Outpost 2
string(15) ""
» Blog » To ja se grupę ukradnę, czyli krótka opowieść o tym czego się nie robi
04-03-2016 12:57

To ja se grupę ukradnę, czyli krótka opowieść o tym czego się nie robi

Odsłony: 6439

To ja se grupę ukradnę, czyli krótka opowieść o tym czego się nie robi

Dawno temu Kot zwrócił się do mnie z pytaniem, czy przejmę obowiązki admina w grupie "Rozmowy pomiędzy graczami". Zgodziłam się i tak już wiele czasu minęło odkąd grupa powoli odchodziła zastępowana przez "Panie i Panowie zagrajmy w RPG". Nie działo się wiele, więc i nie było wiele do roboty.
Ostatnio jednak postanowiłam, że warto spróbować ją rozkręcić. Zebrałam chętnych na adminowanie i mieliśmy ruszyć z kopyta. Wśród nowych adminów znalazł się między innymi Jakub Koprowski - Szelest.

Nie minęło dużo czasu, gdy od innego admina dowiedziałam się, że Szelest odebrał nam wszystkim uprawnienia, zmienił nazwę grupy i przejął ją sobie na własność.

Wszelkie próby kontaktu zostały ukrócone, a ci którzy próbowali się dowiedzieć o co chodzi - pobanowani.

Przestrzegam i nakładam pogardę.
Mam nadzieję, że fandom nie zapomni.
 

Komentarze


Agrafka
   
Ocena:
+2

johnybluecaterpillar - mylisz prawo z możliwościami. Czy dostał możliwość, żeby to zrobić - tak. Czy dostał prawo żeby to zrobić - nie.

04-03-2016 20:37
jakkubus
   
Ocena:
+2

Przybyłem, zobaczyłem i oczom nie wierzę.

04-03-2016 23:37
Vukodlak
   
Ocena:
+4

Wiele rzeczy mogę wziąć na klatę, ale na to żadną miarą nie byłem gotowy. Nigdy bym nie wyśnił chamstwa o tak monumentalnych proporcjach. Gratuluję człowiekowi o dość solidnej reputacji w fundomie - bo taką miał szelest, mimo bycia followersem arioszka -, gratuluję definitywnego i bezpowrotnego zniszczenia jej w jednej, małej chwili. Mam nadzieję, że jesteście z filipkiem dumni.

Pamiętam arioch-Wars, bo sam w nich uczestniczyłem. Jednak nawet z tymi doświadczeniami nie powiedziałbym, że arioch jest aż tak wrednym, bezczelnym, mściwym i zawistnym [moderacja], jak się to okazało przez tą aferę. Widać nie tylko nie zluzował przez te wszystkie lata, ale w każdej z tych cech osiągnął absolutne mistrzostwo. Będziesz chyba, filipku, musiał zmienić nazwisko i udawać kogo innego, bo któż oprócz miniona z tobą zagra świadomie?

Jest z tego wszystkiego jeden pozytyw - cały ten dym i niesmak sprawił, że od dawna nie widziani tu ludzie zalogowali się tylko po to, by wyrazić swoje zdanie albo choćby dać plusika. A jednak dramat jednoczy. ;>

Komentarz moderowany. – Kamulec

05-03-2016 01:06
nerv0
   
Ocena:
0

Lol

05-03-2016 01:13
Kamulec
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Rozumiem emocje, ale proszę, bez obelg, wulgarności, a szczególnie – bez nawoływania do przemocy.

05-03-2016 01:55
Furiath
    szelest
Ocena:
0

ja mam ten spor gdzies... nie bylem czlonkiem grupy, jak widze ostatni rok na tej grupie widze tylko posty szelesta, wiec w sumie nie moja gownoburza... To z Panie i Panowie wylazlem po skasowaniu posta i mnie wiecej to wkurzylo.

05-03-2016 09:06
Venomus
   
Ocena:
+3

Powoli kłaska z uznaniem.

Intryga godną Saurona...po prostu materiał żywcem wyciągnięty z jakiejś sesji...<kręci głową>

Na początku pomyliłem Szelesta z Szeptem i mi się smutno zrobiło bo tego drugiego szanuje jako tajnego fandomowicza. Na szczęście po awku skapnąłem się, że nie on winny (gdzie ta viktoriańsko-prachettowska morda w avku?). Pfew...

 

05-03-2016 10:20
Przestrzegam
   
Ocena:
0

Ciekawe jest to, że jak trol wyroluje usera to jest lolkontent, ale jak trol wyroluje trola to nagle robi się afera, dramat, zwał jak zwał.
Nie czyń drugiemu i tak dalej? Normalnie pies zjadł psa.

