» Blog » Ukraina
25-02-2022 19:16

Ukraina

Odsłony: 829

To moja druga notka blogowa w temacie wojny na Ukrainie, pierwsza była napisana w emocjach i ją skasowałem ("trochę" też dostało się naszym politykom, którzy od 7 lat pchają nas w łapy Putina). 

Jak pewnie wiecie, dzieje się źle. Rosjanie atakują nie tylko obiekty wojskowe, ale i cywilne, w tym domy czy bloki (co zresztą prowadzi do przemyślenia, że zabijanie cywili jest be, a 17 letnich chłopaczków, którzy są albo głupi, albo zmanipulowani albo mieli pecha – jest już dobre...). Z głupoty (gumofilec dostał joystick do Iskanderów), czy z premedytacją – tak i tak jest to straszne i nie powinno mieć miejsca w XXI wieku. W sumie długo mógłbym o tym pisać, Wy pewnie też…

Przejrzałem co się dzieje w fandomie w kierunku pomocy Ukraińcom. Jest grupa na fejsie, Drużyna Wiewióry (Fandomowa Grupa Wsparcia), która zbiera hajs – można albo kupić fanty, albo wystawić fanty, albo to i to. Polter ma dołączyć lada moment do akcji wystawiając różne knigi albo jeszcze co innego (dzięki Gower!). 

Światowi wydawcy – z tych co przejrzałem – cisza póki co.

Aktualizja: wygląda na to, że Rebel, Black Monk rzucili podręczniki na Grupę Wiewióry!

Aktualizacja CD PROJEKT dał milion PLN.

The recent invasion on Ukraine, our friends and neighbours, left us shocked and outraged.
In solidarity with all victims of this act of aggression, the CD PROJEKT Group has decided to support humanitarian aid efforts by donating 1 million PLN to the Polish Humanitarian Action (PAH)
We cannot remain indifferent in the face of such injustice and we ask everybody to join in and help in any way you can. Together we can make a huge difference!

Jakiś sklep sprzedający ASL w Stanach napisał, że nie wpuszcza ludzi, którzy mają jakiekolwiek flagi czy ubrania w kolorze flagi ukraińskiej, za co został zasadniczo zjechany na necie. 

Teraz idę wystawiać fanty na lokalnej Drużynie Wiewióry. Was zachęcam do zajrzenia i licytacji. Pozdro i trzymajcie się zdrowo, nie zapomnijcie też kupić papieru toaletowego!

 

Edycja: kumpel jest na Ukrainie i pomaga potrzebującym. Jak macie parę PLN nadplanowych to dajcie znaka, podrzucę nr konta na które można przelać - on zbiera na paliwo, opony (podobno strasznie często się niszczą), środki higieniczne, medykamenty…

Nawet go nagrali w ukraińskiej TV jak pomagał i adoptował kota…

 

PS. Ja tam się ogólnie o Polskę nie martwię, ale sam fakt że mam 100km do granicy z Rosjanami, gdzie stoją właśnie m. in. Iskandery a w moim mieście kiedyś było z 10 jednostek wojskowych nie napawa optymizmem. Ale zawsze sobie tłumaczę, po co ktokolwiek miałby nas atakować? Nie dość że naród będzie się 124 lata lał z najeźdźcą, to nie mamy żadnych sensownych zasobów, programiści pewnie uciekną na zachód i będziemy tylko wrzodem na zadzie. Ale też słyszałem, że przywódca Rosjan nie jest zdrowy na umyśle, więc powyższe mogę nie mieć większego wpływu na jego decyzje. 

PS2. Jakoś nie mam ochoty na grę w ASLa :(. A już mam wszystko gotowe pod rozgrywkę...

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

Przykro mi : < Nie wiem co powiedzieć : <

25-06-2022 12:47
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
U nas do przedszkola w marcu trafila trojka dzieci z Ukrainy - dwie dziewczynki i chlopiec. Jedna dziewczynka i chlopiec mowia tylko po ukrainsku i widac ze maja problem z odnalezieniem sie w grupie. Natomiast druga nieco starsza dziewczynka zlapala jakis kontakt (da sie z nia dogadac). W kazdym razie moje d?iecko wie ze teraz na Ukrainie jest wojna i dlatego przyjechaly te dzieci (niemniej chyba nie do konca na czym polega wojna).
25-06-2022 13:51
Exar
   
Ocena:
0

Kolejna akcja na pomoc Ukraińcom na Drużynie Wiewióry. Z mojej strony póki co leci gra online w ASL, oczywiście razem z nauką podstaw:). PS. Fingersoft (to ci od gry Hill Climb) mnie olewa, więc ja ich ich też.

02-09-2022 07:27
Exar
   
Ocena:
+1

Wylicytowano rozgrywkę ze mną za 150 PLN :). 

18-09-2022 17:26
Kaworu92
   
Ocena:
0

;-) Brawo :D

18-09-2022 18:27
Exar
   
Ocena:
0

Kumpel pojechał pomagać, zbiera hajs na paliwo, opony, środki higieniczne i medykamenty. Dla chętnych podeślę nr konta/PayPal etc. W treści noty wrzuciłem film ukraińskiej TV gdzie się załapał (to ten co krzyczy ewakuacja a potem pokazuje kota).

11-12-2022 12:34
Exar
   
Ocena:
0
Mija rok od napaści. Co się zmieniło z Waszej perspektywy przez ten czas?
24-02-2023 12:50
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

Wojna spowszedniała, covid się skończył, przyzwyczailiśmy się do języka ukraińskiego na ulicach, rządzący dostali "prezent" uzasadniający katastrofę gospodarczą, bardziej obrotni zarobili swoje na pośrednictwie z/do putinstanu, a prawdziwych bohaterów tworzą ciężkie czasy - Zełeński, czyli komik, który został prezydentem, chromy Biden, który okazuje się, że ma cojones jak arbuzy i putler siedzacy jak szczur w bunkrze i miękka faja Obama, którego naiwna (?) polityka rozochociła rusków.

24-02-2023 19:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.