string(15) ""
» Blog » Trzy lata temu
08-02-2013 23:49

Trzy lata temu

W działach: Poltergeist, RPG, Książki, Gry PC | Odsłony: 5

Trzy lata temu
Od mojego ostatniego wpisu na Polterze minęły trzy lata, trzynastoletni szczeniak, który go napisał przepadł gdzieś w gimnazjum i teraz błąka się w odmętach upadającej polskiej edukacji.

Lecz nie o tym chciałem napisać. Czas ucieka nieubłaganie tak jak przemknęły mi te trzy wiosny wspaniałej sielanki. Gdy patrzę wstecz widzę ten dawny świat i gdy wychodzę z domu myślę, że to nie ta sama ziemia po której stąpałem w wieku trzynastu albo dziesięciu lat.

Dawniej ludzie słuchali dobrej muzyki, ubierali się normalnie no i byli o wiele mądrzejsi. Co można powiedzieć o teraźniejszość?! Aktualnie zapominamy o tradycji, niekoniecznie tej Chrześcijańskiej, ale czysto Polskiej. Niechętnie uczymy się własnej historii, nie wspominając o ludziach promujących "rozwiązłość narodową".

Pewnie wielu z was już myśli, że dalej zacznę rozmawiać o polityce!?

Nie. Zamierzam bajdurzyć o przyszłości czy tej dalekiej, o tym przekonacie się za kilka dni.

Komentarze


pawlak07
   
Ocena:
0
Dobra muzyka ma przesłanie, nie "dziwki, koks, alkohol", ale hmm coś o wolności, o otaczającym nas świecie, o jakiś wydarzeniach historycznych no kurcze wymieniać by można. Oczywiście musi też dobrze brzmieć.

Ps: Nie dotyczy niektórych piosenek.
09-02-2013 20:02
Mephale
   
Ocena:
0
I to już jest jakaś odpowiedź :) Średnio zgadzająca się z moją opinią, ale zawsze :)

(Tak, lubię niektóre piosenki z tekstem pozbawionym sensu, lubię też Bacha i Xploding Plastix, w których nie znajdziemy przesłania, bo, hm, tekstu brak). :D
09-02-2013 20:05
pawlak07
   
Ocena:
0
Wiedziałem, że się przyczepisz osobiście lubię Bacha oraz muzykę Renesansową.
09-02-2013 20:09
oddtail
   
Ocena:
+5
"Dawniej ludzie słuchali dobrej muzyki, ubierali się normalnie no i byli o wiele mądrzejsi."

Trzy do sześciu lat temu?

Pomyślałbym, że notka jest parodią... czegoś. Nie jestem nawet pewien, czego. Ale jest na to zbyt oczywista, więc prawie jestem skłonny potraktować ją jako napisaną na poważnie.

Ale może nie zauważyłem jakiejś dramatycznej zmiany w świecie w ciągu ostatnich...

...trzech lat.

EDIT: a przy okazji - pisanie "drzewiej to lepiej bywało" nie ma sensu niezależnie kto jest autorem takich słów, ale jeszcze potrafię zrozumieć taką nostalgię, jeśli ktoś ma - powiedzmy - sześćdziesiąt lat? No dobrze, pięćdziesiąt. Ale szesnaście?
09-02-2013 21:00
Repek
   
Ocena:
+2
Zdystansowany repek: Jednoaktówka
repek zdystansowany: Mówiłem, nie karm.
repek zwykły: Ale, ale...
repek zdystansowany patrzy oskarżycielskim wzrokiem Ghost Ridera
repek zwykły spuszcza głowę, przyznając bezgłośnie rację swojemu zdystansowanemu alter ego.
Kurtyna z pozdrowieniami dla tych, którym się należą
09-02-2013 21:12
Kamulec
   
Ocena:
+2
Ale Wam się ludzie nudzi. Niektórzy po trzy komentarze już pod tą notka napisali…
09-02-2013 21:33
Repek
   
Ocena:
0
@pawlak07
Będziesz się teraz musiał postarać w kwestii notki, żeby dobić do tej ilości komci [głównie autotematycznych].

Jak walniesz kontrowersyjny temat, to pewnie Ci się uda. :) I dzięki za P+. :)

Pozdro+
09-02-2013 21:37
pawlak07
   
Ocena:
0
Panie oddtail ile zna pan współczesnych gimnazjalistów? Dla mnie jest widoczna ta przepaść, ale może ja chodziłem do dziwnej szkoły skoro pan tego nie widzi!? Myślę że skoro jestem taki młody, a trzy lata to Waszym zdaniem krótki okres, to powinienem lepiej widzieć zmiany, które zachodzą. Niż na przykład trzydziestolatek.

Ps: Świat się naprawdę bardzo szybko zmienia.
09-02-2013 23:29
Kamulec
   
Ocena:
0
Świat tak. Ludzie nie.
09-02-2013 23:33
pawlak07
   
Ocena:
0
Proszę o przeniesienie tej dyskusji na forum Poltera. Wystarczy założyć temat i możemy sobie dyskutować.
09-02-2013 23:33
pawlak07
   
Ocena:
0
Ludzie także, czy trzy lat temu ktoś by pomyślał, że naszym wicemarszałkiem może być trans?! Powoli zastanawiam się czy nie przenieść pisania tego "bloga" na forum bo budzi taką kontrowersję.
09-02-2013 23:36
Jade Elenne
   
Ocena:
+3
Kontrowersję? Jak na standardy Poltera to nie jest żadna kontrowersja. Ale to dobrze, bo po ostatnich flejmach wszyscy chyba potrzebujemy spokojniejszych notek i komentarzy.


