string(15) ""
» Blog » Ukraina
25-02-2022 19:16

Ukraina

Odsłony: 702

To moja druga notka blogowa w temacie wojny na Ukrainie, pierwsza była napisana w emocjach i ją skasowałem ("trochę" też dostało się naszym politykom, którzy od 7 lat pchają nas w łapy Putina). 

Jak pewnie wiecie, dzieje się źle. Rosjanie atakują nie tylko obiekty wojskowe, ale i cywilne, w tym domy czy bloki (co zresztą prowadzi do przemyślenia, że zabijanie cywili jest be, a 17 letnich chłopaczków, którzy są albo głupi, albo zmanipulowani albo mieli pecha – jest już dobre...). Z głupoty (gumofilec dostał joystick do Iskanderów), czy z premedytacją – tak i tak jest to straszne i nie powinno mieć miejsca w XXI wieku. W sumie długo mógłbym o tym pisać, Wy pewnie też…

Przejrzałem co się dzieje w fandomie w kierunku pomocy Ukraińcom. Jest grupa na fejsie, Drużyna Wiewióry (Fandomowa Grupa Wsparcia), która zbiera hajs – można albo kupić fanty, albo wystawić fanty, albo to i to. Polter ma dołączyć lada moment do akcji wystawiając różne knigi albo jeszcze co innego (dzięki Gower!). 

Światowi wydawcy – z tych co przejrzałem – cisza póki co.

Aktualizja: wygląda na to, że Rebel, Black Monk rzucili podręczniki na Grupę Wiewióry!

Aktualizacja CD PROJEKT dał milion PLN.

The recent invasion on Ukraine, our friends and neighbours, left us shocked and outraged.
In solidarity with all victims of this act of aggression, the CD PROJEKT Group has decided to support humanitarian aid efforts by donating 1 million PLN to the Polish Humanitarian Action (PAH)
We cannot remain indifferent in the face of such injustice and we ask everybody to join in and help in any way you can. Together we can make a huge difference!

Jakiś sklep sprzedający ASL w Stanach napisał, że nie wpuszcza ludzi, którzy mają jakiekolwiek flagi czy ubrania w kolorze flagi ukraińskiej, za co został zasadniczo zjechany na necie. 

Teraz idę wystawiać fanty na lokalnej Drużynie Wiewióry. Was zachęcam do zajrzenia i licytacji. Pozdro i trzymajcie się zdrowo, nie zapomnijcie też kupić papieru toaletowego!

PS. Ja tam się ogólnie o Polskę nie martwię, ale sam fakt że mam 100km do granicy z Rosjanami, gdzie stoją właśnie m. in. Iskandery a w moim mieście kiedyś było z 10 jednostek wojskowych nie napawa optymizmem. Ale zawsze sobie tłumaczę, po co ktokolwiek miałby nas atakować? Nie dość że naród będzie się 124 lata lał z najeźdźcą, to nie mamy żadnych sensownych zasobów, programiści pewnie uciekną na zachód i będziemy tylko wrzodem na zadzie. Ale też słyszałem, że przywódca Rosjan nie jest zdrowy na umyśle, więc powyższe mogę nie mieć większego wpływu na jego decyzje. 

PS2. Jakoś nie mam ochoty na grę w ASLa :(. A już mam wszystko gotowe pod rozgrywkę...

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

Mnie najbardziej z newsów na TVN-ie uderzyła "niekonstytucyjność" ETPCz... xD

Nie wiem, czy powinienem heheszkować, ale to w sumie absurdalna sytuacja i... czy coś innego mi zostało? xD

EDIT: A skoro o prawie mowa - widziałem w TVN-ie takie ładne wydanie Konstytucji, brązowawe, ze złoceniami, ruszyłem na Allegro i... nie ma go : < chlip : < Chcę : <

10-03-2022 19:46
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

@Exar

To nie jest śmieszne, ale zdarza się, że Ukraińcy przyjeżdżający do pracy w PL mają podobne warunki mieszkaniowe (w moim mieście jest sporo Ukraińców i agencji pracy, które oni prowadzą i teraz te agencje też starają się organizować pomoc i kwaterować u siebie rodaków). Niemniej takich cwaniaków trzeba tępić (zwłaszcza jeśli chcą kwaterować fikcyjnych Ukraińców).

