string(15) ""
» Blog » Tłumaczenie NIP'AJIN + Kurai Jikan
28-07-2014 16:32

Tłumaczenie NIP'AJIN + Kurai Jikan

Odsłony: 442

Tłumaczenie NIP'AJIN + Kurai Jikan

Witam,

Głupio rozpoczynać pierwszą notkę od reklamy/informacji, więc pozwólcie że się przedstawię - jestem Noobirus i w wolnym czasie zajmuję się tłumaczeniami. Nie tak dawno, o czym niektórzy wiedzą, przetłumaczyłem m.in niemiecką grę Dungeonslayers.

Ostatnio ukończyłem tłumaczenie kolejnych dwóch projektów, trochę mniejszych. Pierwszy z nich to NIP'AJIN - uniwersalna mechanika na czterech stronach, gdzie liczy się tylko historia postaci. A do kompletu - Kurai Jikan, czyli scenariusz rozgrywający się na tej mechanice. Klimat Kurai przypomina mitologiczną Japonię w wersji mangi i anime, więc ten scenariusz powinien szczególnie zainteresować fanów takich serii jak Inuyasha. Do scenariusza Kurai dołączona jest również mechanika NIP'AJIN (ostatnie 4/5 stron).

Oba projekty można ściągnąć ze strony LUDUS LEONIS. A dokładniej: na stronie poświęconej tłumaczeniom. Która powstała dzięki mnie.

To na razie wszystko, na oku mam kilka innych projektów od naszych zachodnich sąsiadów. Also bis bald!

---

Kilka uwag co do Kurai Jikan

  • Opis maga origami Mahōshi jest bardzo chaotyczny i może być niezrozumiały dla kogoś, kto nie zna dokładnie mechaniki NIP'AJIN. Więc by nie było wątpliwości, już tłumaczę: umiejętność składania origami działa tak samo jak większość innych efektów w NIP'AJIN. Gracz będący Mahōshi ustala, przez ile rund chce składać kartkę papieru (warto by MG ustalił tutaj jakiś limit, np. 4 rundy). Gdy już minie określona ilość rund, papierowy obiekt staje się przez tyle samo rund prawdziwy (np. papierowa katana składana przez 2 rundy, jest przez 2 rundy ostra niczym miecz). Oczywiście ustalana jest również wartość celowa, w zależności jak skomplikowany jest składany obiekt.
  • Słowo "oni" w podręczniku odnosi się do japońskich demonów.

Komentarze


Tyldodymomen
   
Ocena:
+7

Na czterech stronach? Trochę rozpasanie, dzisiejsze gry mieszą się na dwóch i to z settingiem.

28-07-2014 17:13
Hangman
   
Ocena:
+3

Człowiek czyny! Świetna robota!

28-07-2014 18:10
Noobirus
   
Ocena:
0

@Hangman

Dzięki!

28-07-2014 18:11
KFC
    " It's time to kick ass and chew bubble gum, and I am all out of gum."
Ocena:
+1

Noobi linkuj lepiej do GA a nie do jakiejś gierki dla mangowych pusiek :P

28-07-2014 18:33
Beamhit
   
Ocena:
+1
@T-man

A nie na XXX stronach?
28-07-2014 18:44
Hangman
   
Ocena:
+5

To tobie się należą podziękowania. Ja pewnie tego nie ruszę, ale praca umysowa jest bardziej męcząca niż przerzucanie węgla, bo męczy podwójnie, zwłaszcza drobiazgowa, i wymaga ciągłego skupienia, jak pisanie kodu czy wykonywanie obliczeń, z tłumaczeniami jest podobnie. Choć wydaje się, że to takie łatwe i od ręki da się załatwić.

 

To jest użyteczne. Jeśli ktoś nie zna innych języków... i ja się zawsze cholernie ciesze, żesię komuś chce. Tak samo, jak ludziom robić nowe mody do gier czy łumaczyć fanowsko. To jest to, co powino być docenianie.

28-07-2014 21:58
Noobirus
   
Ocena:
0

@Hangman

Well, marzy mi się wydanie naprawdę spasionego projektu i mam nawet chętnych oraz pozwolenie (chociażby Los Muertos, o którym rozmawiałem z Prometheus Games, czyli czarna komedia w klimatach aztecko-meksykańskich, 100 stron), ale do tego potrzebowałbym pomocy innych tłumaczy+korektorów (bo w tej chwili wszystko sam robię a forum MGF pomaga mi wychwycić największe babole). Ale do tego niestety potrzebuję talarów, których nie mam, dlatego zbieram na forum datki od chętnych na większe projekty.

29-07-2014 12:02
Jidaigeki
    Słodko-mistyczny Nihon!
Ocena:
0

Świetny projekt! Na pierwsze odczucia to takie swoiste, lekkie nastrojem, połączenie Legendy Pięciu Kręgów z Crystalicum. Uwielbiam klimaty dalekoazjatyckie, a już w szczególności wszystko związane z dawnym, feudalnym Nipponem skropionym nutą magii, wierzeń i mistycyzmu.

Tobie, Noobirus, należą się z pewnością głębokie pokłony za wykonaną pracę i poświęcony jej czas! Jeśli z tego projektu wynikłoby w przyszłości pełnoprawne dzieło, nie szczędziłbym na nie porządnej kwoty w celu zakupu!

 

Pozdrawiam
 

31-07-2014 11:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.