05-03-2016 10:53
XLs
   
Ocena:
+1
@furiath
Zgodnie z informacja od jednego z adminow tamtej grupy. Zostały usunięte posty o systemach w które ten pan nie gra. Wiec ciężko było widzieć inne niż jego
05-03-2016 12:20
Rag
    @furiath
Ocena:
+1

Widzisz tylko posty szelesta, bo inne pokasował w ciągu tych kilku godzin, kiedy z ariochem adminowali na grupie. Całe dyskusje tam znikały ;)

 

05-03-2016 12:21
Drakenhoff
   
Ocena:
0

1000k gold i 1 grupę pls

05-03-2016 13:16
Szept
   
Ocena:
+1
"(gdzie ta viktoriańsko-prachettowska morda w avku?)"

To Kapitan Hak by Liosel.
05-03-2016 19:39
Venomus
   
Ocena:
0

To Kapitan Hak by Liosel.

A widzisz. Mnie sie zawsze kojarzył (w miniaturce bynajmniej) z assasynem z Ankh-Morpork. Widocznie dlatego, że Piotrusia Pana z rysunkami Liosela nie czytałem.

05-03-2016 21:02
Vukodlak
   
Ocena:
+1

No dobra, dymy się rozwiały, płomienie przygasły. Prosiłbym żeby ktoś rozsądny i siedzący głębiej w temacie - Agrafka, Kastor, kaelion, whateva - wyjaśnił mi po co to wszystko było? Tzn., po kiego grzyba i z jakich powodów rzeczone duo diabolique zdecydowało się na coś tak absolutnie głupiego i pozbawionego nawet pozorów sensu. O co chodziło? O zagarnięcie grupy? Przecie bez sensu, to nie są czasy Rewolucji, dzisiaj smsy, maile, bicie w dzwony na innych serwisach (jak tutaj) zaalarmują ludzi. Co oni sobie myśleli, że podprowadzą grupę, usuną 2k100 elementów socjalnie niedostosowanych i nikt się nie skapnie? Nikt nie zwróci uwagi i pozostałe 3k100 będą dalej wesoło gaworzyć, ale tylko na tematy i systemy interesujące Partię i Rewtrybunał? Może zwykła mściwość pewnego filipka z konopii i chciał zrobić ludziom na złość? Spotkałem się już z opinią, że chodziło o znalezienie kolejnego leża frajerów, z którego ciągnęliby ludzi do gry - po czym poszliby sobie dalej, kiedy grupa ogarnęłaby z kim na do czynienia, i że nie warto się z nimi zadawać. Ponoć tak już gdzieś było i wywalono pana a. z otoczenia, gdy poznali się na jego charakterze. Nie mam żadnych konkretnych informacji, bo nie śledzę dokładnie. Niemniej abstrakcyjność tego czynu przewyższa moje skromne możliwości i bardzo prosiłbym, żeby ktoś mi to wyłożył jak głupkowi. Najlepiej na privie, co by już nie dobijać wątku.

05-03-2016 23:09
jakkubus
   
Ocena:
+2

@Vulkodlak

Może nie jestem blisko związany z całą sprawą, ale mi to wygląda na rozpaczliwy krzyk o uwagę. Identycznie jak w sytuacji gdy dzieciak przewraca kolegom budowle z klocków, bo nie chcą się z nim bawić. Najprawdopodobniej nie była to przemyślana akcja, a raczej impulsywne działanie pod wpływem chwili bez jakiegoś dalszego celu.

05-03-2016 23:21
earl
   
Ocena:
0

Czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest możliwe, że Szelest odebrać prawa innym administratorom, którzy, jak wynika z tekstu Agrafki, byli równi mu statusem? Chyba, że dostał uprawnienia dyktatorskie do jednoosobowego kierowania całą grupą, ale z tekstu to nie wynika.

05-03-2016 23:41
Agrafka
   
Ocena:
+1

​Jidaigeki​ - przez wulgaryzmy notka została ukryta. Zedytuj proszę komentarz jeśli możesz, bo szkoda by było żeby wisiał.

​Jednocześnie informuję, że od dzisiaj nie moderuję sama bloga i administracja może już moderować komentarze - przynajmniej na razie. Szkoda by było, aby ta notka tak szybko zniknęła.

06-03-2016 12:39
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Jak pomysle że ci wszyscy erpegowcy musieliby spotkac sie w realu albo pisac na fejsie do siebie nawzajem a nie na specjalnej stronie to az mi ciarki po plecach przechodza... Zgroza! Ludzie ludziom taki los zgotowali...

06-03-2016 12:39
Agrafka
   
Ocena:
+2

​Earl - pytasz o kwestie praktyczne? Facebook nie dzieli administracji wg żadnej hierarchii, wszyscy poza założycielem grupy są równi. Stąd jeden może odebrać uprawnienia pozostałym. Gdyby założyciel był nadal w grupie problemu by nie było, bo mógłby przywrócić resztę i usunąć Szelesta. Niestety opuścił grupę już dawno temu, więc nie było takiej opcji.

06-03-2016 12:44
Vermin
   
Ocena:
0

Myślałem, że Prim Aprilis jest dopiero za miesiąc.

06-03-2016 16:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.