» Blog » W co zagrać - Dark Heresy i inne
22-01-2015 08:39

W co zagrać - Dark Heresy i inne

Odsłony: 587

W co zagrać - Dark Heresy i inne

Na moim blogu pojawiły się nowe teksty. Szczególnie polecam wam kolejną część "W co zagrać?" poświęconą nadchodzącemu Dark Heresy 2.0

W co zagrać? - Dark Heresy

Komentarze


Araven
   
Ocena:
+1

Dzięki że, przystępnie przybliżyłeś  świat Dark Heresy, oraz to kim można grać. Wygląda to dużo lepiej niż uważałem jeszcze niedawno. Daje to MG wiele możliwości na bardzo różne przygody, to rzeczywiście ciekawe połączenie elementów Warhammera  z np. Gasnącymi Słońcami. 

22-01-2015 10:50
JaXa
   
Ocena:
+1

Ja na przykład korzystam w GSach z pomysłów z Disciples of the Dark Gods do pierwszej edycji DHacza

22-01-2015 11:18
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

W Dark Heresy zamierzam zagrać , ale nie lubie procentówek. Zapewne zagram na mechanice-której-imienia-nie-wokno-wymawiać-na-polteru w wersji 3.0

22-01-2015 15:02
   
Ocena:
0

GS są wiadomo, sensowniejsze. Ale fate by pasował do obydwu. Te aspekty inkwizycyjne...

22-01-2015 16:00
Araven
   
Ocena:
+1

@Tyldodymomen i slann

A gdzie ja napisałem, że zamierzam zagrać w DH? Jak macie kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem (a wygląda, że tak) to oświadczam, że  nie zagram, bo mechanika do bani jak dla mnie.  To, że podziękowałem JaXie za przybliżenie uniwersum i zasad DH, nie znaczy, że będę w DH grał.:). 

U JaXy są konkretne i ciekawe wpisy blogowe, a co takiego wspaniałego i porywającego jest na blogu Tyldodymomena głównego spamera na innych blogach i na Polterze ogólnie?  Na moim blogu nie ma nic, bo go nie mam i bloga miał tutaj nie będę.

Bo niby po co zakładać blog na prawie martwym Polterze, gdzie dominuje złośliwość i ataki personalne?

22-01-2015 16:24
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Fajny tekst, chociaż z niektórymi uwagami autora trudno mi się zgodzić - choćby odnośnie rzekomego braku Ról społecznych poza Hierofantą.

Pytanie odnośnie użytej w nim nomenklatury - czy terminy stosowane przez Ciebie to oficjalne wersje, jakie znajdą się w polskiej wersji systemu, czy autorskie tłumaczenia?

25-01-2015 15:18
JaXa
   
Ocena:
+1

Tych terminow uzywal Baniak w swojej prezentacji wiec sa to raczej te obowiazujace.

Hierofant jest jedyna rola ze specjalnoscia spoleczna. Desperado jest polspoleczny a Seeker tez ma elementy spoleczne ale specyficzne

25-01-2015 18:08
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+2

Właśnie Seekera bym wybierał jako postać społeczną, a nie sugerowanego przez Ciebie Desperado - z Predyspozycjami w Ogładzie i Socjalu wychodzi na naturalny talent w tym kierunku. Poza tym wybierając odpowiednie Pochodzenie (Szlachetnie urodzony daje Ogładę) i Przeszłość (Administratum, Ministorum i Wyrzutek dają Socjal) też można mieć dostęp do tych Predyspozycji, więc wybór Roli nastawionej na interakcje międzyludzkie nie jest jedyną możliwością dla graczy, którzy chcą rozwijać postać w tym kierunku.

Tak samo nie zgodziłbym się, że w poprzedniej edycji było więcej opcji pochodzenia - podstawka dawała zaledwie cztery (w porównaniu do sześciu w drugiej edycji), kolejne wprowadzały dopiero podręczniki dodatkowe.

25-01-2015 18:25
Kanibal77
   
Ocena:
+2

A ja jeszcze wrócę do

to rzeczywiście ciekawe połączenie elementów Warhammera  z np. Gasnącymi Słońcami. 

Aravena.

No raczej na odwrót. To gs są dość mocno ,,inspirowane,, settingiem 40k. I tu i tu mamy dobre i złe elfiaki, imperium ludzkości, gdzie nie za bardzo lubi się kosmitów, technośredniowiecze w kosmosie, specjalną kastę zajmującą się obsługą technologii, której nikt nie rozumie itd, itp.

Z tym, że jeśli o mnie chodzi, ja bardziej kupuję orka jako kosmitę niż humanoidalnego ptaszka, który jak jest kupcem, to ma dzióbek słowiczka, jak jest wojownikiem to orzełka, a jak jest menelkiem to sępa. O kucykach pony to już nawet nie wspomnę. 

 

 

25-01-2015 23:36
Drejfus
   
Ocena:
+2

Bardzo ciekawa, dobra i konkretna prezentacja. Dziękuję Ci - wiele razy słyszałem o Dark Heresy, ale nigdy nic, co by mnie szczególnie zainteresowało. Twój wpis to zmienił. Gra wędruję na listę: przy chęciach na nowości - zapoznać się, a Tobie jeszcze raz dziękuję za coś merytorycznego i ciekawego, dla czego warto było odwiedzić Poltera.

26-01-2015 02:32
JaXa
   
Ocena:
+2

@Adam

Co do Seekera sie zgodze, mechanicznie mozna zrobic z niego postac spoleczna (choc nastawiona imho na wyciaganie informacji) ale fabularnie lezy mi to srednio. Choc przyznam ze jezeli mialbym cos proponowac graczowi-spolecznikowi to bylby to albo Seeker albo Hierophant.

Mechanicznie pochodzen bylo 4 w podstawce ale fabularnie bylo ich wiecej bo w kategorii imperial world zawieralo sie 7 rodzajow swiatow.(strona 33 podrecznika)

@Kanibal77

Obiektywnie Gsy sa inspirowane 40k i to jasne jak slonce ale subiektywnie (z punktu widzenia polskiego rpgowca) latwiej dla zrozumienia nazwac Wh40k skrzyzowaniem gs i whrp.

Na shantorow i etyri spuscmy zaslone milczenia... GSy maja pewne zalety ktorych nie m 40k i na odwrot...

26-01-2015 11:17

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.