string(15) ""
» Blog » W odpowiedzi repkowi
19-11-2013 09:16

W odpowiedzi repkowi

Odsłony: 1319

Jako że obwieszczenia parafialne, dotyczące żywotnych interesów polterowiczów są zamieszczane na prywatnym blogu redaktora naczelnego repka, który nie życzy sobie, bym u niego komentował, pozwoliłem sobie umieścić własny komentarz (do słabego, moim zdaniem, pomysłu z licytacjami zamiast dawnych ploterpunktów) w osobnej notce, by się repek nie denerwował. W końcu jego blog, jego sprawa.  Jako że zauważyłem po fakcie, że komentując oficjalne (?) polterobwieszczenie puszczone z prywatnego bloga, łamię jego pośbę, poniższy komentarz skasowałem i przeklejam tutaj. Swoją drogą, po mojemu, takie rzeczy powinny iść oficjalnymi kanałami, a nie z prywaty. Chyba, że system lajkowania artykułów działa aż tak słabo.

Słabe.

Mamy już Allegro, wystarczy.

Ten system (zaproponowany tutaj) każe w sposób dość bezpośredni gamblować swoimi umiejętnościami i pracą w zamian za nagrody - ale właśnie nie wynagradza, tylko zmusza do obstawiania. To trochę jak proponować pracownikom w firmie, że zamiast wypłaty dostaną żetony do pokera (których nie mogą spieniężyć) i wejściówkę do kasyna.

Stefan z przykładu to pracowity dureń, który musiał wyrąbać np 130 not, 65 newsów, albo jakąś tam ich kombinację, by potem je puścić za być może bezcen, bo nie pomyślał przed licytacją. Oczywiście jego dorobek, jego IQ, jego sprawa, ale w sytuacji licytacji nic nie chroni naiwniaków i głupoli. Nie mówię że od razu, ale może się okazać, że pojawią się komentarze w stylu: "harowałem przez miesiąc, wrzucałem noty i redagowałem, a przez jakiegoś debila (siebie) straciłem cały dorobek na książkę czy grę, na której mi zależało (a mogłem ją kupić w empiku lub na allegro, za procent roboczogodzin, które włożyłem w te durne newsy)", albo "System jest do dupy (czyt. sfajerowałem i przepłaciłem, wina systemu)".

Z drugiej strony, będą też przykładowe Konrady cwaniaki, które szybko rozgryzą system (i metody bidowania innych) i zaczną "zbijać kokosy" (w cudzysłowiu, bo w końcu nie wiadomo, czy Polter będzie wrzucał coś naprawdę ciekawego) na naiwności innych - podpuszczanie wysokich bidów (lub tworzenie aury w komentarzach) na jednej aukcji, by wykrwawić kogoś przed kolejną, itd, itp.

Poza tym, to może kiepsko działać w systemie, gdzie ludzie mogą się komunikować za pomocą PW, komentarzy na forach i na głównej. Ogłoszenia "żebracze" (lajkujcie moje arty) już były, teraz pojawią się ogłoszenia "nie obstawiajcie" (bo mi strasznie zależy, a jestem biedną studentką z chorym pieskiem i wrodzoną wadą małżowiny usznej). Albo zwykłe, takie trollingowe i dla jaj, obliczone na zastraszenie/zmanipulowanie.

Tylko taki "cash trolling" to już rzecz niemiła, bo gamblujesz swoją pracą i czasem włożonym w Polter.

Dodajemy do tego jeszcze kwestię braku wymierności nagród za pracę włożoną. Wcześniej było tak, że jak zarobiłeś te 300 punktów, to wchodząc do sklepiku wiedziałeś, ze możesz wziąć książkę taką lb taką lub taką, ale tamtej nie, bo nie masz punktów - jak w sklepie, z gotówką. Więcej pracujesz, więcej masz.

A ten system tego nie supportuje - frajer będzie płacił więcej, a cwaniak, mniej. Wypłata w żetonach do kasyna. 

I zacznie się tak, jak wszędzie - cwaniaki będą ciąć naiwniaków (których wśród aspołecznej społeczności fantasów całkiem sporo), wszystko w sosie polskiej mentalności finansowej (kupię na allegro, nie będę przepłacał i finansował działalności wydawcy) i to w ramach rewolucyjnego pomysłu na Polterze.

Powodzenia.

PS. Moje punkty, jeśli jakieś mi się kiedyś przydarzą, będą rozdawane ładnym dziewczynom, po prostu. Ewentualnie tym z chorymi pieskami.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

~ZbanowaliscieMnieAMoglemWasWykupic

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ładnie powiedziane, lokalne pasożyty już pewnie zacierają ręce.
19-11-2013 10:31
Z Enterprise
   
Ocena:
0

 myśle że większość polterowych Twórców ma zdecydowanie więcej honoru.

