Trylogia Ciągu

Artykuły

Neuromancer - William Gibson

Neuromancer - William Gibson

Wizja w trakcie urzeczywistniania

11-04-2009 15:35 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański | Komentarze: 13
Futurologia dla niektórych jest bzdurnym wróżeniem z fusów, dla niektórych zabawą, a dla niektórych pasją. Ci ostatni mają w pełni zasłużone prawo do satysfakcji, kiedy ich przewidywania się spełnią. Szeroko powinien uśmiechać się William Gibson – ojciec cyberpunku – który w Neuromancerz...
Trylogia Ciągu

Trylogia Ciągu

01-05-2015 20:14 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Niebo nad portem miało barwę ekranu monitora nastrojonego na martwy kanał. – Nie chodzi o to, że biorę – tłumaczył ktoś, gdy Case przeciskał się między ludźmi stłoczonymi u wejścia do „Chat”. – Po prostu mój organizm cierpi na silny niedostatek narkotyków. To był głos...
Trylogia Ciągu

Trylogia Ciągu

Jak było na początku... cyberpunku

01-12-2015 18:07 | Adrian 'adrturz' Turzański | Komentarze: 0
Blaski neonów, cyberprzestrzeń stwarzająca atrakcyjne warianty fikcyjnego życia, ludzie zagubieni w świecie zbyt szybko rozwijających się technologii oraz szara eminencja korporacyjnych tyranów – to zaledwie parę intrygujących aspektów najpopularniejszych dzieł Williama Gibsona. A choć styl pi...

Noty

Neuromancer

24-05-2008 22:27 | Komentarze: 0
Nieprzyjazny świat walczących o władzę ponadnarodowych korporacji i hakerów podróżujących po bezgranicznym wirtualnym Wszechświecie.

Case był jednym z najlepszych "kowbojów cyberprzestrzeni", lecz popełnił błąd. Ukarano go za nielojalność, uszkadzając mu system nerwowy rosyjską mykotoksyną. Okaleczony i pozbawiony możliwości pracy myśli tylko o wydostaniu się z więzienia własnego ciała. W mrocznych zaułkach Japońskiej Chiby zdobywa pieniądze, by w nielegalnych klinikach odzyskać zdolność podłączania swego umysłu do komputera.

Graf Zero

16-06-2008 10:39 | Komentarze: 0
Turner, niezależny cyberwiedźmin, specjalizuje się w podkradaniu ludzi wielkim korporacjom. Odtworzony na nowo po wybuchu, rusza w ślad za wynalazcą nowego typu biochipów, ale firma nie zamierza oddać go konkurencji żywego. Bobby, pseudonim Graf Zero chce zostać hakerem, "kowbojem cyberprzestrzeni". Jego pierwszym zadaniem ma być włamanie do słabo strzeżonej bazy danych z filmami porno. Jednak w czasie próby włamania prawie ginie, a posiadanym przez niego programem zaczynają się interesować potężni ludzie…

Graf Zero

01-03-2014 17:19 | Komentarze: 0
Gibsonowska wizja przyszłości jest na wskroś nowoczesna i przerażająco prawdopodobna - od czarnego rynku oprogramowania i zuchwałych kowbojów klawiatury, którzy planują nielegalne operacje i podróżują w systemie, poprzez snobistyczną kulturę i nowe osiągnięcia w dziedzinie sztuki, aż do elitarnego świata korporacyjnych technokratów rządzących w cyberprzestrzeni.

Trylogia Ciągu

13-02-2015 15:42 | Komentarze: 0
Kultowa trylogia Gibsona, zapoczątkowana Neuromancerem, za którego autor otrzymał najważniejsze nagrody światowej fantastyki: nagrodę im. Philipa K. Dicka, Hugo i Nebulę.
Pierwsze wydanie zbiorcze.

NEUROMANCER
Case, jeden z najlepszych "kowbojów cyberprzestrzeni" poruszającyc...

Wieści

Ekranizacja Neuromancera ma reżysera

Ekranizacja Neuromancera ma reżysera

08-05-2010 23:49 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 1
Vincenzo Natali, twórca takich filmów jak Cube czy Zakochany Paryż, zastąpił Josepha Kahna na stanowisku reżysera ekranizacji kultowej powieści Williama Gibsona Neuromancer. Nadal nieznane są szczegóły produkcji filmu opartego na pierwszym tomie Trylogii Ciągu ani data premiery obrazu.
Wywiad z Williamem Gibsonem

Wywiad z Williamem Gibsonem

30-08-2010 17:29 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka | Komentarze: 0
Zapraszamy do lektury wywiadu z Williamem Gibsonem, autorem m.in. Neuromancera, który został przeprowadzony przez The Guardian.