string(15) ""
» Blog » To nie jest wpis o osobowości
16-01-2012 10:31

To nie jest wpis o osobowości

W działach: rpg | Odsłony: 0

To nie jest wpis o osobowości
W związku z 27. edycją Karnawału Blogowego miałem zamiar popełnić wpis o osobowości postaci. Niestety (a może i stety, bo nie będę zaniżał poziomu karnawału ;) mniej więcej w połowie roboty zorientowałem się, że piszę właściwie o czymś innym. Trudno, pod karnawał się tym razem nie podpiąłem, ale inicjatywę, jako zacną, niniejszym reklamuję.

Sam wpis natomiast poświęcony został dość powszechnemu zjawisku rozdźwięku pomiędzy oczekiwaniami graczy (ujawnionymi w procesie kreacji bohatera) a przebiegiem sesji.

Oto gracz tworzy sobie postać, która ma być nieulękłym drużynowym wymiataczem. A potem w trakcie sesji zdarzają się dwie sytuacje, w których drużyna wykonuje test strachu. Turli-turli i co się okazuje? W obu przypadkach naczelny paker ekipy posrał się po zbroi, podczas gdy przynajmniej niektórzy z pozostałych dzielnie stawili czoła niebezpieczeństwu. To nie jest dobre.

Po uzasadnienie, więcej przykładów oraz mechaniczne generyczne propozycje, jak temu zaradzić, zapraszam do wpisu na blogu quodmeturbat.

A żeby nie było, że tylko spamuję, to dodatkowo konkurs wyłącznie dla czytelników Poltera. Kogo i w jakim kontekście przedstawia załączone zdjęcie? Dla ułatwienia dodam, że ma to pewien (choć dość luźny) związek z treścią niniejszej notki. Nagród nie przewidziano.
3
Notka polecana przez: Nuriel, Zireael, Zuhar
Poleć innym tę notkę

Komentarze


earl
   
Ocena:
+2
Może nie zabrzmi to odkrywczo, ale jest to piłkarz siedzący na murawie boiska.
16-01-2012 10:59
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Za tym kryje się historia! Ani nie jest to byle jaki piłkarz, ani byle jakim nie jest powód, dla którego siedzi. ;)
16-01-2012 11:10
Kosmit
   
Ocena:
+1
Ostatnio jeden z graczy na sesji WH, w którą grałem oblewał przez wszystkie rundy walki test strachu. W ostatniej rundzie ocknął się i bossa, który stał przed nim chlasnął na pół przy okazji rzucając 10 i wpadając w furię Ulryka xD
16-01-2012 12:31
Zireael
   
Ocena:
+1
To jest Anglik (widzę po koszulce), ale nie wiem, w jakim meczu... może tym z Ukrainą?
16-01-2012 14:14
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Potwierdzam, Angol. Ale nie z Ukrainą.
16-01-2012 15:06
dzemeuksis
   
Ocena:
+1
Brawo! O to właśnie. Na zdjęciu największy futbolowy dżentelmen wszech czasów niejaki Gary Lineker zastanawia się, co z tym fantem zrobić. earl, nie wiem czy tak się da, ale w nagrodę przydzielam Ci punkt sławy!

Przy okazji, jak do tego doszedłeś?
16-01-2012 22:05
earl
   
Ocena:
+1
Dzięki dzemeuksisie; wprawdzie formalnie to nic nie da, ale będę Twój punkt sławy miał w pamięci.

A jak doszedłem? Wpisałem w googlach "Angielski piłkarz zrobił kupę na boisku" i mi to wyskoczyło. Domyśliłem się z Twojego zdania o posraniu się pakera po zbroi i kolejnego o związku tej sytuacji z sytuacją na sesji.
16-01-2012 22:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.