string(15) ""
» Blog » W odpowiedzi repkowi
19-11-2013 09:16

W odpowiedzi repkowi

Odsłony: 1319

Jako że obwieszczenia parafialne, dotyczące żywotnych interesów polterowiczów są zamieszczane na prywatnym blogu redaktora naczelnego repka, który nie życzy sobie, bym u niego komentował, pozwoliłem sobie umieścić własny komentarz (do słabego, moim zdaniem, pomysłu z licytacjami zamiast dawnych ploterpunktów) w osobnej notce, by się repek nie denerwował. W końcu jego blog, jego sprawa.  Jako że zauważyłem po fakcie, że komentując oficjalne (?) polterobwieszczenie puszczone z prywatnego bloga, łamię jego pośbę, poniższy komentarz skasowałem i przeklejam tutaj. Swoją drogą, po mojemu, takie rzeczy powinny iść oficjalnymi kanałami, a nie z prywaty. Chyba, że system lajkowania artykułów działa aż tak słabo.

Słabe.

Mamy już Allegro, wystarczy.

Ten system (zaproponowany tutaj) każe w sposób dość bezpośredni gamblować swoimi umiejętnościami i pracą w zamian za nagrody - ale właśnie nie wynagradza, tylko zmusza do obstawiania. To trochę jak proponować pracownikom w firmie, że zamiast wypłaty dostaną żetony do pokera (których nie mogą spieniężyć) i wejściówkę do kasyna.

Stefan z przykładu to pracowity dureń, który musiał wyrąbać np 130 not, 65 newsów, albo jakąś tam ich kombinację, by potem je puścić za być może bezcen, bo nie pomyślał przed licytacją. Oczywiście jego dorobek, jego IQ, jego sprawa, ale w sytuacji licytacji nic nie chroni naiwniaków i głupoli. Nie mówię że od razu, ale może się okazać, że pojawią się komentarze w stylu: "harowałem przez miesiąc, wrzucałem noty i redagowałem, a przez jakiegoś debila (siebie) straciłem cały dorobek na książkę czy grę, na której mi zależało (a mogłem ją kupić w empiku lub na allegro, za procent roboczogodzin, które włożyłem w te durne newsy)", albo "System jest do dupy (czyt. sfajerowałem i przepłaciłem, wina systemu)".

Z drugiej strony, będą też przykładowe Konrady cwaniaki, które szybko rozgryzą system (i metody bidowania innych) i zaczną "zbijać kokosy" (w cudzysłowiu, bo w końcu nie wiadomo, czy Polter będzie wrzucał coś naprawdę ciekawego) na naiwności innych - podpuszczanie wysokich bidów (lub tworzenie aury w komentarzach) na jednej aukcji, by wykrwawić kogoś przed kolejną, itd, itp.

Poza tym, to może kiepsko działać w systemie, gdzie ludzie mogą się komunikować za pomocą PW, komentarzy na forach i na głównej. Ogłoszenia "żebracze" (lajkujcie moje arty) już były, teraz pojawią się ogłoszenia "nie obstawiajcie" (bo mi strasznie zależy, a jestem biedną studentką z chorym pieskiem i wrodzoną wadą małżowiny usznej). Albo zwykłe, takie trollingowe i dla jaj, obliczone na zastraszenie/zmanipulowanie.

Tylko taki "cash trolling" to już rzecz niemiła, bo gamblujesz swoją pracą i czasem włożonym w Polter.

Dodajemy do tego jeszcze kwestię braku wymierności nagród za pracę włożoną. Wcześniej było tak, że jak zarobiłeś te 300 punktów, to wchodząc do sklepiku wiedziałeś, ze możesz wziąć książkę taką lb taką lub taką, ale tamtej nie, bo nie masz punktów - jak w sklepie, z gotówką. Więcej pracujesz, więcej masz.

A ten system tego nie supportuje - frajer będzie płacił więcej, a cwaniak, mniej. Wypłata w żetonach do kasyna. 

I zacznie się tak, jak wszędzie - cwaniaki będą ciąć naiwniaków (których wśród aspołecznej społeczności fantasów całkiem sporo), wszystko w sosie polskiej mentalności finansowej (kupię na allegro, nie będę przepłacał i finansował działalności wydawcy) i to w ramach rewolucyjnego pomysłu na Polterze.

Powodzenia.

PS. Moje punkty, jeśli jakieś mi się kiedyś przydarzą, będą rozdawane ładnym dziewczynom, po prostu. Ewentualnie tym z chorymi pieskami.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Aesandill
   
Ocena:
+2

Wiesz, nie lubie jak mi się jakąś gębe przyprawia. A gęba "honorowego" zwolennika nowych pkt. mi mocno nie leży. A trollować mi się niespecjalnie chce. 

19-11-2013 14:15
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Jak powiedziałem - twoja wola.

Czemu RPG umierasz?

19-11-2013 14:32
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

Art 221, "1. Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza".

19-11-2013 14:36
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Ale Tymenie, to nie pieniądz. To gra hazardowa.

19-11-2013 14:39
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Aesie, pamiętamy Cię nie tylko ze względu na słowa o honorze. Cenimy również pamiętną uwagę o "hamstwie" ;)
19-11-2013 14:48
Aesandill
   
Ocena:
0

@ ~

:*

dziwne masz kryteria docenienia, ale jakie tyldy takie autorytety

19-11-2013 14:49
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Dziękuję za buziaka, jesteś słodziak :*
19-11-2013 15:04
Squid
   
Ocena:
+2

@Zigzak

A jak rozdzieliłbyś małą liczbę nagród na dużą liczbę redaktorów? Czy wróciłbyś do starych polterpunktów, gdzie nagrodę zgarniała ta osoba, która miała fuksa i wchodziła wtedy, kiedy akurat rzucono coś dobrego?

