Outpost 2
string(15) ""
» Blog » W odpowiedzi repkowi
19-11-2013 09:16

W odpowiedzi repkowi

Odsłony: 1319

Jako że obwieszczenia parafialne, dotyczące żywotnych interesów polterowiczów są zamieszczane na prywatnym blogu redaktora naczelnego repka, który nie życzy sobie, bym u niego komentował, pozwoliłem sobie umieścić własny komentarz (do słabego, moim zdaniem, pomysłu z licytacjami zamiast dawnych ploterpunktów) w osobnej notce, by się repek nie denerwował. W końcu jego blog, jego sprawa.  Jako że zauważyłem po fakcie, że komentując oficjalne (?) polterobwieszczenie puszczone z prywatnego bloga, łamię jego pośbę, poniższy komentarz skasowałem i przeklejam tutaj. Swoją drogą, po mojemu, takie rzeczy powinny iść oficjalnymi kanałami, a nie z prywaty. Chyba, że system lajkowania artykułów działa aż tak słabo.

Słabe.

Mamy już Allegro, wystarczy.

Ten system (zaproponowany tutaj) każe w sposób dość bezpośredni gamblować swoimi umiejętnościami i pracą w zamian za nagrody - ale właśnie nie wynagradza, tylko zmusza do obstawiania. To trochę jak proponować pracownikom w firmie, że zamiast wypłaty dostaną żetony do pokera (których nie mogą spieniężyć) i wejściówkę do kasyna.

Stefan z przykładu to pracowity dureń, który musiał wyrąbać np 130 not, 65 newsów, albo jakąś tam ich kombinację, by potem je puścić za być może bezcen, bo nie pomyślał przed licytacją. Oczywiście jego dorobek, jego IQ, jego sprawa, ale w sytuacji licytacji nic nie chroni naiwniaków i głupoli. Nie mówię że od razu, ale może się okazać, że pojawią się komentarze w stylu: "harowałem przez miesiąc, wrzucałem noty i redagowałem, a przez jakiegoś debila (siebie) straciłem cały dorobek na książkę czy grę, na której mi zależało (a mogłem ją kupić w empiku lub na allegro, za procent roboczogodzin, które włożyłem w te durne newsy)", albo "System jest do dupy (czyt. sfajerowałem i przepłaciłem, wina systemu)".

Z drugiej strony, będą też przykładowe Konrady cwaniaki, które szybko rozgryzą system (i metody bidowania innych) i zaczną "zbijać kokosy" (w cudzysłowiu, bo w końcu nie wiadomo, czy Polter będzie wrzucał coś naprawdę ciekawego) na naiwności innych - podpuszczanie wysokich bidów (lub tworzenie aury w komentarzach) na jednej aukcji, by wykrwawić kogoś przed kolejną, itd, itp.

Poza tym, to może kiepsko działać w systemie, gdzie ludzie mogą się komunikować za pomocą PW, komentarzy na forach i na głównej. Ogłoszenia "żebracze" (lajkujcie moje arty) już były, teraz pojawią się ogłoszenia "nie obstawiajcie" (bo mi strasznie zależy, a jestem biedną studentką z chorym pieskiem i wrodzoną wadą małżowiny usznej). Albo zwykłe, takie trollingowe i dla jaj, obliczone na zastraszenie/zmanipulowanie.

Tylko taki "cash trolling" to już rzecz niemiła, bo gamblujesz swoją pracą i czasem włożonym w Polter.

Dodajemy do tego jeszcze kwestię braku wymierności nagród za pracę włożoną. Wcześniej było tak, że jak zarobiłeś te 300 punktów, to wchodząc do sklepiku wiedziałeś, ze możesz wziąć książkę taką lb taką lub taką, ale tamtej nie, bo nie masz punktów - jak w sklepie, z gotówką. Więcej pracujesz, więcej masz.

A ten system tego nie supportuje - frajer będzie płacił więcej, a cwaniak, mniej. Wypłata w żetonach do kasyna. 

I zacznie się tak, jak wszędzie - cwaniaki będą ciąć naiwniaków (których wśród aspołecznej społeczności fantasów całkiem sporo), wszystko w sosie polskiej mentalności finansowej (kupię na allegro, nie będę przepłacał i finansował działalności wydawcy) i to w ramach rewolucyjnego pomysłu na Polterze.

