string(15) ""
» Blog » Topogranie w Rawie Mazowieckiej
27-10-2011 11:02

Topogranie w Rawie Mazowieckiej

Odsłony: 5

Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki "Topory" to już nie tylko Toporiada. Od pewnego czasu w Rawie Mazowieckiej odbywają się spotkania Klubu Miłośników Gier i Fantastyki, "Topory" organizują Noce Filmowe z Fantastyką oraz włączają się aktywnie w wydarzenia organizowane przez lokalny samorząd, a w sobotę, 22 października odbyła się pierwsza edycja Topogrania, czyli Rawskiego Dnia Gier.

Topogranie miało w założeniu być imprezą dla dzieci, ale i przybyli na miejsce dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Ilość dostępnych gier nie mogła być powalająca, chociażby dlatego, że "Topory" do tej pory stawiały głównie na gry fabularne i baza gier stowarzyszenia jest jeszcze niewielka. W sumie ok. 20 tytułów, co i tak, jak na pierwszą tego typu imprezę w Rawie Mazowieckiej, nie jest złym wynikiem. Pochwalić można przekrój gier, bo zagrać można było w tak powszechne i znane tytuły jak Monopoly, jak i w Battlestar Galactica, Osadnicy z Catanu czy znacznie prostszy Wypas.

Poza grami planszowymi odbywały się również konkursy dla dzieci: rysunkowy, na najlepsze przebranie czy kalambury. Uczestnicy byli zadowoleni, powtarzały się pytania o kolejną edycję, ale już ta pierwsza została zauważona przez media, i to nie tylko lokalne, ale też te o zasięgu wojewódzkim, ponieważ reportaż z imprezy przygotowała TVP Łódź.

Organizacyjnie nie było aż tak różowo, chociaż nie wszystko było winą organizatorów. Przede wszystkim jeszcze na dzień przed imprezą nie było pewności, czy dotrą nagrody na konkursy, wysłane przez jednego ze sponsorów, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Problemem była niestety znajomość gier. Tak jak wspomniałem Stowarzyszenie "Topory" do tej pory nie miało za wiele do czynienia z planszówkami, stąd trudności w wytłumaczeniu zasad niektórych tytułów. Za to zadbano o odpowiednią oprawę wydarzenia: wszędzie przyklejone były kolorowe balony, zapewniono drobny poczęstunek, a organizatorzy byli cały czas uśmiechnięci.

Podsumowując całą imprezę: są możliwości poprawy pod względem organizacyjnym, ale jak na pierwszy raz było dość dobrze. Stowarzyszenie "Topory" planuje na przyszły rok, poza Toporiadą, przynajmniej jedną stosunkowo dużą, kilkudniową imprezę w Rawie Mazowieckiej, być może uda się zorganizować nawet dwie. I oby się udało, bo mało jest klubów w Polsce, które działałyby tak prężnie. A są tacy, którzy twierdzą, że w Rawie Mazowieckiej można zorganizować Polcon, i nie będę ukrywał, że jestem jedną z tych osób.

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.