlepszymi graczami w Polsce, choć przede wszystkim będzie to jednak bardzo dobra zabawa.

Mamy jeszcze niecałe trzy tygodnie do MazuConu, więc nie jest to jeszcze koniec przygotowań do tej imprezy - ale dopiero początek. Spodziewajcie się kolejnych artykułów, które, mam nadzieję, pomogą wam w trakcie gry w WoW TCG w Poznaniu.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę



Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.