James Islington, Cień utraconego świata

Vernor Vinge

Noty

Otchłań w niebie

07-06-2006 11:54 | Komentarze: 0
Do układu Trilandu dotarły sygnały z okolic gwiazdy OnOff. Ich natura wskazywała, że są wytworem istot o zaawansowanej technologii. W stronę OnOff ruszają dwie floty międzygwiezdne - Queng Ho i Emergentów. Queng Ho to kupcy, natomiast o Emergentach niewiele wiadomo oprócz tego, że na ich planecie panują tyrańskie rządy. Czy tak różne społeczności zdołają dojść do porozumienia i nawiązać przyjacielskie stosunki z Obcymi, czy też dojdzie do zbrojnej konfrontacji?

Ogień nad otchłanią

26-03-2021 18:41 | Komentarze: 0
Za tysiące lat liczne rasy zamieszkują wszechświat, gdzie potencjał umysłu zależy od jego położenia w przestrzeni: od superinteligentnych bytów Transcendencji, do ograniczonych rozumów Bezrozumnej Otchłani, gdzie mogą funkcjonować tylko proste umysły i równie prosta technologia.
Nikt...

Wieści

Reynolds, Stross, Vinge i Schroeder o Osobliwości

Reynolds, Stross, Vinge i Schroeder o Osobliwości

12-03-2010 18:29 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
W rozszerzeniu wieści prezentujemy blisko godzinny zapis video z panelu dyskusyjnego The Singularity: An Appraisal, w którym udział wzięli: Alastair Reynolds (moderator), Charles Stross, Vernor Vinge i Karl Schroeder. » więcej
Kolejne dwa Artefakty w księgarniach

Kolejne dwa Artefakty w księgarniach

27-03-2021 21:40 | Radosław 'radomir' Czaja | Komentarze: 0

Nakładem wydawnictwa Mag do sprzedaży trafiły powieści Ogień nad otchłanią Vernora Vinge'a oraz Małe, duże Johna Crowleya, obie należące do serii wydawniczej Artefakty. W rozwinięciu newsa znajdują się krótkie opisy książek – zachęcamy do zapoznania się z nimi.

» więcej