10-03-2022 20:04
Exar
   
Ocena:
0
Ja się z tego nie śmiałem.

Z jednej strony dla wielu osób pewnie lepiej mieszkać w 20 w kawalerce niż na dworcu. Z drugiej wiemy, że rozdawanie pieniędzy baaaardzo często prowadzi do nadużyć.
Ale tak sobie myślę, że cwaniaki takie bony oczywiście mogłyby konfiskować na poczet opłat, więc pewnie jednego idealnego rozwiązania nie ma.
10-03-2022 20:22
Aesthevizzt
   
Ocena:
+2

W przypadku naszego rządu to typowa spychologia - zamiast podjąć próbę zorganizowania odpowiedniej pomocy, przerzucają ten problem na zwykłych obywateli, bo widzą, że prowizorka wolontariuszy bez większego wsparcia zaczyna się sypać (nie żebym miał pretensje do wolontariuszy, bo robią kawał dobrej roboty, tylko zwracam uwagę, że zryw społeczny bez odpowiedniego wsparcia z góry na dłuższą metę nie będzie w stanie spełniać swojej roli). Pewnie przy okazji liczą, ze ludzie zamiast wypominać nieporadność władzom centralnym zaczną gryźć się między sobą o te nieszczęsne 1200 zł. 

10-03-2022 20:46
Exar
   
Ocena:
0

559k w licytacjach, 104% celu w zakończonych. Ja sam wygrałem jedną aukcję (książkę historyczną, aż głupio wyszło bo byłem jedynym licytującym i kwota końcowa była śmiesznie mała więc musiałem sam siebie przelicytować, żeby nie było głupio... no i ostatnio często wygrywam książki historyczne, jakoś nie cieszą się one powodzeniem wśród fantastów:) ), na wygranie dwóch kolejnych liczę. Ode mnie sukcesem zakończyło się pięć aukcji. Nie wiem czy warto się tym "chwalić", ale gdzieś usłyszałem, że tak, bo pojawia się syndrom stadny i gdy wszyscy wokół chwalą się jacy to oni wspaniali to i jakoś podświadomie (albo świadomie) inni też chcą pomóc.

Poza tym aukcje spowolniły. No i ciekawe co dalej...

13-03-2022 18:49
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

A tymczasem witamy w kraju kwitnącej cebuli.

 

13-03-2022 20:58
Exar
   
Ocena:
0
No i za 50 lat będą robione filmy, które dostaną Oscara. Takie jak Pianista, gdzie przekaz był taki, że Polacy w większości to oszuści i szmalcownicy, a Niemiec (być może nazwany dla niepoznaki Nazistą, wiecie, żeby nikogo nie urazić) był dobry.
14-03-2022 07:07
Exar
   
Ocena:
0
Rebel wystawił na licytację wszystkie gry planszowe i RPG, które wydał i wyda w 2022 roku. Z tego co piszą, to będzie pewnie coś koło 100 pozycji.

Cena wywoławcza 1000PLN. W 6 minut dobiło do 2500.
14-03-2022 13:18
Exar
   
Ocena:
+3

Koniec akcji Drużyny Wiewióry - teraz tylko muszą się skończyć aukcje. Udało się wylicytować 644 tysiące PLN. 

19-03-2022 07:00
Kaworu92
   
Ocena:
0
UwU fajno :D
19-03-2022 08:46
Exar
   
Ocena:
0

Jakiś miesiąc temu napisałem do firmy Finger Soft, wydawcy świetnej gry na komórkę zatytułowanej Hill Climb, z pytaniem, czy mogą zbanować ruskich graczy. Odpowiedzi nie otrzymałem, ale jakiś tydzień po moim mailu napisali u siebie na stronie, że gra nie jest dostępny na ruskim google Play. Jednak ruscy gracze ciągle w grze byli. Dzisiaj jednak nie wytrzymałem, bo jakiś [moderacja] rusek chwalił w swojej ksywce putina. Napisałem znowu maila do Finger soft, wrzuciłem im screena. Zawieszam granie do czasu otrzymania odpowiedzi, jeśli takiej nie dostanę w przeciągu dwóch tygodni, planuję napisać o biernym wspieraniu (nazwę to może jakoś inaczej) faszystowskich rusków gdzie tylko będzie się dało (zacznę od google, ale pewnie nie znajdę nigdzie maila..., pewnie też napiszę do wybranych gazet, portali, wrzucę na ich fejsa itd itp).