Więcej od czego?

Aes, jest takie powiedzenie, "gdzie zaczyna się kasa, kończą się przyjaźnie". Co prawda tu mamy do czynienia bardziej z barterem, ale sam fakt zmuszania do rywalizowania o wynagrodzenie jest dla mnie nieco szczurowyścigowy, a co za tym idzie - obmierzły. Zwłaszcza przy ciągłych hasełkach "fani dla fanów" itp. Teraz to wygląda tak - "rzucamy wam mięso, a wy się o nie bijcie, ta bijatyka będzie emocjonująca i nabije nam więcej wejść".

Rzeczywiście, kupa honoru w bijatyce o ochłapy.

 

 

19-11-2013 10:46
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Wychodzi na to że ma trochę racji co do tego systemu.
19-11-2013 10:58
Z Enterprise
   
Ocena:
+3

Ale... to już jest szopka. 

Tzn rozumiem intencję, jakiś pomysł na motywację użytkowników do aktywności powinien być, w końcu serwery kosztują itp, po prostu taka forma nie jest wg mnie najszczęśliwsza. Co też pozwalam sobie skomentować.

19-11-2013 11:04
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Slaby trolling. Tylko ze stwierdzeniem, ze tak naprawde nie jestes w stanie ocenic ile musisz 'pracowac' aby dostac towar X sie zgadzam - to lipa. Sam pomysl tez lipny, ale z zupelnie innych, duzo bardziej praktycznych i przyziemnych powodow niz moim zdaniem zasugerowane w notce.
19-11-2013 11:06
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
niektórzy użytkownicy powinni dbać o kulturę wypowiedzi.
19-11-2013 11:16
Z Enterprise
   
Ocena:
0

 Sam pomysl tez lipny, ale z zupelnie innych, duzo bardziej praktycznych i przyziemnych powodow niz moim zdaniem zasugerowane w notce.

Rozwiń, proszę. Chętnie te praktyczne i przyziemne powody poznam, a nawet, jeśli zasadne, rozwinę o nie wpis. Żeby nie było, że trolling:)

19-11-2013 11:28
Kamulec
   
Ocena:
+3

@Aesandil'

A co do Twoich wątpliwości - myśle że większość polterowych Twórców ma zdecydowanie więcej honoru.

Mnie bardziej interesuje zdolność pojedynkowa.

19-11-2013 11:49
Tyldodymomen
   
Ocena:
+2

Dzwonię po Korwina bo to czysty socjalizm. Dzielenie wypracowanych polterpunktów żeby Jasiu rurkowiec miał równe szanse z takimi stachanowcami jak Adam czy Jade?

I GDZIE JEST SZTUKA OGRODNICTWA TOM 4 ?!

19-11-2013 11:52
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Borejko już wydrukował w Narodowym Banku Repkowym http://gryfabularne.blogspot.co.uk/2013/11/100-parterow.html
19-11-2013 11:52
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
he he he :D
19-11-2013 11:54
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Na Grach Fabularnych coraz weselej

ujeb.se/poltergamble

19-11-2013 12:06
~Chaos Spawn z Aniołem Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Trzeźwa i obiektywna ocena. W walce o dobra doczesne biorą gore najniższe instynkty. Jasno widać ze merytoryke maja zastąpić na Polterze igrzyska - aukcje, licytacje i walki kogutów... Czyli tekściarzy. Kopule Gromu niech lepiej Repek wybuduje ku uciesze gawiedzi! ;)
19-11-2013 13:05
Z Enterprise
   
Ocena:
+2

CS, to by w sumie było ciekawe - redaktorzy walczący o książki, na arenie, full contact itd. Igrzyska Śmierci normalnie :)

19-11-2013 13:08
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
A redaktorki w kisielu, he he he ;-)
19-11-2013 13:29
~Krzemień

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
A może nazwijmy poziom tych punktów "reputacja"? :D
19-11-2013 13:31
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Reputacja juz jest. Ale reputakcja? Repunktacja?

19-11-2013 13:36
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+7
Jutro na money.pl "Reforma Reputakowskiego polaryzuje polską scenę RPG"
19-11-2013 13:55
Aesandill
   
Ocena:
0

@ Zigi

Kasuje swoje posty u Ciebie. Nie bardzo mi się chce czytac potem jakieś zupełnie przekształcone podśmiechujki na innych portalach. Szczególnie że nowe zarządzenie mnie ani ziębi, ani grzeje. Pisałem tylko że wyolbrzymiasz moim zdaniem.

Pozdrawiam

Aes

19-11-2013 14:06
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Twoja wola. Jesteś tu zawsze mile widziany, nawet jak trollujesz :P

19-11-2013 14:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.