» Blog » Trzej uzdrowiciele
27-03-2015 11:35

Trzej uzdrowiciele

W działach: gry fabularne, gry rpg, devisto | Odsłony: 111

Trzej uzdrowiciele

Cześć
Pora zastanowić się nad uzdrowicielami na sesjach. Większość tych, z którymi ja się spotkałem to bezinteresowne i płytkie postacie, nastawione tylko na szerzenie wiary swojego boga lub pomoc ludziom. To pośród bohaterów, ale i pośród postaci niezależnych wcale nie jest lepiej. Drużyna idzie do świątyni, płaci wypisaną w podręczniku kwotę, ewentualnie zmienioną o wartość reputacji, i dostaje od ręki uzdrowienie. Nie podoba mi się takie rozwiązanie, dlatego przedstawię trzy typy uzdrowicieli, którymi lubię wspierać drużynę. Kapłani to dla mnie bardziej magowie niż uzdrowiciele, więc dziś o nich nie wspomnę.

Moje kampanie z reguły są osadzone w okolicy siedziby bohaterów, dzięki czemu mogę powoli odsłaniać poszczególne karty w relacji BG-BN. To znacznie wygodniejsze niż wprowadzanie rozwiniętych postaci w trakcie wiecznych podróży od miasta do miasta. Ponadto nie szafuję neutralnymi uzdrowicielami, magiczne leczenie to rzadkość w moich światach.

O postaciach, które stworzyłem na tych podstawach przeczytasz na moim blogu. Tutaj zablokowałem możliwość komentowania, ale tylko aby trzymać wszystko w jednym miejscu, czyli pod wpisem.

Pozdrawiam,
Devisto.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę
Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.