Komentarz moderowano – Kamulec

25-05-2022 16:18
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

1. Załóż konto typu (moderacja} lub "RosjaSzmata" (może być mniej eufemistycznie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Koniecznie wrzuć w awatar "tęczowego putina" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. wbijaj na chaty z ruskami i pisz losowe bzdury typu "śmierdzą wam onuce" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4. Trzask pękajacych orczych zadkow bezcenny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Komentarz moderowany. Proszę o nie używanie określeń deprecjonujących pewne grupy ludzi, nawet jeśli mają być obelgą pod adresem dyktatora. – Kamulec

25-05-2022 22:19
Exar
   
Ocena:
0
Nie mój klimat takie zabawy. Jednak wolę działać kompleksowo, mam nadzieję, że zareagują tym razem. A jak nie, to są jeszcze media społecznościowe, LinkedIn, gdzie zawsze mogę wrzucić screena i ich zapytać, czy to normalne...

(Nawet sobie myślałem, że może jest jakiś problem techniczny, który by uniemożliwiał odłączenie ruskich od gry. W teorii może tak być, ale skoro jest to gra online, wystarczy wszystkich z flagą Rosji nie wpuszczać do wyścigów online - mam silne przekonanie, że jest to do rozwiązania).
26-05-2022 06:29
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm... a nie mogliby banować po IP z Rosji? Wtedy zostaliby tylko ci z VPN...

26-05-2022 08:41
Exar
   
Ocena:
0
No ja myślę,może by mogli. Pytanie czy chcą. Poczekamy zobaczymy.
26-05-2022 09:04
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Nawet jak rosja zostanie odcieta zawsze zostanie jakis odsetek imigratow w krajach zachodnich.
26-05-2022 16:30
Exar
   
Ocena:
0
Tak, ale to zawsze jakiś pewnie mały procent całości,do tego pewnie będą mieli inne flagi niż rosyjskie - bo raczej vpna nie będą kupować, żeby ich podpieło pod rosyjską. Chyba że jest opcja zmienić automatyczny wybór flagi, nie wiem na jakiej podstawie jest ona wybierana (chyba nie przez IP bo za granicą też mam polską).
26-05-2022 16:47
Exar
   
Ocena:
0

Odpowiedź od Finger Soft:

Thank you for your report of the possible cheaters and EULA violators.
We will inspect the issue you have reported and take necessary actions if needed.

Nie wiem, czy ja czegoś nie kumam, czy oni czegoś nie kumają, czy może wszyscy kumamy, ale niektórzy mają niektórych gdzieś. Poczekamy, zobaczymy, daję im 2 tygodnie, odpalam wtedy grę i zobaczę, czy są ruscy.

27-05-2022 19:34
Kaworu92
   
Ocena:
0

Myślę, że coś z tym zrobią...? ;-)

27-05-2022 19:44
Exar
   
Ocena:
+1
Syn mi dzisiaj mówi, że nudzi go już zabawa z jakąś dziewczynką z przedszkola. Pytam co to za zabawa. Mówi, że w dom. Pytam, czy był tatą. Mówi, że nie, bo rodzice nie żyją. Pytam jak to. Mówi, że mamy małą armię i wszyscy rodzice umarli.

Jakoś nie wyglądał na przejętego, wszystko to mówił, jakby mówił o każdej innej zabawie.

Nie bardzo chciałem drążyć temat, ale jakoś proaktywnie chciałem go uspokoić, więc mu powiedziałem, że nie liczebność armii się liczy, a informacja i zasoby i zaczęliśmy gadać o dronach, które latają wokół górek (akurat jakaś była i mu powiedziałem, że ważne jest, żeby wiedzieć, gdzie kto jest...) i mają kamery, które nam pokazują co i jak...

Trochę ta cała scena była przerażająca.

A poza tym Finger Soft mnie olewa, nie odpisali na dwa ostatnie maile. Ja też ich olewam i nie gram w ich grę.
25-06-2022 08:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.