string(15) ""
» Blog » Używane gry planszowe.
10-11-2012 15:36

Używane gry planszowe.

Odsłony: 3051

Witam w ten piękny, sobotni poranek. Kawka wypita? Buła skonsumowana? No to lecimy.

Jakiś czas temu, jeszcze właściwie długo przed założeniem DG wymyśliłem, że sklep mój będzie oferował skup oraz sprzedaż gier używanych. Stacjonarnych, oraz tych istniejących tylko w sieci sklepów z planszówkami jest cała masa, ale żaden dotychczas niczego podobnego nie oferował. Można by rzec, że pomysł narodził się więc z potrzeby rynku- tak mi się przynajmniej wydawało. Ilość różnorakich forumowych czy fejsbukowych pchlich targów, gdzie ludzie wyprzedają/wymieniają się swoimi ogranymi już grami zdawałaby się to potwierdzać...
Jedyny research jaki zrobiłem i właściwie jaki miałem możliwość zrobić to konsultowanie tego ze znajomymi, czy znajomymi znajomych. I właściwie negatywnych opinii o tym pomyśle nie napotkałem. No, bo żadną eureką nie jest też przecież fakt, że szukamy alternatyw, a tańszy produkt (w tym przypadku dana gra planszowa, czy podręcznik RPG) to zazwyczaj lepszy produkt- z perspektywy klietna. I ja wiem, że kupując nową grę ma się większą pewność (właściwie to stu procentową) i że używka nie przebije nigdy nówki. Ale ona nie ma jej przebić. Ma stanowić dodatkowe rozwiązanie. Podobnie jak w przypadku na przykład używanych gier konsolowych- nie tylko małe sklepy, ale także i duże sieciówki oferują dla nich rynek wtórny. Oczywiście fajnie jest kupić nóweczkę, w folii, lśniącą i pachnącą. Potem ją rozdziewiczyć i cieszyć michę. Ale po tych kilkunastu sekundach staja się ona- czy tego chcemy, czy nie- używką.

Właściwie to już zacząłem wprowadzać do sklepu pojedyncze produkty używane. I przez najbliższy czas sukcesywnie będę się starał to ciągnąć. Niemniej jednak piszę o tym, bo chciałem mimo wszystko usłyszeć jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Czy gdyby była możliwość kupna gry używanej (oczywiście nie schodząc poniżej pewnego ustalonego poziomu-mowa o grze kompletnej, a nie zużytej niczym papier toaletowy 'Pupuś') po cenie niższej o około 1/3 od rynkowej to skorzystalibyście z niej?

PS. Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej sprawie. Jest mnóstwo gier, które wyszły już z produkcji i których żaden sklep już na stanie nie ma. Że dla przykładu i zobrazowania o czym mówie wspomnę o kultowym "Magii i Mieczu", czy "Warhammerze" pierwszej edycji. Na tą chwilę tylko allegro jest wyjściem. Gdyby było jeszcze jedno?

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0
Ok. I tak nie kupię.
11-11-2012 16:00
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Prezo, ale mówimy o Descent: Journeys in the Dark. Oryginalnej, pierwszej edycji.
Jeśli masz źródła żeby sprowadzic tę grę, to ja bardzo chętnie - ze wszystkimi dodatkami. Ale jest dośc ciężko

Jesli jednak mówisz o drugiej edycji, to ja podziękuję.

Zigzak.

PS. Do Szarego Kocura - ja się podpisuję, więc twoje paranoje moga spac spokojnie. Jakbyś miał kłopoty z rozróżnieniem, czy to zigzak czy nie, to pamiętaj - mój komputer nie umie postawic "c z kreską". Wielokrotnie to powtarzałem.
11-11-2012 16:40
Szary Kocur
   
Ocena:
0
Aj tam, zigzak nie znasz się na żartach.

A moje fobie nie śpią spokojnie-przez ciebie znów są głodne (śmiech).

A ja np. nie lubię takich planszówek. W każdym razie nie tak mocno jak klasyczne rpgi. Za dużo kosztują i czuję się przez nie ograniczany.
11-11-2012 21:17
~Chaos Spawn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A ja bym zagrał w grę "pokaż cycka dam Ci jabłko".
A jest taka gra?
Mam nadzieję że to wypasiony graficznie ameroshit a nie uboga europlanszówka...
12-11-2012 08:29
Senthe
   
Ocena:
+2
Kurcze... Co jak co, ale flejmy na temat planszówek zupełnie wam nie wychodzą. :(
12-11-2012 09:04
~Chaos Spawn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ale ja nie flejmuje - normalnie zgłosiłem Panu Prezo WYPOŻYCZALSKIEMU że chciałbym wypożyczyć i zagrać w Warhammer Quest a on nieprofesjonalnie wyjechał z tymi cyckami...
12-11-2012 09:52
Prezo
   
Ocena:
0
Skąd wziąłeś tego wypożyczalskiego- nie wiem. Tego, że chciałeś wypożyczyć Questa, też w Twoich postach nie widzę. Skąd Ci się w ogóle to wypożyczanie wzięło?
12-11-2012 11:26
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bo to fajny pomysł z tym wypożyczaniem... ;)
12-11-2012 11:52
Repek
   
Ocena:
0
I jest już obecny w wielu sklepach z planszówkami?
12-11-2012 13:20
Prezo
   
Ocena:
0
Nadal nie wiem jaki to ma związek... Nieważne...
12-11-2012 13:34
sagras
   
Ocena:
0
Witam,

Czy ta cała historia z planszówkami dalej aktualna? Bo ja poszukuję dodatków do 1 edycji Descenta: Altar of Despair i Road to Legend...
12-04-2013 14:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.