19-11-2013 15:17
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Ad1 ) Inaczej. Tak, żeby było dobrze. Ale ja tu nie jestem redaktorem, ani tym bardziej naczelnym - od tego polter go ma, by wymyślał i zarządzał, więc niech wymyśla. 

ad2 ) Nie, najwyżej w ostateczności. Lepszy fuks niż dojenie frajerów i gap przez kilka sprytniejszych jednostek. Pomysł Kamulca był całkiem niezły (w porównaniu z tym graniem w bingo własną pracą), żeby wrzucać mocno zawyżoną cenę w Polterpunktach, a potem niech się dewaluuje, aż się ktoś skusi. I info o tym, co doszło na sklepik na sidebarze i ile kosztuje.

Jak już.

 

 

19-11-2013 15:40
Wiron
   
Ocena:
+8

 Nie sądzę że nagrody będą tak wspaniałe że ludzie będę bawili się w jakieś przebiegłe strategie by je zdobyć. 

19-11-2013 15:53
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

Ja tam się florystyką interesuje i na "sztukę ogrodnictwa" będę czatował niczym niektórzy użytkownicy na prezenty w okresie Polterświąt.

19-11-2013 17:08
KFC
   
Ocena:
0

Tymenie, na BNP sztuka ogrodnictwa będzie za 1000 Rep-kokosów (takie mam informacje z wierchuszki). Jeśli jesteś przebiegły i masz powyżej 100 IQ w teście Drakera to może chapniesz za 777 RKK.

19-11-2013 19:32
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Moja propozycja to perkal i paciorki, jako nazwa waluty, ale repkokosy też ładne. Mogą też być muszelki.
19-11-2013 19:57
Tyldodymomen
   
Ocena:
+2

Skoro hazard, to proponuję mechanizm Kamulacji- serwis pobiera 1 pozdrówkę jako wadium licytacyjne, punkty te raz na miesiąc losowane wśród użytkowników. Nie chcemy przecież  sytuacji, w której ktoś nie da szans innym, bo ma pierdyliard niewydanych punkciorków.

19-11-2013 20:07
KFC
    Kokosy banany! Od Repka dla wszystkich!
Ocena:
+1
~Troll Slayer

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Złote Trony a nie jakieś tam poltergrosze powinni wprowadzić!
19-11-2013 23:15
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Skoro nagrody kiepskie to może pisać lepiej za Bor€jro podobno lepiej stoją od bitrepków https://plus.google.com/104280699375381786105/posts/AKasi3LxAUu
19-11-2013 23:34
gower
   
Ocena:
+2

@zigzak

Co do manipulowania i zbijania kokosów. Jednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na model drugiej ceny, jest jego niska podatność na manipulację i optymalność zgłaszania prawdziwego wartościowania. Tym samym bronimy właśnie użytkowników przed scenariuszem "harowałem przez miesiąc, wrzucałem noty i redagowałem, a przez jakiegoś debila (siebie) straciłem cały dorobek na książkę czy grę, na której mi zależało", zapewniając, że najbardziej opłacalną strategią jest licytowanie faktycznie tak dużo, na ile wyceniamy dane dobro. Także usunięcie psychologicznego elementu licytacji jest bardzo na rękę uczestnikom i zapobiega przelicytowaniu w ferworze walki. Ogólnie bardzo polecam poczytanie przed wyciąganiem wniosków.

To gra hazardowa.

To w żadnym wypadku nie jest gra hazardowa. Proszę o niewprowadzanie innych w błąd.

20-11-2013 01:52
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Proszę o niewprowadzanie innych w błąd.

@gower - że zacytuję klasyczkę - "Nie pouczaj mnie!". Mój blog, moja piaskownica. Wg ciebie jest to błąd, wg mnie nie. Opierając się na przykłądzie dostarczonym przez repka, łatwo zobaczyć, jakie pole do gamblingu tu jest, a co za tym idzie  jakie pole do nadużyć.

I oczywście, możesz zakładać, że wszyscy będą zachowywać się miło i grzecznie, "honorowo" (sorry Aes, ale to już jest mem), ale wg mnie (i chyba nie tylko mnie) to są pobożne życzenia, które zweryfkuje "brutalna siła pieniądza" - innymi słowy - dzieciaki szybko zapomną o bon-tonie, gdy poczują, że mogą coś mieć taniej niż inni.

Ale oczywiście, żyj w bajce. Jak rozumiem, to był twój pomysł (patrząc po wpisach pd repkiem)? Czy, jeśli mogę zapytać, macie gdzieś sprawdzony model działania takiego systemu, jakiś serwis, który ma podobną formę i stosuje takie rozwiązania? I że to działa? W cyferkach poproszę.

Czy też siedzieliście se przy bronku (czy innej herbatce) na jakimś konwencie i nagle wpadliście na pomysł, i tak się zajaraliście atmosferą konwentową, że postanowiliście sobie poeksperymentować na użytkownikach bez głębszego zastanowienia się?

 

Edit:

Proponuję poczytać o Swoopo

20-11-2013 08:47
~Uve Kolarz

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zaczęły się przy herbatce jakieś eksperymenty
User nie dostanie za to renty
User się ocknął­ Poltereist 2014
Ale ten kwas zajebistą moc ma !
20-11-2013 10:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.