>>>Hajdamaka i reszta: my, dumne Podlasie, wieki temu inkorporowaliśmy Koroniarzy, ale to jakieś buntownicze towarzystwo, chyba ogłosimy separację:P
10-02-2013 00:33
Aesandill
    let's burn!
Ocena:
+7
@ pawlak07

No i trans. Wielkie halo.
Facet nie czuje się facetem, to komuś szkodzi?
Taki sam człowiek jak Ty czy ja, ma te same prawa.
Jeden jest rudy, drugi garbaty, trzeci ma alergie a czwarty pomyloną płeć mózgu.

Ja wiem że prawo do bycia marszałkiem mają tylko dzielni biali przyzwoici mężczyźni uprawiający seks w pozycji misjonarskiej i tylko z żoną.
Ale jak dla mnie o człowieku świadczą kompetencje, nie płeć, seks i wszystko co wokoło. Tak długo jak nie robi nikomu krzywdy, tak długo to nie moja sprawa.
Nie zaglądam innym w majtki, i od innych wymagam tego samego.
10-02-2013 01:06
Xolotl
   
Ocena:
+1
Propo muzyki.

Dobra, to taka, którą Ty uważasz za dobrą, która odpowiada Twojemu aktualnemu gustowi/nastrojowi/widzimisię/etc. I zawsze tak jest, możesz mieć upodobania zbieżne z róznymi osobami/grupami z różnych powodów, możesz dać sobie coś wmówić, ale muzyka jest ostatecznie zawsze dla Ciebie, więc nawet samo użycie słowa "dobra" jest raczej bez sensu, lepiej powiedzieć "moja":)

Muzyka sama w sobie spełnia różne funkcje, dlatego jest niesamowicie różnorodna, towarzyszy człowiekowi przy różnych czynnościach, w różnych sytuacjach i np. do utworów Kaczmarskiego samby nie zatańczysz:)
10-02-2013 01:45
oddtail
   
Ocena:
+14
@Aesandill: mnie bardziej fascynuje, w jaki sposób to, że dzisiaj muzyka jest do niczego a ludzie się źle ubierają jest jakoś powiązane w głowie autora notki z osobami, które są trans.

Ach, ten zły rock and roll. Dobre, porządne dzieciaki posłuchają Rolling Stonesów i już nie będą do szkoły chodzić, moralnie się prowadzić, kto wie co im do łba strzeli... nie, zaraz. Wszystkiemu jest winny jazz. Upadek moralności, rozwiązłość i krótkie spódnice, wszystko przez tę złą, czarną muzykę.

Nie, zaraz. To wszystko przez bohemę, absynt i cygańską muzykę. We łbach się młodzieży przewraca, nic tylko by o polityce gadali, siedzieli w kawiarniach i zadawali się z podejrzanymi typami, jakimiś dziennikarzami i poetami.

...o czym to ja mówiłem?

@autor notki: kontrowersję czy nie kontrowersję, we mnie budzi raczej rozbawienie. Nie lubię wyciągać karty "młody jesteś, to nic nie wiesz", ale porównywanie tego jak świat wygląda teraz z tym, jak wyglądał 3-6 lat temu świadczy o jakimś astronomicznym braku wyczucia skali i proporcji.
10-02-2013 02:02
Albiorix
   
Ocena:
+2
Podobno statystycznie młode pokolenie jest, od bardzo niedawna dużo częściej konserwatywne, patriotyczne i religijne niż jeszcze te 5 lat temu. W moich czasach młodzież była inna - wolny seks, miękkie narkotyki, tanie wina, metal, szatan, bunt, apokalipsa. A teraz tylko Bóg, Honor Ojczyzna. Eh, upadek obyczajów.

Nie znam osobiście ale widzę to na Demotach. Kilka lat temu młodzież była liberalna i wolnorynkowa głównie, burze były o podatki i korupcję. Teraz bronią Kościoła i tradycyjnych wartości a niektórzy nawet do tego kościoła chadzają, co 10 lat temu chyba żadnemu gimnazjaliście by się nie zdarzyło a w każdym razie nie przyznałby się.
10-02-2013 15:15
Got
   
Ocena:
+3
Ja się zgadzam z autorem notki, jak wy możecie nie widzieć że Polsza skończyła się na Bogurodzicy?

Później to już sodoma, gomora i Grodzka.

A jakby ktoś nie wierzył to patrzcie: http://www.youtube.com/watch?v=Qf1 JPnLzV9s

Widać tu jakieś odstępstwa od prawdziwej polskości?

----
Aż się wystraszyłem czytając komentarz Albiorixa o konserwatywnej młodzieży i musiałem dać przykład, że "Warszawa wciąż walczy" ;)
10-02-2013 15:58
ment
   
Ocena:
+1
"Później to już sodoma, gomora i Grodzka."
Leżę i kwiczę, kudosy za tekst. ;D
10-02-2013 22:52

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.