» Blog » Twórcy #1: Metaloksiężnik
20-08-2015 15:04

Twórcy #1: Metaloksiężnik

W działach: gamedev, blog, Twórcy | Odsłony: 76

Twórcy #1: Metaloksiężnik

Cześć
Dziś lekko niecodziennie. Bowiem ani to wpis o Bramie, grze planszowej którą tworzę, ani nie przedstawia żadnego z moich pomysłów na scenariusz, potyczkę czy bohatera. Dziś rzucam wyzwanie dla wszystkich, którzy mają nieco pomysłów i chcą spróbować sił w kreatywnym i honorowym pojedynku na wpisy. Nie na scenariusz, niekoniecznie na całą przygodę czy kampanię. Rzucam wyzwanie mistrzom gry wszelkiej maści, ale nie tylko. Gracze, bajarze i wszyscy, którzy mają cokolwiek wspólnego z rpg: wam także rzucam to wyzwanie.

Będzie to krótki pojedynek, krótka zabawa. Być może przerodzi się w wydarzenie cykliczne, kto wie? Dobra, nie marnując słów zajmę się wyjaśnieniem o co chodzi.

Tak więc opublikuję zbiór motywów: krótkich tekstów, utworów muzycznych, grafik i wszystkiego innego, co tylko zwróci moją uwagę, a co połączę jednym słowem lub zdaniem. Słowo to stanie się nie ciałem, a motywem, wedle którego autorzy będą tworzyć swoje pomysły na przygodę.

O co chodzi z tymi pomysłami?
Otóż każdy, kto zechce wziąć udział w tym konkursie, może opublikować na swoim blogu (lub jako artykuł/notka na Polterze, czy gdziekolwiek indziej, gdzie każdy będzie mógł bez przeszkód zerknąć) zarys przygody. Krótki, ograniczony do 5000 słów, szkic w którym przedstawi swoje pomysły na wykorzystanie opublikowanych motywów.  Nie ma znaczenia w jakim systemie czy świecie. Mogą to być wpisy ze wszystkich zakątków rpg. Jedynym warunkiem jest umieszczenie krótkiej informacji o tym, gdzie dana przygoda powinna się rozgrywać. Może umieścisz swój szkic we wczesnym Westeros, Starym Świecie, Faerunie, gdzieś pośród gwiazd, w samym sercu Coruscant czy na planecie najechanej przez Rój?

Po zakończeniu zbierania zgłoszeń przez tydzień czytelnicy mogą zagłosować na szkic, który najbardziej im się spodobał. Jaka będzie nagroda? Miejsce na ścianie zwycięzców oraz wieczna sława i nienawiść w odmętach okołoerpegowego internetu.

Motywy dla konkursu znajdziesz w pełnej wersji wpisu.
Zapraszam,
Devisto

1
Notka polecana przez: ivilboy
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Devisto
   
Ocena:
0

Jest już pierwsze zgłoszenie. :)
Kto jeszcze planuje stanąć na wysokości zadania?

22-08-2015 22:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.