» Teksty » Inne » Vranowie

Vranowie


wersja do druku

Nowa rasa do systemu Wiedźmin

Autor: Redakcja: Sławomir 'Zuhar' Wrzesień

Vranowie

A i mnie, jako wiecie, wojaczka nie pierwszyzna. Z wojewodą Grozimem na Vranów chadzałem czasu wojny, zanim w Kluczu osiadłem.
"Droga, z której się nie wraca"


Wygląd
Widział sześciu, wszystkich konno, w przeszywanicach, nabijanych żelaznymi płytkami, kolczugach, skórzanych hełmach ze stalowymi nosalami, wchodzącymi prostą linią metalu pomiędzy ogromne, rubinowoczerwone oczy, zajmujące połowę twarzy.
"Droga, z której się nie wraca"


Vranowie są rasą humanoidalną, choć wyraźnie odróżniają się od elfów, krasnoludów, gnomów czy niziołków. Ich najbardziej charakterystyczną cechą są wielkie, zajmujące połowę twarzy, czerwone oczy. Oczy te umożliwiają im infrawizję, dzięki czemu nawet w absolutnych ciemnościach doskonale widzą wszelkie źródła ciepła. Obiekty o nie wyróżniającej się temperaturze widzą w ciemnościach nie lepiej niż ludzie. Skóra vranów ma zielonkawy kolor i jest całkowicie pozbawiona owłosienia.

Płeć wranów trudno rozpoznać na pierwszy rzut oka. Odróżnia je jedynie wzrost (vranowe kobiety dorównują nim ludzkim mężczyznom i są zaledwie odrobinę niższe niż ich towarzysze życia) oraz ton głosu. O pomyłkę tym łatwiej, że przedstawiciele obu płci zwykle ubierają się podobnie.

Fizjologia vranów jest całkowicie odmienna od ludzkiej (i od fizjologii innych ras humanoidalnych). Aby człowiek (czy też krasnolud, niziołek, elf lub bobołak) mógł użyć umiejętności uzdrawianie na vranie, musi posiadać umiejętność wiedza – fizjologia vranów i wykonać jej test. Jeśli się powiedzie, może wykonać test uzdrawiania o ST podwyższonym o 1. Również vranowie próbujący uzdrawiać przedstawicieli innych ras, muszą posiadać odpowiednią umiejętność wiedza – fizjologia humanoidów lub fizjologia bobołaków.

Długość życia vranów jest zbliżona do ludzkiej, choć na podstawie wyglądu trudno określić ich wiek.

Opowieść o Vranach
Skąd to się bierze w was, ludziach, to zamiłowanie do katowania, do zadawania męki? W dodatku niepotrzebnej?
"Droga, z której się nie wraca"


Vranów od innych ras odróżnia nie tylko wygląd, lecz również umysł - są zimni, opanowani, pozbawieni emocji (bezduszni, jak powiedzieliby niektórzy), przez co brak im ludzkiej skłonności do przemocy, lecz również współczucia dla cierpienia innych – pod tym względem podobni są do wiedźminów. Vranowie nie wykazują praktycznie żadnych umiejętności magicznych, nie czczą także żadnych bogów. Są tajemniczym ludem, o nieznanym pochodzeniu. Niektórzy twierdzą, iż są produktem koniunkcji sfer - teoria ta nie została jednak udowodniona. Nie wspominają o nich także starożytne elfie kroniki. Prawdopodobnie ich ojczyzna leży na ziemiach na wschód od Gór Sinych, choć w XI-XII wieku wielu vranów można było spotkać w Górnym Sodden, Zarzeczu i w Lyrii. W drugiej połowie XII wieku, gdy w Dol Blathanna masakrowano elfów, a w Amellu bobołaki, doszło również (głównie za namową kapłanów Kreve, którzy uznali tę rasę za demony z piekła rodem) do pogromów vranów, które przerodziły się w regularną wojnę. W jej wyniku większość z nich wyparto za Góry Sine, zaś pozostałych, wraz z bobołakami, zamknięto w rezerwatach.

Ograniczenia cech wynikające z rasy:
Min. 2 Wo, min. 3 Zm

Umiejętności wrodzone:
Języki (ojczysty)+
Zimna krew++
Spostrzegawczość+
Widzenie w ciemności (infrawizja)
Walka bronią
Walka wręcz
Koncentracja
Przenikliwość

+ poziom średni
++ poziom dobry

Vranowie posiadają automatycznie zaletę Żelazne nerwy.


Vranowie jako potwory

Cechy
Ko: 3 Po: 2 Si: 2 Zm: 5 Zr: 2 Zw: 2 In: 3 Og: 2 Wo: 4

Żywotność: 28 (7/14/21/28)
Rzucanie: 2
Strzelanie: 2
Walka bronią: 3
Walka wręcz: 3
Unik: 2
Obrona fizyczna: 1/4/3
Obrona magiczna: 1
Zbroja: dowolna
Broń: dowolna
PW: 16
PM: 0
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze

string(15) ""

~Faramir

Użytkownik niezarejestrowany
    OPIS
Ocena:
0
Bardzo dobry opis. :)
03-04-2010 17:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.