Powodzenia.

PS. Moje punkty, jeśli jakieś mi się kiedyś przydarzą, będą rozdawane ładnym dziewczynom, po prostu. Ewentualnie tym z chorymi pieskami.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Z Enterprise
    [Ogłoszenie zigzaka]
Ocena:
+2

Ah, no tak, Brave New World zainspirował widzę bardziej niż się wydawało :)

Od tej pory, proszę Państwa, odradzam wszelkie prywatne pyskówki z gowerem - od tej pory prywatny użytkownik gower to również uzbrojony w bananator i ukrywator, wiecznie aktywny moderator.

Więc gower, mam prośbę do ciebie, podobnie, jak niegdyś poprosił mnie repek. Nie komentuj pod moim blogiem, nie życzę sobie tego. Ani teraz, ani nigdy. Nie jako prywatna osoba. A swoje komentarze odredakcyjne oznaczaj tak, by wszyscy wiedzieli, że to OFICJALNE stanowisko serwisu. Inaczej będę je kasował oraz (o, paradoksie) będę powiadamiał moderację, że nie stosujesz się do mojej prośby jako użytkownika serwisu.

Szkoda, że nie odpowiesz mi już na moje pytanie o to, jak zamierzasz wybrnąć z zadanego ci wcześniej pytania. Ale w sumie nie spodziewałem się odpowiedzi.

 

Edit: Kamulec +100 Płodocwaniaków ode mnie!

21-11-2013 13:46
Tyldodymomen
   
Ocena:
+3

Zigzak masakruje niczym Korwin

21-11-2013 14:20
Z Enterprise
   
Ocena:
0

jakbym był gowerem, to bym cię ukrył za takie słowa, Tymenie.

 

Edit:

O, notka wróciła, widocznie czar ukrycia działa tylko tymczasowo. 

21-11-2013 14:46
nerv0
   
Ocena:
+1

A jednak nie Z, a jednak nie. :P

21-11-2013 17:56
Agrafka
   
Ocena:
+1
gower, przykro mi to stwierdzić - ale zupełnie obiektywnie rzecz biorąc nie miałeś absolutnie żadnych podstaw (poza tym,że pomysł jest krytykowany),żeby notkę usuwać. To nieprofesjonalne. Mogę prosić o oficjalny komunikat moderacji za co DOKŁADNIE notka została ukryta? Który punkt regulaminu i w jaki sposób został złamany?
21-11-2013 19:45
Kamulec
   
Ocena:
+1

Dziewczyna czuje – odpowiadam skromnie –
A gawiedź wierzy głęboko;

21-11-2013 19:46
Z Enterprise
   
Ocena:
0
@N0 - faktycznie, pomyłka wynika z tego że ukrywanie w erze BNP to tylko cień dawnej mocy Zsu. Wtedy to potrafili ukrywać. A teraz?
Wciąz ten wpis widac na glownej blogowej. Tylko z paska z boku zniknął.
Kolejna udana reforma.
22-11-2013 07:22
Z Enterprise
   
Ocena:
0

@ Agrafka

Nie kuś gowera, stawiasz go w nezręcznej sytuacji. Pisać tu nie może jako osoba prywatna, a ponoć BNP już nie rozróżnia pmiędzy prywatą a funkcją gowera - więc gdyby napisał coś funkcyjnego, musiałby przyznać, że jego

Dzięki nowemu systemowi nie musimy już wprost zaznaczać, które komentarze są administracyjne. Chociaż robimy to, jeśli sprawa nie jest oczywista.

Jest o kant roztrzaść, i to jego prywatna opinia, a nie stan faktyczny.

Ogólnie, jak nie ruszy, pupa z tyłu. 

Sorki za double posting, ale coś mi się telefon wali, edit nie załącza.

 

22-11-2013 08:40
nerv0
   
Ocena:
0

@Z

Ten wpis pojawia się i znika jak mu się podoba. Czuję wielkie zaburzenia Mocy.

22-11-2013 12:48
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Nie, on jest widoczny cały czas, tylko nie w pasku po prawej, w "najnowszych". Ale jest na głównej (póki go nie zepchną kolejne teksty) i pojawia się w ostatnio komentowanych - więc co to za chowanie? Lipa, proszę pana.

22-11-2013 13:08

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.